Opakowania tych produktów są zaprojektowane z myślą o minimalnym wpływie na środowisko. Wykorzystują biodegradowalne materiały, które pochodzą z odpowiedzialnych źródeł. Tektura pochodzi z drzew, a zakrętka jest wykonana z trzciny cukrowej. Oba te składniki nie tylko są odnawialne, ale także pozwalają na redukcję emisji CO2 podczas ich produkcji.

Produkcja na miejscu - mniejszy ślad węglowy
Dzięki produkcji napojów na miejscu skraca się łańcuch logistyczny, co przekłada się na znacząco mniejszą emisję dwutlenku węgla. Mniejsza liczba transportowanych surowców i gotowych produktów to korzyść nie tylko dla firmy, ale przede wszystkim dla planety.

Prosto z ziaren - krótsza i czystsza produkcja
W składzie znajdziesz surowce prosto z ziaren, rezygnując z koncentratów, które wcześniej były już obrabiane technicznie. To nie tylko gwarantuje lepszy smak i jakość, ale także jest bardziej efektywne energetycznie i ekologicznie. Prostszy proces produkcji to mniej energii zużytej na przetwarzanie.

Znak Carbon Trust Opakowanie Neutralne dla Klimatu - gwarancja dla świadomego konsumenta
Certyfikat Carbon Trust Opakowanie Neutralne dla Klimatu na opakowaniach przedstawianych napojów organicznych to potwierdzenie, że opakowanie jest neutralne dla klimatu. Oznacza to, że firma podjęła odpowiednie działania, aby zredukować swoją emisję węgla w całym cyklu życia produktu, od pozyskania surowców, przez produkcję, aż po utylizację opakowania.

Napoje z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
Charakterystyczny znak zielonego listka widoczny na opakowaniach tych napojów to gwarancja zdrowej i ekologicznej uprawy oraz miłości i szacunku do otaczającej nas natury.

Redukcja śladu węglowego
Każdy krok w produkcji napojów jest przemyślany pod kątem ekologii. Od wyboru surowców, przez proces produkcji, aż po opakowanie - firma dąży do minimalizacji swojego wpływu na środowisko.

Napój owsiany i migdałowy to nie tylko pyszne napoje roślinne, ale także produkty stworzone z myślą o naszej planecie. Dzięki podejściu firmy do ekologii każdy konsument może poczuć się częścią ważnej zmiany i przyczynić się do ochrony środowiska.

Źródło:
https://ora.ox.ac.uk/objects/uuid:b0b53649-5e93-4415-bf07-6b0b1227172f
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0959652614012931?via%3Dihub

Materiał promocyjny marki Lovege Organic.