Spis treści:

  1. Cesarz tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Cesarz tarot – czas
  3. Cesarz tarot – osoba
  4. Cesarz tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Cesarz tarot – finanse, praca
  6. Cesarz tarot – zdrowie
  7. Cesarz tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Cesarz tarot – karta dnia, rada

Cesarz tarot – jak odczytywać kartę?

Cesarz w tarocie wskazuje na władzę i blaski oraz cienie, jakie ona ze sobą niesie. Karta jest również w tarocie symbolem obfitości - właśnie dlatego zwykle władca przedstawiony jest na bogato ozdobionym tronie, dostojnie ubrany, otoczony cennymi przedmiotami. Jest to obfitość materialna, a nie - jak to jest w przypadku karty Cesarzowa - obfitość płynąca z natury.

Jeśli zatem w rozdaniu pojawi się karta Cesarz, tarot każe nam zastanowić się nad własną siłą. Mamy przemyśleć czy chcemy zapewnić innym dobre warunki i czy rzeczywiście dbamy o ich dobro, czy też może chodzi nam jedynie o własne interesy. Czy nie kieruje nami chęć kontrolowania innych? Karta może jednak wskazywać też na konkretną osobę - dojrzałego lub starszego mężczyznę. To ktoś kto ma władzę, albo duży wpływ na innych. Karta w ułożeniu prostym wskazuje na pewien ład, porządek, stabilność i pewność. W pozycji odwróconej mówi jednak o pewnej surowości, chęci dominacji, nadmiernej kontroli, konserwatyzmie. 

Cesarz tarot – czas

Karta tarota Cesarz jest przypisana do okresu pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia. Jest też przypisana do okresu wiosennego. Jeśli pojawia się w rozdaniu, a osoba której się wróży interesuje się kiedy dane wydarzenia będą miały miejsce, na podstawie karty Cesarz można powiedzieć, że niestety nieprędko. Karta ta wskazuje na konieczność odczekania być może nawet kilku lat, a osiągnięcie celu nie będzie proste, lecz trzeba będzie włożyć w to sporo wysiłku. 

Cesarz tarot – osoba

Wygląd karty wskazuje w rozkładzie nie tylko na wydarzenia jakie mają nastąpić, ale też na przykład na konkretną osobę. Cesarz to karta, która symbolizuje starszego, dojrzałego mężczyznę. Jest to człowiek, który cieszy się szacunkiem, uznaniem społecznym. Ma władzę, jednak niekoniecznie chodzi o polityka czy urzędnika. Karta może się odnosić do osób, które sprawują nadzór nad czymś, ale mogą to być nauczyciele, policjanci, a nawet wykładowcy. Karta może też symbolizować ojca rodziny. 

Cesarz tarot – uczucia, miłość, związek

Karta tarota Cesarz w miłości wskazuje na stabilizację w związku. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Są  to więc pomyślne ulokowanie uczucia. W rozkładzie miłosnym Cesarz może też niestety wskazywać na dominację w związku, co już jest sygnałem ostrzegawczym, że relacja nie należy do łatwych. Może chodzić o osobę, która pragnie wszystko kontrolować - trudno przecież z kimś takim żyć. Z drugiej strony w pozytywnym znaczeniu karta wskazuje na osobę, która ma bardzo dojrzałe podejście do związku. Chce stworzyć relację opartą na solidnych podstawach. Zależy jej na materialnej stronie życia, ponieważ chce by rodzinie się dobrze wiodło. 

Interpretacja kart w rozkładzie tarota powinna być poprzedzona oczyszczeniem aury. Najlepiej wykorzystać do tego zioła, w tym tymianek lub szałwię. Dobrym sposobem jest zapalenie kadzidła i okadzenie całego pomieszczenia. Dodatkowym walorem będzie obecność kamieni szlachetnych, takich jak turmalin czy tez ametyst. W przypadku tego pierwszego mamy zagwarantowaną ochronę przed złymi energiami, natomiast drugi z nich wprowadzi nas w świat duchowy oraz pozwoli rozwinąć się intuicji.

Zobacz także:

Cesarz tarot – finanse, praca

Rozkład tarota może odnosić się tak do sfery miłosnej, jak i do sfery zawodowej. Jeśli chodzi o życie zawodowe i kwestie materialne, karta Cesarz wskazuje na materialną stabilizację. Jest to bardzo pomyślna wróżba na przyszłość. Na konkrety wskazuje oczywiście pozycja karty - w pozycji odwróconej jest ona interpretowana inaczej. Wskazuje wówczas na brak zdolności do podejmowania decyzji, małą skuteczność, słabość charakteru, bądź też przeciwnie - nadmierną dyktaturę. Wszystko to przekłada się też oczywiście na kwestie zawodowe i finansowe. Może w naszym otoczeniu jest ktoś, kto chciałby nam mówić co mamy robić? Może to jakiś surowy przełożony? Dla kobiety pojawienie się tej karty może wskazywać, iż jej finansami zajmuje się mężczyzna - partner, mąż, ojciec, prawnik. 

Cesarz tarot – zdrowie

Właściwa interpretacja kart tarota pozwala dowiedzieć się wiele o przyszłości. Może tu chodzić zarówno o przyszłość jakiejś relacji, jak i o kwestie zawodowe, ale też zdrowotne. Gdy w rozkładzie pojawia się Cesarz, tarot wskazuje, że osoba zadająca pytanie cieszy się dobrym zdrowiem. Będzie jej ono dopisywać. Jeśli karta łączy się z jakąś inną, wskazując na inną osobę, oznacza wówczas dobre zdrowie nawet u mężczyzn w podeszłym wieku. Jeśli jakieś problemy natury zdrowotnej się pojawią, mogą wynikać z siedzącego trybu życia. Będą to więc na przykład problemy z kręgosłupem czy bóle głowy.

Cesarz tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Wydarzenia do jakich odnosi się karta Cesarz są raczej pozytywne. Będą się wiązać ze stabilizacją na różnych polach - czy to w kwestii zawodowej, czy też prywatnej. W tej wróżbie z kart może chodzić o nadejście nowego etapu w życiu - przeprowadzkę do własnego domu, odniesienie sukcesu we własnym biznesie, szczęśliwe małżeństwo i wiele innych spraw. Karta symbolizuje stabilność, wierność, uczciwość, nadejście pozytywnego okresu, dobra materialne. 

Cesarz tarot – karta dnia, rada

Karta tarota Cesarz jest kartą o pozytywnym znaczeniu. Jeśli pojawia się w rozkładzie, w którym pytający zwrócił się do kart o radę w danej sprawie, Cesarz będzie oznaczał, że wszystko się uda. Pomóc w tym może osoba na wysokim stanowisku, ktoś wyróżniający się, szanowany, uczciwy i przedsiębiorczy. Karta odnosić się będzie najpewniej do osoby, którą podziwiamy. Jako karta dnia, Cesarz wskazuje na pozytywny obrót spraw. Dzień będzie bardzo udany - uda się zrealizować wszystkie cele i zamierzenia. To dzień, w którym można również zrealizować dawno odkładane zadania i wyjaśnić jakieś zaległe sprawy. Nawet jeśli sporo się ich nazbierało, w ten dzień wszystko uda się rozwiązać.

Zobacz też:

Karta Księżyc - co oznacza w tarocie?

Karta Słońce - co oznacza w tarocie?