Renee Zellweger jako Judy Garland

Renee Zellweger wcieli się w ikonę hollywoodzkiego kina Judy Garland w filmie biograficznym "Judy" w reżyserii Ruperta Goolda.

Akcja filmu "Judy" rozgrywa się w 1968 roku, czyli 30 lat po tym jak Garland zagrała słynną rolę Dorotki w "Czarnoksiężniku z Oz". Aktorka przybywa do Londynu, by dać serię występów w klubie Talk to the Town. Konflikty z menedżmentem, muzykami oraz związek z Mickeyem Deansem, który został później jej piątym mężem to tylko niektóre epizody filmu "Judy".

W filmie pojawią się ukochane piosenki Judy Garland, które wykona sama Renee Zellweger

Niezwykła metamorfoza Renee Zellweger

Renee Zellweger do roli Judy Garland przeszła niezwykłą metamorfozę. Aktorka znana głównie z przygód uroczej Bridget Jones z pewnością zaskoczy widzów swoją nową kreacją. Zellweger zagra bowiem zmęczoną sławą i uzależnioną od alkoholu i leków aktorkę.

Patrząc na oficjalny zwiastun filmu "Judy" może to być kreacja na miarę Oscara.

Kim była Judy Garland?

Judy Garland, a właściwie Frances Ethel Gumm, to amerykańska aktorka i piosenkarka urodzona w 1922 roku, zmarła w 1969 roku. Rodzice Judy prowadzili kinoteatr, w którym odbywały się także występy wodewilowe, stąd Judy już od najmłodszych lat miała kontakt ze światem kina. Judy była najmłodszą spośród trzech sióstr Gumm i razem stworzyły zespół "The Gumm Sisters", który zadebiutował w filmie krótkometrażowym "The Big Revue" w 1929 roku. "The Gumm Sister"s przez wiele lat podróżowały po Stanach Zjednoczonych z przedstawieniami wodewilowymi. W 1934 roku, zespół zmienił nazwę na „The Garland Sisters”, a najmłodsza z sióstr zamieniła imię z Frances na Judy. Zespół „The Garland Sisters” rozpadł się w sierpniu 1935 roku, a Judy Garland podpisała siedmioletni kontrakt z wytwórnią filmową Metro-Goldwyn-Mayer. Judy chodziła do szkoły z Elizabeth Taylor, Laną Turner, czy Avą Gardner. Jej uroda nie była urodą "ślicznotki", tylko bardziej "dziewczyny z sąsiedztwa" i dlatego była obsadzana w takich rolach, co budziło w dziewczynce wielkie frustracje.

17 listopada 1935 roku zmarł tata Judy, co było wielkim wstrząsem dla młodej dziewczyny. Przełomem w karierze filmowej Judy Garland okazały się jej role w serii „podwórkowych musicali”, gdzie zagrała u boku Mickeya Rooneya. Razem wystąpili w filmie "Mały dżentelmen" oraz "Andy Hardy zakochany". Judy i Mickey razem zagrali w około dziesięciu filmach. Aby młodzi aktorzy mogli sprostać wyzwaniom, dostarczano im pobudzającą amfetaminę oraz na sen barbiturany. Judy szybko uzależniła się i z tym uzależnieniem walczyła przez całe życie. Judy Garland zmarła wcześnie, bo w wieku 47 lat. Pomimo ogromnej kariery musicalowej, filmowej i muzycznej Judy Garland przez całe swoje życie odczuwała brak wiary w siebie.

W dorobku filmowym Judy Garland nie można nie wspomnieć o roli "Czarnoksiężnik z Oz", gdzie Judy zagrała mając szesnaście lat. Kolejne filmy w jej karierze to: "Spotkamy się w St. Louis", "Kulisy wielkiej rewii", "Laski na Broadwayu", "Dla mnie i mojej dziewczyny", "Pod zegarem", "Narodziny gwiazdy", "Dziewczęta Harveya". Za piosenkę do ostatniego filmu otrzymała Oscara. Judy Garland za rolę Vicki Lester w "Narodzinach Gwiazdy" otrzymała Złotego Globa w kategorii najlepsza aktorka w filmie kostiumowym lub musicalu.

15 czerwca 1945 roku Judy Garland wyszła za mąż za Vincenta Minnelli, a 12 marca 1946 roku na świat przyszła ich córka Liza Minnelli.

Judy Garland zmarła 22 czerwca 1969 roku w domu w Londynie, przyczyną śmierci było przedawkowanie.

"Judy" - biografia Judy Garland

Film biograficzny "Judy" opowie o przygotowaniach Judy Garland do jej występów w Londynie w 1969 roku. Były to ostatnie koncerty legendarnej gwiazdy, która zmarła w wyniku przedawkowania leków w czerwcu 1969 roku. Premiera filmu "Judy" zaplanowana jest na 2019 rok. Rolę Judy Garland zagra Renee Zellweger, obok której na ekranie zobaczymy: Jessiego Buckleya, Finna Wittrocka i Michaela Gambona.

Film "Judy" będzie miał swoją międzynarodową premierę 4 października. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zobaczymy go w Polsce.

Zobaczcie Renee Zelweger jako Judy Garland w filmie "Judy"