Binkowski Resort: wyciszające miejsce, w którym dzieje się magia

Jesienny czas to idealny moment, aby wyjechać gdzieś z ukochaną/ukochanym. Podrzucamy wam pomysł na idealną randkę. Położony w sercu Gór Świętokrzyskich Binkowski Resort to wyjątkowe miejsce dla dwojga.

Materiały prasowe

Sauny Świętokrzyskie są nową strefą relaksu dla dorosłych gości i absolutnie wyjątkową przestrzenią. SPA oraz basen typu infinity na dachu hotelu to kolejne powody, dla których zdecydowanie warto odwiedzić Binkowski Resort. Goście są otoczeni drzewami Parku Baranowskiego co sprawia, że każdy oddech tutaj jest wyjątkowy, a górska panorama powoduje, że zachody słońca zapierają dech w piersiach.

Materiały prasowe

Raj dla miłośników saunowania

Specjalnie dla fanów saunowania przygotowano 5 różnorodnych saun:

  • saunę świętokrzyską,
  • saunę chlebową,
  • saunę infrared,
  • łaźnię parową,
  • i największą z nich - saunę panorama (to 3. największa sauna w Polsce, mieści 130 osób).

To właśnie sauna panorama rozpalana jest między innymi na słynne noce saunowe. Nie da się również przejść obojętnie obok basenu typu infinity. Mieści się na dachu hotelu, ma rozległą strefę wypoczynkową oraz bar wodny. Basen na dachu jest otwarty wyłącznie w sezonie letnim. Istnieje tu też możliwość zrelaksowania się w wannach jacuzzi, to wszystko z kojącym widokiem na las, pod gołym niebem.

Poza kompleksem saun, na gości czeka zatem też wypoczywalnia z tarasem widokowym, basen z hydromasażami oraz basen do schładzania.

Materiały prasowe

Ważną informacją jest to, że seanse saunowe odbywają się codziennie w godzinach: 11:15 / 14:15 / 17:15 / 18:15 / 19:15 / 20:15 / 21:15. Przed południem odbywa się delikatny seans „Na dzień dobry”, który rozbudza i pozytywnie wpływa na samopoczucie tego dnia. Następnie (o godz. 14:15) ma miejsce seans z peelingiem całego ciała. Od godziny 17:15 do 21:15 rozpoczyna się wieczorny cykl saunowania. Podczas niektórych seansów wypiekany jest chleb, serwowane są napary czy orzeźwiające napoje – wszystko jest dostosowane do tematyki ceremonii.

Materiały prasowe

W każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się noce saunowe dla par (w godzinach 22:00-02:00). To gwarancja prawdziwie romantycznego wieczoru! Połączenie seansów saunowych i wyjątkowych rytuałów to duet przygotowany z myślą o gościach, którzy marzą o wspólnym, klimatycznym momencie tylko dla siebie.

Różnorodne seanse saunowe, obłędne połączenia zapachowe, fantastyczna sceneria Gór Świętokrzyskich – niesamowite wspomnienia są na wyciągnięcie ręki!

Materiały prasowe

Wyrafinowane atrakcje na najwyższym poziomie w Binkowski Resort

Prawdziwy romantyczny wieczór nie mógłby odbyć się bez kolacji w dobrej restauracji japońskiej z panoramą na całe miasto. W tym miejscu serwują absolutnie wyjątkowe smaki (i widoki), których się nie zapomina! Restauracja japońska La Sora zlokalizowana na 4. piętrze Binkowski Resort. Zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia. Specjalizuje się w sushi, ale w karcie znajdziesz też potrawy takie jak m.in. małże nowozelandzkie, podwędzane na miejscu tatary, poke bowle czy soczyste steki. 

Materiały prasowe

Mamy kolejną dobrą wiadomość, nowa przestrzeń SPA otworzy się już niebawem! W 2021 roku powstały Baseny Tropikalne (w tym roku Sauny Świętokrzyskie) z basenem na dachu, niemałym wydarzeniem jest też otwarcie luksusowej strefy Binkowski SPA w koronach drzew. W strefie SPA znajdować się będą 2 ekskluzywne gabinety do masażu posiadające przeszklone ściany z widokiem na las.

Pojawi się tam również gabinet z wannami kamiennymi, gdzie goście będą mieli okazję zaznać tropikalnych kąpieli. Nie zabraknie też gabinetu Hammam, w którym przeprowadzane będą tureckie rytuały polegające na masażu pianą. W jednym z gabinetów przewidziano przestrzeń na relaksacyjne zabiegi SoftPack, a w kolejnym – zabiegi na twarz.

Materiały prasowe

 Jak narodził się pomysł na saunarium i z myślą o kim zostało stworzone? 

Widzieliśmy ogromną potrzebę do zapewnienia dorosłym prawdziwego relaksu. Stąd położenie naszej nowej strefy 20 metrów nad ziemią, na ostatnim piętrze hotelu i z dala od zgiełku. U góry panuje zupełnie inny klimat. Cisza oraz spokój przepełniają to miejsce. To jedyne sauanrium w Polsce usytuowane tak wysoko, z takimi widokami, w takich okolicznościach przyrody. Z nowego  kompleksu z jednej strony obserwujemy trzy rezerwaty przyrody: górę Karczówkę, rezerwat Kadzielnia oraz Telegraf na tle całego miasta, a z drugiej hektary lasów iglastych parku Baranowskiego. Każdy moment tutaj zapiera dech w piersiach - mówią przedstawiciele Binkowski Resort. 

Materiały prasowe

Wielkim atutem Binkowski Resort jest jego położenie w centralnej Polsce (zaledwie 2,5 godziny drogi samochodem dzieli nas od największych polskich miast takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice czy Lublin).

Materiały prasowe