Ta naukowczyni ma na koncie prace naukowe, nagrody i wielki sukces. Hejterzy zawyrokowali jednak: „nadaje się tylko do budki z hot dogami”

"Dr Joanna Karolina Malinowska z Wydziału Filozoficznego UAM Poznan została członkinią Komitetu Sterującego (Steering Committee) East European Network for Philosophy of Science (EENPS) na lata 2022-2026. To międzynarodowa sieć osób zajmujących się filozofią nauki". – poinformował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To ogromny sukces nie tylko dla samej dr Malinowskiej, ale i całego świata polskiej nauki.

A jednak zamiast gratulacji pod wpisem na Twitterze pojawiła się fala hejtu i złośliwych komentarzy. Dlaczego?

Hejt na wytatuowaną naukowczynię: „widać po niej, że do niczego więcej się nie nadaje”

Dr Joanna Karolina Malinowska nie tylko została członkinią międzynarodowego Komitetu Sterującego EENPS, ale ma na swoim koncie wiele cenionych prac naukowych i 2 prestiżowe nagrody. Naukowczyni zajmuje się m.in. epistemologią, filozofią nauki czy human-robot interactions. Internauci jednak zamiast docenić osiągnięcia naukowe, skoncentrowali się na oryginalnym wyglądzie dr Malinowskiej. W oczy hejterów biją tatuaże i piercing naukowczyni. Według nich jej wygląd w zupełności deprecjonuje jej wyjątkowe sukcesy badawcze.

„z kretyńską dziarą na szyi nadaje się tylko do budki z hot dogami”
„z jakiej to sekty ją wyrwali?”
„to dowód na to, że doktorat z nauk humanistycznych łatwiej zdobyć niż przejść szkolenie BHP w korporacji”
„chujowa więc w sam raz na UAM”
„wyższa szkoła gotowania na gazie”
„widać po niej, że do niczego więcej się nie nadaje”
„w czasach jak zaczynałem pracę w Uniwersytecie personę o takiej aparycji pogoniliby miotłą”

Wsparcie hejtowanej naukowczyni okazali pozostali pracownicy Wydziału Filozoficznego UAM:

Wspieramy naszą koleżankę i przesyłamy Jej wyrazy wsparcia. Cenimy ją za talent, pracowitość i koleżeńską postawę. Cieszymy się z jej dotychczasowych sukcesów i jesteśmy przekonani, że wkrótce dostarczy nam kolejnych powodów do radości i dumy! Joanno, jesteśmy z Tobą!