Para książęca w Belwederze

Księżna Kate i Książę William wraz z dziećmi będą nocować w Belwederze. Wnętrza przygotowano specjalnie na potrzeby pary książęcej, która zamieszka w dwupoziomowym apartamencie z widokiem na Łazienki Królewskie. Niektórzy eksperci zwracają uwagę, że warunki, w jakich Księżna Kate i Książę William spędzą noc, są zbyt skromne (zobacz wnętrza Belwederu w naszej galerii), a para powinna raczej zatrzymać się w którymś z luksusowych hoteli w Warszawie. Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta zapewniał jednak wcześniej, że pokoje zostały dostosowane do potrzeb Księżnej i Księcia, a w szczególności ich dzieci:

Mogę zdradzić, że Belweder przeszedł mały lifting i jest przygotowany na obecność dzieci pary książęcej. Należało dostosować pomieszczenia, ale także otoczenie Belwederu, żeby para książęca mogła czuć się w Warszawie, jak u siebie w domu. I żeby także dzieci wspominały ten pobyt w Warszawie miło. To oczywiste, że wymagało to pewnych przeróbek, głównie jeśli chodzi o wyposażenie.

Tymczasem Kancelaria Prezydenta poinformowała wczoraj, że dzieci książęcej pary będą mogły swobodnie bawić się w ogrodach Belwederu, gdzie już ustawiono zjeżdżalnie. W pokojach zaś na Księcia George'a i Księżniczkę Charlotte czekają polskie zabawki, m.in namiot tipi, drewniany rowerek, wózek dla lalek i koń na biegunach.