Mann i Trzaskowski na Spotify

"Mann do Trzaskowskiego, Trzaskowski do Manna" to audycja, którą kandydat na prezydenta RP poprowadził wraz z ikoną polskiej kultury. Nie była to debata polityczna, a całkiem ciekawa podróż sentymentalna po największych przebojach, które gościły na antenie radiowej Trójki na przestrzeni lat. Pod transmisją LIVE na profilu Rafała Trzaskowskiego pojawiło się wiele ciepłych komentarzy:

Mann do Trzaskowskiego, Trzaskowski do Manna - świetny duet, z przyjemnością się słucha i ogląda ... czekamy na listę przebojów. pozdrowienia dla obu Panów !  

Muzyka łączy pokolenia... Wspólne zainteresowania, merytoryczna dyskusja i wiedza, którą zawsze warto się dzielić - również... Pozdrawiam serdecznie Obu Panów !! 

To nie koniec niespodzianek dla słuchaczy: Panowie postanowili skomponować wspólną playlistę z największymi przebojami "Trójki". Album został udostępniony w aplikacji Spotify, znajdziemy w nim rockowe klasyki, hity z lat 80, jak również kilka "świeższych", polskich kawałków. 

Afera w Trójce: słuchacze żegnają się z radiem

Radiowa Trójka na cenzurowanym jest już od jakiegoś czasu. Zaczęło się od zwolnienia redaktorki Anny Gacek, następnie ze stacji odeszła ikona - Wojciech Mann. Prawdziwe gromy spadły jednak na rozgłośnię kilka dni temu - kiedy władze radia unieważniły wygraną utworu Kazika, krytykującego zachowanie partii rządzącej. "Twój ból jest lepszy niż mój" to dla wielu symbol ograniczania wolności słowa, dlatego wielu znanych, wieloletnich współpracowników Trójki, postanowiło odejść. W gronie tym jest między innymi Marek Niedźwiedzki, który słynną Listę Przebojów Trójki prowadził od lat 80. Pod siedzibą Polskiego Radia w Warszawie pojawiły się znicze i kwiaty - tak symbolicznie z rozgłośnią żegnają się zawiedzeni słuchacze.