Zadał jej 19 ciosów nożem, skakał po jej ciele, próbował odciąć głowę

To była wyjątkowo brutalna i zaplanowana zbrodnia, o której trudno słuchać bez przerażenia. Doszło do niej w zwykły dzień, 20 czerwca, w bramie uniwersytetu w Al-Mansura, położonym w północnym Egipcie. Tego dnia Naira Ashraf miała zdawać egzamin końcowy na swoim kierunku. Nie dotarła na niego.

Na terenie kampusu zaatakował ją Mohamed Adel, jej kolega ze studiów. Jak opisywali świadkowie tej wstrząsającej zbrodni, 21-latek zadał dziewczynie 19 ciosów nożem, które okazały się dla niej śmiertelne. Relacje świadków są przerażające. Adel miał skakać po swojej ofierze, uderzać ją i ostatecznie poderżnął jej gardło, próbując odciąć jej głowę

Mohamed Adel został błyskawicznie zatrzymany przez policję i już 48 godzin później usłyszał zarzut zabójstwa z premedytacją. Tak szybki przebieg sprawy spowodowany był szokująco brutalną zbrodnią. Student został poddany badaniom psychologicznym, które wykazały, że w chwili zdarzenia był poczytalny. 26 czerwca na rozprawie sądowej Adel przyznał się do morderstwa

Zabił "w obronie własnej"

Jaki był powód tej brutalnej zbrodni, której ofiarą stała się koleżanka z tego samego kierunku studiów? Według "The Mirror" 21-latek tłumaczył, że zabił Nairę Ashraf w obronie, bo "dziewczyna groziła nasłaniem na niego bandytów".

21-latek zabił z wyjątkową brutalnością. Sąd chce jego egzekucji na żywo w telewizji

Mohamed Adel został skazany na karę śmierci przez powieszenie. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy skazanego mają 60 dni na wniesienie apelacji.

Co istotne, sąd w uzasadnieniu najostrzejszego z możliwych wyroków, zaznaczył, że "nie mógł znaleźć w sobie zdolności do litości dla kogoś, kto sam nie był miłosierny". Zwrócił się też do egipskich władz o udzielenie zgody na transmitowanie egzekucji na żywo, w telewizji publicznej. Sąd w piśmie do parlamentu napisał, że "mogłaby osiągnąć cel odstraszający, którego nie udało się osiągnąć przez wydanie samego wyroku ( źródło: "Egypt Independent").

Być może twoja śmierć przyniesie więcej dobrego przykładu dla innych, niż pozwolenie ci na życie – powiedział sędzia według źródła "Egypt Independent".

 

Zobacz także: