Turcy zdecydowali się na piękny gest - przekażą Ukrainie dron Bayraktar bezpłatnie!

Turcy przekażą Ukrainie dron Bayraktar bezpłatnie. Tę oficjalną decyzję tureckiej firmy produkującej nowoczesne drony przekazał dziennikarz, Sławomir Sierakowski. Publicysta jest odpowiedzialny za zbiórkę na zakup drona Bayraktar dla ukraińskiej armii, która okazała się pospolitym ruszeniem. Polacy zebrali 22,5 mln złotych! I wtedy turecka firma wzruszona polskim gestem, zdecydowała się na przekazanie sprzętu Ukraińcom bez pobierania zebranych środków

Sławomir Sierakowski opublikował oświadczenie Rady Dyrektorów firmy Baykar:

Serdecznie dziękujemy wszystkim Polakom, którzy wsparli tę znaczącą akcję.
Jesteśmy pod wrażeniem, że w zorganizowanej przez Pana kampanii wzięły udział setki tysięcy Polaków.

Chcemy być częścią tego ludzkiego odruchu solidarności, wobec czego składamy ofertę. W obliczu Pana kampanii, przekażemy dron Bayraktar TB2 Ukraińcom bezpłatnie, aby mogli jak najlepiej bronić swojej ojczyzny.

Polacy zebrali 22,5 mln złotych na dron Bayraktar dla Ukrainy. Co stanie się z pieniędzmi?

W ramach zbiórki na drona dla ukraińskiej armii, zorganizowanej przez Sławomira Sierakowskiego, zebrano 22,5 mln złotych. Co stanie się z funduszami, którymi tak hojnie podzielili się Polacy? 

Jak w oficjalnym oświadczeniu informuje turecka firma Baykar, zebrana suma zostanie przekazana na pomoc humanitarną w Ukrainie.

I będziemy mieć na oku przeznaczenie zebranych funduszy przez ukraińskie organizacje charytatywne na cele, które służą wzmacnianiu Ukrainy. Aspirujemy do tego, żeby ta oferta i ta kampania odniosły sukces w ratowaniu życia niewinnych Ukraińców w tak trudnych czasach. Modlimy się, żeby jak najszybciej się skończyły.