Powiększanie ust kwasem hialuronowym 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to w ostatnich latach zdecydowanie najpopularniejsza metoda. Polega na wstrzykiwaniu w wargi substancji, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej najważniejszą właściwością jest zdolność do wiązania wody, dzięki czemu wykazuje świetnie działanie nawadniające. Z tego powodu usta, w które wstrzyknięto kwas hialuronowy stają się nie tylko większe, ale także nawilżone, miękkie i jędrne. Dodatkowym efektem zabiegu jest wygładzenie znajdujących się w pobliżu zmarszczek. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest metodą niemal bezinwazyjną i bardzo bezpieczną. Ponieważ preparat jest wprowadzany za pomocą igły, konieczne jest jednak zastosowanie znieczulenia miejscowego, na przykład w maści. Cały zabieg trwa zazwyczaj 15-30 minut. Istnieje wiele technik wstrzykiwania kwasu, a wybór najlepszej z nich jest uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb. 

Trzeba pamiętać, że przez pierwsze 24 godziny po zabiegu niewskazane jest latanie samolotem, picie alkoholu, palenie papierosów i intensywny trening. W tym czasie usta są opuchnięte i podrażnione, co stanowi naturalną reakcję na wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę. Ulgę przyniosą zimne okłady. 

Efekty hialuronowego powiększania ust widać już po pierwszym zabiegu. Jeśli jednak nasze wargi są bardzo wąskie i zależy nam na ich znacznym powiększeniu, konieczna może okazać się ponowna wizyta. Powiększenie utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Cena zabiegu waha się od 800 do nawet 1400 zł.  

Powiększanie ust tkanką tłuszczową 

Powiększanie ust tkanką tłuszczową to metoda bardziej inwazyjna od wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Jej zastosowanie wymaga pobrania 20-30 ml tłuszczu z mało widocznego miejsca, najczęściej brzucha. Jednak ze względu na to, że jest to bardzo mała ilość, zabieg jest szybki i bezpieczny. Ponieważ pobrana tkanka zawiera w sobie nie tylko nowe komórki tłuszczowe, ale także stare lub uszkodzone, duża część przeszczepionego materiału szybko się wchłania. Dla uzyskania planowanego efektu konieczne jest często powtórzenie zabiegu. Aby zminimalizować to zjawisko, polecamy wybrać gabinet oferujący selektywne filtrowanie tkanki, dzięki któremu w usta wprowadzane zostają tylko młode i w pełni zdrowe komórki tłuszczowe. Warto też zdecydować się na wzbogacenie materiału o komórki macierzyste, bo to zapewnia dodatkowy efekt odmładzający. 

Powiększanie ust tkanką tłuszczową trwa od 30 do 60 minut. Do jego przeprowadzenia wymagane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu możemy spodziewać się opuchnięcia, wysuszenia, nadwrażliwości czy lekkiego zasinienia. Ukojenie przynoszą zimne okłady. Przez pierwsze 24 godziny po wizycie lepiej unikać gorących potraw, pocałunków, a nawet picia bez słomki. Przez tydzień niewskazane jest korzystanie z sauny, basenu, solarium oraz opalanie się. Efekt zabiegu nie jest stały i utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji naszego ciała. Ceny zabiegu zaczynają się od 2000 zł. 

Powiększanie ust – implanty ust

Powiększanie ust implantami polega na wprowadzeniu w wargi silikonowych wkładek o indywidualnie dobranym rozmiarze i kształcie. Zabieg jest wykonywany z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Implanty są lekkie i elastyczne, ale jednocześnie bardzo trwałe. Nacięcia przeprowadza się w kącikach ust, od strony jamy ustnej – dzięki czemu zabieg nie pozostawia po sobie żadnych widocznych dla otoczenia śladów. W razie potrzeby implanty mogą zostać wymienione na inne lub całkowicie usunięte.

Największą zaletą tej metody, jest fakt, że implanty ust nie zostają wchłonięte przez nasz organizm. Oznacza to, że efekty zabiegu są trwałe. Minusem jest z kolei fakt, że umieszczamy w naszym ciele obcy obiekt. Z uwagi na to konieczne jest przyjmowanie antybiotyku, który zapobiega niepożądanym reakcjom. Przez pierwsze dni po powiększaniu występuje przesuszenie, dyskomfort oraz obrzęk. Ranki po nacięciach należy przemywać środkiem dezynfekującym oraz smarować maścią przyspieszającą gojenie. Przez pierwsze dwa tygodnie nie zaleca się z intensywnego wysiłku fizycznego oraz wysokich temperatur. Trzeba też regularnie sprawdzać położenie implantu, aby w razie przesunięcia umieścić go w wybranym miejscu. 

Zabieg trwa ok. 30 minut. Ceny powiększania ust implantami rozciągają się w przedziale od 3000 do 6000 za jedną wargę.

Chirurgiczne powiększanie ust – operacja ust Lip Lift

Chirurgiczne powiększanie ust Lip Lift, nazywane też liftingiem ust, to metoda pozwalająca na trwałą zmianę rozmiaru i kształtu warg, bez drastycznego zwiększenia ich objętości. Zabieg polega na wycięciu paska skóry wzdłuż czerwieni wargowej, podciągnięciu wargi do góry i zaszyciu. W przeciwieństwie do innych metod – sposób ten umożliwia uzyskanie precyzyjnego łuku kupidyna. Chirurgiczne powiększanie ust jest też świetnym rozwiązaniem w przypadku opadających kącików oraz wyraźnej asymetrii. Po zabiegu pozostaje blizna, ale ze względu na to, że nacięcia są bardzo płytkie, jest ona ledwo zauważalna i bez trudu zamaskujemy ją lekkim podkładem. 

Chirurgiczne powiększanie ust trwa od 40 do 60 minut. Zabieg może być przeprowadzany zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Ponieważ jest to metoda operacyjna, po zabiegu wymagana jest kilkudniowa rekonwalescencja w domu. Konieczne jest też zażywanie antybiotyków oraz leków przeciw opryszczce. Ponadto należy unikać dotykania, moczenia oraz rozciągania rany. Szwy zdejmujemy po 5-6 dniach od operacji. Przez kolejne 2-3 tygodnie nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz opalać się. Ceny zabiegu zaczynają się od 3000 zł.