Dyrektor teatru Bagatela zatrzymany

Jak donosi RMF FM rano do mieszkania dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie weszła policja. Henryk Jacek Schoen został zatrzymany na polecenie prowadzącej śledztwo krakowskiej prokuratury. Według reporterów radia decyzja o zatrzymaniu dyrektora Henryka Jacka Schoena może oznaczać duży przełom w sprawie i postawienie mu zarzutów.

Sprawa molestowania w teatrze Bagatela

Według dziewięciu kobiet, które zdecydowały się opowiedzieć swoje historie, dyrektor teatru Jacek Schoen dopuszczał się wobec nich zachowań niemoralnych, a proceder trwał przez wiele lat. Wieloletnie poniżanie, napastowanie, próby gwałtu – aktorki i pracownice teatru opowiedziały w mediach historie ze szczegółami.

Gdy jedna z naszych koleżanek po wyjściu od dyrektora dostała ataku paniki i zaczęła wymiotować z przerażenia po tym, jak była napastowana, uznałyśmy, że nie możemy dalej milczeć. Zorientowałyśmy się też, że dyrektor wybiera na ofiary coraz młodsze dziewczyny, mówią kobiety w rozmowie z TVN24.

Miałam coś do załatwienia w jego gabinecie. Nagle siadł obok mnie i zaczął głaskać mnie po plecach. Mówił, że mnie kocha i zazdrości moim facetom. Wyszłam z gabinetu zszokowana, opowiada inna z aktorek.

Prawnicy Schoena stanowczo zaprzeczali całej sprawie.

Trudno nam odnieść się w sposób szczegółowy do zarzutów zawartych w Pana pytaniach poza stanowczym stwierdzeniem mojego Klienta, iż nigdy nie molestował seksualnie swoich pracownic ani kobiet z Nim współpracujących, a także nie dopuszczał się mobbingu, komentowała pełnomocniczka dyrektora, Anna Skąpska-Capińska.

Wygląda jednak na to, że znaleziono w tej sprawie dowody i już niebawem dyrektor krakowskiego teatru będzie odpowiadał za wydarzenia, które przez wiele lat miały mieć miejsce za kulisami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @curylkat on Nov 7, 2019 at 10:52am PST