Agata Duda przekazała swoją sukienkę na WOŚP 2019

Agata Duda po raz kolejny zdecydowała się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podobnie jak wiele polskich gwiazd (m.in. Kasia Tusk, która przekazała na WOŚP 2019 swoją suknię ślubną), pierwsza dama w tym roku również postanowiła, że będzie to element garderoby. Wybór padł na jedną z jej najsłynniejszych kreacji - komplet składający się z kremowej sukienki w kwiaty z zielonym żakietem i paskami, uszyty przez polską markę Ela Piorun z Warszawy. Do kompletu dołączone jest zdjęcie z podpisem Agaty Dudy wykonane 20 września 2018 roku w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, po uroczystościach V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, które odbywały się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego - czytamy w opisie aukcji. Zdjęcie najbardziej zasłynęło nie dzięki zaprezentowanej na nim kreacji, ale z powodu bosych stóp pierwszej damy.

Agata Duda i Andrzej Duda wspierają WOŚP 2019

Agata Duda i Andrzej Duda nie pierwszy raz wspierają WOŚP. W ubiegłym roku Pani Prezydentowa również przekazała na aukcje WOŚP jedną ze swoich kreacji - kostium w kolorze fuksji zaprojektowany specjalnie dla Agaty Kornhauser-Dudy na spotkanie z Melanią i Donaldem Trumpami. Z kolei dwa lata temu, pierwsza dama zaskoczyła wszystkich przekazując na Wielką Orkiestrę swoje słynne zdjęcie, na którym wita się z biskupami w stylu „ministerstwa dziwnych kroków” - na bazie tej fotografii powstała niezliczona ilość memów. Ten zabawny gest został doceniony przez Polaków, bowiem wylicytowano za nie aż 200 tys. zł. Czy kremowa sukienka Agaty Dudy pobije ten rekord? Wśród licytowanych przedmiotów jest też kamizelka góralska Andrzeja Dudy. Póki co, przedmioty przekazane przez parę prezydencką opiewają na kwoty ok. 1000 zł. 

WOŚP 2019 - co gwiazdy przekazały na aukcje?

Aukcje WOŚP 2019 wspiera w tym roku wiele polskich gwiazd. Kasia Tusk przekazała na licytację swoją suknię ślubną, którą długo utrzymywała w tajemnicy. Wielką Orkiestrę wsparły w tym roku również inne gwiazdy. Na aukcji można wylicytować letni obóz prowadzony przez Annę Lewandowską, oraz zaproszenie na Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską. Robert Lewandowski przekazała na licytację bilety na mecz, a Filip Chajzer starego Poloneza. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019. W tym roku zebrane podczas WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.