Zabieg HIFU – na czym to polega?

Zabieg HIFU to prawdziwy ulubieniec gabinetów i ich klientów. Ultradźwięki docierają w głąb skóry, stymulując neokolagenogenezę i obkurczając powięź, dzięki czemu poprawia się napięcie skóry. To skuteczna i jednocześnie bezpieczna procedura – oddziałujemy na tkankę w kontrolowany sposób, nie uszkadzając jej. Zabieg HIFU ma także działanie modelujące. To jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się drugiego podbródka, a także trudnej do usunięcia, zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Jak mówi dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, właściciel kliniki Viva Derm i prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, technologię HIFU wykorzystujemy na wielu poziomach.

- U kobiet w wieku 35- 40 lat możemy ją stosować profilaktycznie, w celu utrzymania ładnego owalu twarzy i dobrego napięcia skóry oraz po to, żeby ujędrnić okolice oczu. Ultradźwięki są też polecane pacjentom wykonującym zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (np. niwelowanie kurzych łapek czy zmarszczek na czole) - jako zabieg wspomagający regenerację skóry, wzmacniający jej napięcie i przedłużający działanie botoksu. Dla kobiet powyżej 45 roku życia to natomiast zabieg liftingujący, unoszący owal twarzy. Daje też dobre efekty w przypadku tak zwanego „otwarcia oka” - czyli zmniejsza wiotkość skóry powieki górnej i dolnej, a także świetnie napina skórę szyi. HIFU to również technologia dla wszystkich pacjentów oczekujących konturowania sylwetki, poprzez podkreślenie linii talii, zmniejszenie nawisów w dolnej części brzucha lub nad kolanami czy uniesienia biustu - wyjaśnia dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

I choć ultradźwięki nie są inwazyjne, zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU miały dotąd różną skuteczność – głównie ze względu na budowę samej głowicy – ale nie tylko. Przy urządzeniach o większej mocy, zabieg często wiązał się z dyskomfortem. Z kolei niższa moc nie gwarantuje pożądanych efektów. Na szczęście ten problem właśnie został rozwiązany. Urządzenie Liftera generuje stabilną i precyzyjną moc, która zapewnia wysoką skuteczność i jednocześnie pozwala pacjentom czuć się komfortowo przez cały czas trwania zabiegu.

HIFU a Liftera – czym to się różni?

Lifting Liftera do generacji skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU) wykorzystuje Technologię Dyfuzji Termicznej (TDT™), która przyspiesza przebudowę kolagenu, poprzez silne podgrzewanie włókien kolagenowych na określonej głębokości. W przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu HIFU, Lifting Liftera pozwala osiągnąć maksymalne efekty na nierównej powierzchni skóry. Za pomocą specjalnego ruchomego trybu, głowica dostosowuje swoją pozycję do każdego obszaru, dzięki czemu przepływ energii jest bardziej precyzyjny. To umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice oczu.

Jak działa Liftera?

W trakcie zabiegu dostarczamy energię cieplną do określonych warstw skóry. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, za pomocą technologii możemy poprawić napięcie skóry albo wymodelować sylwetkę. W zakresie liftingu i modelowania twarzy warstwa skóry jest poddawana działaniu energii cieplnej, przy wykorzystaniu dwóch efektów: techniki mikro-ogniskowania i dyfuzji, aby równomiernie dostarczyć efekt termiczny. Z kolei podczas ujędrniania i konturowania ciała Technologia TDT™ służy do efektywnego skupiania energii cieplnej, na kilku głębokościach tłuszczowej tkanki podskórnej, odpowiednio dobranych przez terapeutę. Tkanka tłuszczowa jest redukowana, pod wpływem energii termalnej oraz absorbowana przez dużą ilość makrofagów.

Lifting Liftera - efekty

Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać precyzyjne oddziaływanie energii cieplnej na różnych warstwach skóry i tkanki podskórnej, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach wzmacniających skórę, takich jak: lifting twarzy, napięcie skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki. W przeciwieństwie do tradycyjnych technik liftingujących, lifting Liftera jest znacznie mniej bolesny dla pacjenta i co ważne - przynosi natychmiastowe efekty, zaraz po jego wykonaniu. Finalne rezultaty widoczne są w ciągu 2-3 miesięcy od wykonania zabiegu.