Eva „Evita” Perón - żona prezydenta Argentyny Juana Peróna - jest niekwestionowaną ikoną nie tylko w swoim kraju, ale i na całym świecie. Działaczka społeczno-polityczna walczyła m.in. o prawa kobiet. W 1947 roku doprowadziła do przyznania Argentynkom praw wyborczych. Na podstawie jej życia i kariery powstał musical "Evita" (1976), skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera do libretta Tima Rice’a, a w 1996 roku Alan Parker nakręcił jego adaptację filmową z Madonną w roli głównej. Teraz losy Evy Perón (a właściwie jej ciała) przedstawiono w serialu "Santa Evita". W legendarną działaczkę wcieliła się Natalia Oreiro

Zjawiskowa Natalia Oreiro jako Evita. Gdzie obejrzeć serial "Santa Evita"?

Natalia Oreiro polskim widzom znana jest przede wszystkim z roli w telenoweli "Zbuntowany anioł". Serial na początku XXI wieku bił rekordy popularności, a aktorka miała w naszym kraju miliony fanów. Od tamtej pory pochodząca z Urugwaju gwiazda zagrała w wielu produkcjach.

Teraz znów zrobiło się o niej głośno. Wszystko za sprawą serialu "Santa Evita", na którego potrzeby przeszła niemałą metamorfozę. Aktorka przefarbowała włosy na blond, tym samym upodabniając się do Evy Perón.

Serial "Santa Evita" z Oreiro w roli tytułowej zadebiutował na platformie Disney+ 26 lipca - w 70. rocznicę śmierci Evy Perón. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Alejandro Maci, a za produkcję Salma Hayek. Serial nie opowiada jednak o życiu Evy Perón. Jego motywem przewodnim są wydarzenia, które miały miejsce po jej śmieci. 

Ciekawa to opowieść, nie tylko dla fanów absolutnego fenomenu kulturowo-obyczajowo-religijnego, czyli przedwcześnie zmarłej, otoczonej już za życia kultem Evity, pokazująca, jakie to dziwne mechanizmy są za wielką polityką. Czasem nomen omen, duchowe i transcendentne. Bo niby komu przeszkadzać mogą zabalsamowane zwłoki? Ano mogą i to bardzo. Nawet jeśli będą miały kryptonim „Kobyła”. A Natalia Oreiro w roli Evity tworzy prawdziwą kreację. Dobry, ciekawie prowadzony, fajnie grany serial. Czas niezmarnowany - napisała o serialu dziennikarka i krytyczka filmowa, Karolina Korwin Piotrowska. 

Naszym zdaniem Natalia Oreiro jako Evita wygląda po prostu zjawiskowo. Serial znajdziecie na platformie Disney+, od niedawna dostępnej także w Polsce.

Więcej zdjęć kadrów z serialu znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz także: