Kok z lokami wysoki – jak zrobić?

Posiadaczki kręconych włosów często narzekają na swoje niesforne kosmyki, jednak w kwestii koków nie mają sobie równych. Loki są znacznie bardziej podatne na stylizowanie – są szorstkie i nierówne, a dzięki temu wypracowane upięcie ma szansę bez zbędnych przeszkód utrzymać się na głowie przez cały dzień. Jeśli twoje włosy są proste z natury, nie zamartwiaj się! Istnieje mnóstwo narzędzi, umożliwiających stworzenie zakręconej czupryny, zaczynając od lokówki, a kończąc na pasku od szlafroka. Pofalowanie włosów przed upięciem to doskonały trik dla posiadaczek cienkich lub krótkich włosów, ponieważ zabieg ten dodaje fryzurze objętości i sprawia, że nabiera ona lepszego kształtu. Loki to świetna propozycja nie tylko na specjalne okazje, takie jak wesele lub inne przyjęcia, ale również do pracy czy na uczelnię. Są gwarancją elegancji i wygody, a to nieczęste połączenie.

Wysoki kok z lokami – akcesoria

 • szczotka
 • grzebień ze szpikulcem
 • dwie cienkie gumki do włosów
 • wsuwki
 • lokówka / papiloty / wałki termiczne / prostownica o zaokrąglonych brzegach
 • żel w sprayu lub lakier utrwalający

Kok z lokami wysoki – krok po kroku

1. Rozczesz włosy. Następnie, używając grzebienia ze szpikulcem, oddziel grzywkę od reszty czupryny i rozdziel ją przedziałkiem na środku. Zabezpiecz grzywkę za pomocą klamerki, tak, aby ci nie przeszkadzała.

2. Pochyl się i pozostałe włosy zaczesz szczotką do przodu.

3. Pozostań w tej pozycji. Tuż nad karkiem wydziel cienkie i spłaszczone pasmo, a następnie podziel je na trzy kolejne części.

4. Podążając w kierunku czubka głowy zapleć dobieranego warkocza, finalnie formując kucyk na samym szczycie czaszki.

5. Zwisający ogonek zakręć na lokówkę. To samo zrób z grzywką, wywijając pasma na zewnątrz.

6. Z pofalowanego kucyka postaraj się ułożyć luźnego, nonszalanckiego koka. Poupinaj pasma za pomocą wsuwek.

7. Gotowe upięcie spryskaj lakierem do włosów, a jeśli zależy ci na naprawdę trwałym efekcie, który przetrwa na głowie przez wiele godzin, zastosuj żel w sprayu.

Kok z lokami niski – jak zrobić?

Koki z lokami charakteryzują się łatwością wykonania, a przy tym również efektownym wyglądem – idealne połączenie! Uprzednie zakręcenie włosów na loki sprawia, że nie tylko bardzo zyskują one na objętości, ale również znacznie łatwiej uformować z nich upięcie, ponieważ falowane włosy są dużo bardziej podatne na układanie. Jeśli nie masz w domu lokówki, możesz zakręcić włosy za pomocą papilotów, wałków termicznych lub tradycyjnych, a także używając prostownicy z brzegami o zaokrąglonym kształcie. Upięcie z loków jest szalenie proste do wykonania i stanowi doskonałą propozycję fryzury, która nada się zarówno na codzień, jak i na odświętne okazje. Koki z loków świetnie komponują się ze spinkami w kształcie kwiatów, a także z opaskami w stylu greckim, które najczęściej występują w złotym kolorze.

Niski kok z loków – potrzebne akcesoria

 • szczotka
 • grzebień ze szpikulcem
 • lokówka do włosów
 • cienka gumka
 • wsuwki
 • lakier utrwalający

Jak zrobić niskiego koka z loków?

1. Zacznij od dokładnego rozczesania wszystkich pasm.

2. Używając grzebienia ze szpikulcem podziel włosy na dwie równe sekcje – wykonaj przedziałek ciągnący się od jednego ucha do drugiego. Tylną sekcję ciasno zwiąż za pomocą gumki w taki sposób, aby tuż nad karkiem uformować kucyka.

3. Przednią część włosów również rozdziel przedziałkiem na środku. Następnie zakręć pasma na lokówkę, wywijając je na zewnątrz.

4. Podtapiruj zwisający z tyłu ogonek i używając wsuwek, uformuj z niego niedbałego koka.

5. Pojedyncze fale z przedniej części fryzury pozawijaj w luźne ruloniki i podepnij je z tyłu, tak, aby tworzyły z kokiem spójną całość.

6. Powyjmuj pojedyncze kosmyki w okolicach skroni – dzięki temu nadasz upięciu lekkości.

7. Gotową fryzurę obficie spryskaj lakierem do włosów.

 
 
 
 
93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c1

93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c2

Upięte loki na wesele cieszą się niesłabnącą popularnością – wyglądają elegancko, a zarazem bardzo dziewczęco. Odmładzają i nadają twarzy lekkości. Koki ślubne upięte z loków wyróżniają się niezwykłą trwałością, a to bardzo ważne w tak szczególnym dniu – ostatnie o czym panna młoda ma ochotę myśleć w trakcie swojego ślubu, to stan fryzury po kilku godzinach noszenia. Jak utrwalić loki na wesele? Najlepiej zacząć od pianki – nałóż ją na suche pasma, zanim poddasz je działaniu lokówki. Następnie gotowe upięcie spryskaj lakierem do włosów. Fryzura będzie nie do ruszenia!

Kok ślubny – czego potrzebujesz?

 • lokówka do włosów
 • szczotka
 • grzebień ze szpikulcem
 • opaska w formie cienkiej gumki
 • wsuwki
 • żel utrwalający w sprayu
 • ślubne ozdoby do włosów (na przykład spinki ozdobione cyrkoniami)

Ślubne upięcie z loków – instrukcja krok po kroku

1. Na początek dokładnie rozczesz włosy .

2. Używając grzebienia ze szpikulcem, uformuj przedziałek po prawej lub lewej stronie, zgodnie ze swoimi preferencjami.

3. Wszystkie włosy zakręć na lokówkę, wywijając loki na zewnętrzną stronę.

4. Mając rozpuszczone pasma, nałóż na nie cienką, rozciągliwą opaskę. Ważne, aby ściskała ona włosy od góry, tak samo jak opaski w stylu hippie.

5. Chwyć pierwsze pofalowane pasmo od przodu i zawiń je pod opaskę – tak, jakbyś chciała owinąć ją rulonem z kosmyków. Tak samo zrób z każdym kolejnym pasmem do momentu, w którym cała opaska będzie już przykryta koroną włosów.

6. Z tyłu prawdopodobnie zostało ci jeszcze kilka luźnych kosmyków – podtapiruj je, używając grzebienia z ciasno ułożonymi ząbkami. Następnie poupinaj je tuż nad karkiem, formując niedbałego koka.

7. Spryskaj włosy dużą ilością żelu w sprayu – dzięki temu upięcie przetrwa na głowie przez całą noc.

8. Udekoruj włosy ślubnymi akcesoriami.

To upięcie świetnie sprawdzi się u wszystkich kobiet, które w dniu swojego ślubu pragną poczuć się jak księżniczki, ponieważ stanowi idealną formę pod diadem wysadzany kryształkami. Przy tym jest subtelne i eleganckie.

 
 
 
 
93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c5
93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

93ee76807a0fd246b3f9f8174eb9819c0e86563c7