Księżycowy masaż – filozofia zabiegu

Księżycowy masaż to nowatorski pomysł Rachel Beider – pedagoga, mówczyni, licencjonowanej masażystki i założycielki sieci gabinetów masażu „PRESS Massage Outpost”. Wykwalifikowana terapeutka już kilka lat temu wymyśliła technikę masowania nazwaną inaczej masażem cyklu księżycowego. Jak sama mówi, zainspirowały ją do tego osobiste doświadczenia oraz potrzeby jej klientek. Księżycowy masaż jest oryginalnym leczniczym rytuałem przeznaczonym tylko dla kobiet. Ta technika masowania wykonywana jest jeszcze w niewielu hotelach SPA i gabinetach masażu, zwłaszcza jeśli chodzi o Polskę. Masaż leczniczy opatentowany przez Beider przynosi ulgę w czasie cyklu menstruacyjnego, łagodząc objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz uśmierzając bóle związane z miesiączką. Ta technika masowania powiązana jest z początkową fazą cyklu księżycowego, kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, czyli są na tym samym poziomie. Okres ten występuje co 28 dni i metaforycznie jest postrzegany jako początek zmian, dlatego księżycowy masaż wykonuje się właśnie w tym okresie. Nów to cykl symbolizujący czas odpoczynku, odmłodzenia, odnowy i odrodzenia. To okazja, aby stworzyć siebie na nowo, bez ograniczeń, bólu i zmaz naszej przeszłości.

Księżycowy masaż – jak jest wykonywany?

Masaż relaksacyjny rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji pacjentki z terapeutą. Podczas tej wizyty ustala się jakiego rodzaju dyskomfort czuje dana kobieta podczas miesiączki, a także jakie są jej potrzeby w tym czasie.

Księżycowy masaż łączy w sobie elementy medycyny chińskiej, aromaterapię oraz masaż głębokich tkanek, jednak każda sesja terapeutyczna jest ściśle dopasowana do osoby masowanej. Na początku klientka kładzie się na specjalnym łóżku z podgrzewanymi podkładkami termicznymi. Następnie, aby zmniejszyć skurcze i ból podczas menstruacji masażysta przykłada jej ciepłe poduszki wypełnione organicznym lnem i lawendą. Umieszcza się je na dolnej części pleców oraz brzuchu.

Kiedy bolące miejsca zostaną już odpowiednio ogrzane, terapeuta przechodzi do części właściwej księżycowego masażu, a dokładniej zaczyna wmasowywać różany olejek geraniowy w ciało. Od dawna jest on wykorzystywany w medycynie ajurwedyjskiej, przywracając kobietom równowagę hormonalną i likwidując wahania nastroju. Leczniczy masaż wykonywany jest na szyi, ramionach i plecach, a czasami też na stopach. Masażysta uciska i masuje ciało, by zniwelować skurcze mięśni, które powodują ból. Całemu procesowi towarzyszy relaksująca muzyka. Taki rytuał trwa 60 lub 90 minut.

Po księżycowym masażu zwykle podaje się jeszcze organiczną malinową herbatę liściastą, która znana jest ze swoich właściwości rozkurczowych.

Efekty, jakie daje księżycowy masaż

Księżycowy masaż jest techniką masowania, która ma na celu odprężyć i zrelaksować każdą klientkę, która mu się podda. Od momentu przejściu tego wyjątkowego zabiegu aż do zakończenia cyklu menstruacyjnego kobiety czują się o wiele lepiej niż przed masowaniem. Stają się o wiele spokojniejsze, wyciszone, a dolegliwości występujące przed miesiączką, a także w jej trakcie nie wykluczają ich z udziału w codziennych aktywnościach. Aby zachować pełną równowagę po masażu cyklu księżycowego, warto jednak pamiętać o tym, by pić codziennie dużo wody i rozciągać całe ciało.

Przeczytaj też: Masaż gorącymi kamieniami to najprzyjemniejszy sposób na stres. Sprawdź, co jeszcze potrafi!