Spis treści:

  1. Wieża tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Wieża tarot – czas
  3. Wieża tarot – osoba
  4. Wieża tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Wieża tarot – finanse, praca
  6. Wieża tarot – zdrowie
  7. Wieża tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Wieża tarot – karta dnia, rada

Wieża tarot – jak odczytywać kartę?

Karty tarota dają nam wskazówki na przyszłość - pozwalają zajrzeć za zasłonę przyszłości, sugerując na co zwracać uwagę, na co uważać i co robić w danej sytuacji. Karta Wieża w tarocie jest uznawana za niezbyt szczęśliwą. Budzi strach i lęk - podobnie jak karta Diabeł i Śmierć. Jest to XVI karta, znana również jako Wieża Boga. Zwykle karta przedstawia płonącą wieżę, rozpadającą się, z której spadają dwie sylwetki ludzkie. W nowocześniejszych grafikach karta ta może być jednak przedstawiana nieco inaczej - na przykład jako wieża o kruchych fundamentach, albo z błyskawicą na ciemnym niebie w tle.

Wieża w tarocie wskazuje na różne, nagłe zmiany, które nie zawsze będą się podobały danej osobie, jednak są potrzebne. Nawet dotkliwa strata może się z czasem okazać błogosławieństwem, wyzwoleniem. Karta więc oznacza jakieś przełomowe wydarzenia i zmiany, jednak nie powinna być rozumiana jako zapowiedź nieszczęść - w konsekwencji pewnych wydarzeń wszystko może się bowiem zmienić na lepsze. 

Wieża tarot – czas

Karta tarota Wieża łączona jest z okresem między 20 lutego a 20 marca. Śmierć, Diabeł i Wieża są kartami, którym przypisana jest pewna gwałtowność wydarzeń. Jeśli więc chodzi o czas, Wieża będzie sugerować, iż coś wydarzy się nagle, niespodziewanie. Będzie to zaskoczenie. To w dodatku coś, na co nie ma się wpływu - właśnie dlatego karta ta budzi strach. 

Wieża tarot – osoba

Znaczenie kart tarota może być różne, w zależności od tego w jakim sąsiedztwie się dana karta znajduje oraz czy jest w pozycji prostej czy odwróconej. Pewne interpretacje pozostają jednak niezmienne. Tak jest w przypadku osób, przypisanych do konkretnych kart. Jeśli w rozdaniu pojawi się Wieża, tarot wskazuje na osoby, w których życiu zachodzą lub już niebawem zajdą ogromne zmiany. Będą to przemiany gwałtowne - zmiana pracy, miejsca zamieszkania, zakończeniu związku, albo rozpoczęcie nowego. Karta Wieża odnosi się również do osób wykonujących konkretne zawody. To żołnierz, ratownik medyczny, górnik, elektryk, strażak, ktoś pracujący na wysokości, albo też hobbystycznie się wpinający - jak alpinista.

Wieża tarot – uczucia, miłość, związek

Wieża w uczuciach zwiastuje jakieś przełomowe wydarzenia - niestety, zwykle chodzi o rozstania, kłótnie, rozwody. Może być to również zapowiedź zmian innego typu. Nie należy jednak negatywnie postrzegać przez to karty - zmiany są bowiem rezultatem wcześniejszych działań i wydarzeń. Rozstanie tak naprawdę wynika z braku możliwości porozumienia się - to skutek kłótni, sporów. W takim wypadku Wieża jest tylko zapowiedzią, że to co chyliło się już ku upadkowi, ostatecznie upadnie. 

Wieża tarot – finanse, praca

Znaczenie karty Wieża w tarocie może przepowiadać zakończenie jakiegoś ważnego przedsięwzięcia. Niestety, Wieża wskazuje na zmiany - i to zwykle poważne. Może to być strata finansowa, utrata ważnych dokumentów czy danych, zniszczenie jakiejś wartościowej rzeczy i podobne do tego kwestie. Może także oznaczać zwolnienie z pracy lub zmianę pracy, albo inne, istotne wydarzenie. Nie jest to dobra karta, ponieważ oznacza gwałtowne zmiany w kwestiach zawodowych czy finansowych. Warto jednak pamiętać, że zakończenie jakiegoś etapu oznacza jednocześnie, iż rozpoczyna się nowy. Karta wskazuje na zmiany, które i tak by w końcu nadeszły - oznaczają one jednak również szanse na szczęśliwszą przyszłość. 

Zobacz także:

Wieża tarot – zdrowie

Co oznacza Wieża w tarocie, gdy pytanie do kart dotyczy kwestii zdrowotnych? Niestety, nie jest to szczęśliwa wróżba! Wieża może symbolizować problemy ze zdrowiem i to niespodziewane - na przykład nagły wypadek czy informację o chorobie. Nie chodzi przy tym jedynie o zdrowie fizyczne - wróżba może również dotyczyć psychiki. Rydwan i Wieża położone obok siebie mogą wskazywać na wypadek w podróży. Z kolei Wieża w towarzystwie Wisielca może wskazywać właśnie na problemy natury psychicznej - człowiek trwa w bezruchu, stagnacji i może wpaść w depresję. Interpretacja kart tarota musi uwzględniać wiele różnych rzeczy, jednak pewne informacje pozostają niezmienne. Jeśli pytanie nie jest sprecyzowane, a karty nie wskazują na inne znaczenie, Wieża może dotyczyć schorzeń kręgosłupa, chorób kości, a także wszelkich urazów. 

Wieża tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Karta tarota Wieża mówi o nagłych wydarzeniach, które na zawsze odmieniają życie. Wieża jest symbolem struktur, które dla siebie budujemy - poglądów, związków, marzeń, zobowiązań zawodowych. Inwestujemy w nie wiele pracy i myśli, chcąc by nas chroniły w przyszłości, jednak niektóre z tych struktur muszą w końcu runąć. Wieża w tarocie symbolizuje właśnie takie wydarzenia - zakończenie pewnych spraw, które nie będzie miłe, ale musi w końcu nastąpić. Wieża może symbolizować i inne wydarzenia - na przykład włamania, wypadki, awarie, przemoc. Szczegółowy opis kart tarota pozwala lepiej poznać naturę takich wydarzeń.

Dobrą praktyką jest zawsze wstępne oczyszczenie aury przed stawianiem kart tarota przez początkujących i nie tylko. Wybierajmy szałwię, tymianek lub melisę i okadzajmy nim miejsce wróżby. W otoczeniu warto stawiać kamienie szlachetne z akcentami turmalinu czy ametystu. Ten pierwszy chroni przed złym okiem i energią, natomiast ten drugi wspomaga i wzmacnia intuicję.

Wieża tarot – karta dnia, rada

Karta dnia pozwala lepiej się przygotować na wydarzenia, które w nim nastąpią. Jeśli wylosuje się właśnie Wieżę, oznacza to niespodzianki. Na pewno nastąpią jakieś niezwykłe wydarzenia - coś niespodziewanego, co będzie szokujące, albo co najmniej zaskakujące. Dzień ten na pewno nie będzie nudny. Co ciekawe, gdy w pozycji odwróconej pojawi się właśnie Wieża, tarot interpretuje tą kartę bardzo pozytywnie - jako zmianę na lepsze, pewne uwolnienie się od czegoś, zamknięcie jakiegoś etapu. 

Zobacz też:

Karta Cesarz - co oznacza ta karta tarota?

Karta Księżyc - co oznacza ta karta tarota?