Loki na wesele - jak zrobić?

Loki na wesele to jedna z łatwiejszych, a zarazem bardzo efektownych fryzur, którą możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie. Do stworzenia takiego efektu potrzebujesz jedynie lokówki. Możesz zastosować także opcjonalne kosmetyki w postaci spreju zabezpieczającego włosy przed wysokimi temperaturami oraz lakieru do włosów, który pozwoli fryzurze przetrwać całą noc. 

Przed rozpoczęciem kręcenia włosów na wesele warto wiedzieć również o kilku metodach, dzięki którym możemy w łatwy sposób delikatnie przedłużyć trwałość fryzury. Po zakręceniu jednego pasma dobrym pomysłem jest przypięcie go do głowy wsuwką w zwiniętej formie i rozwinięcie dopiero wtedy, kiedy porządnie wystygnie. Wówczas następuje naturalne utrwalenie, dzięki któremu włosy będą w stanie wytrzymać w skręconej postaci dłużej bez użycia dużej ilości lakieru. Ciężkie, mięsiste loki są znacznie mniej trwałe niż drobne sprężynki. Czasami lepiej poświęcić więcej czasu na zakręcenie wielu małych pasm niż decydować się na szybkie fryzury, które mogą nie przetrwać całego wesela.

Delikatne loki na wesele krok po kroku

Delikatne loki na wesele są hitem takich imprez od wielu lat. Można je wykonać z wykorzystaniem zwykłej lokówki lub prostownicy o zaokrąglonych brzegach. W tym celu konieczne jest dokładne osuszenie włosów, ponieważ jakakolwiek wilgoć zgromadzona na ich powierzchni pod wpływem wysokiej temperatury zagotuje się i doprowadzi do naruszenia struktury włosa. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych sprejów zabezpieczających, jednak i one powinny dokładnie wyschnąć przed rozpoczęciem pracy z gorącą lokówką. 

Od średnicy lokówki zależy to, jak duże będą poszczególne sprężynki. Mniejsze skręty są w stanie utrzymać się nieco dłużej, co może stanowić cenną wskazówkę dla osób, których włosy mają tendencję do szybkiego prostowania. Podczas zawijania poszczególnych kosmyków warto zwrócić uwagę również na kierunek, w jakim nakładasz pasmo na lokówkę. Należy bowiem zrobić to w taki sposób, aby unieść włosy u ich nasady i zmniejszyć fragment, który zazwyczaj pozostaje prosty i odcina się od reszty. Tak wykonane loki można utrwalić za pomocą sprawdzonego lakieru. W tym przypadku trzeba jednak uważać na to, aby nie przesadzić z jego ilością. Sztywne loki, których nie ruszy nawet silniejszy podmuch wiatru wyglądają mało naturalnie, a w niektórych sytuacjach mogą również optycznie dodawać lat.

Dzień przed stylizowaniem włosów nie warto również myć ich z użyciem dużej ilości odżywki, chyba, że są one bardzo zniszczone. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest nałożenie kosmetyku jedynie na ich końcówki, dzięki czemu cała fryzura nie będzie zbyt obciążona.

Fryzury na wesele - loki ciągle w modzie?

Loki na wesele to jedna z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych fryzur na takie okoliczności. Niezależnie od sezonu cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na efektowny wygląd, lecz także prostotę wykonania. Do stworzenia najłatwiejszych upięć z lokami nie potrzebujesz bowiem pomocy profesjonalnego fryzjera. Większość z nich można wykonać samodzielnie lub angażując osobę, która odpowiednio zepnie włosy z tyłu twojej głowy, co często jest niezwykle trudne nawet z użyciem lustra. Na szczęście loki prezentują się świetnie również bez żadnych skomplikowanych upięć, a wykonanie takiej fryzury bez niczyjej pomocy jest niezwykle proste. Wystarczy sprawnie działająca prostownica i kilkadziesiąt wolnych minut.

Obecnie loki na wesele mogą wchodzić w skład naprawdę różnych upięć i są one chętnie wybierane również przez panny młode. Taka fryzura jest bardzo kobieca i pasuje do większości kreacji, a możliwość jej samodzielnego wykonania sprawia, że jest to także bardzo budżetowa opcja. Niektóre upięcia z lokami warto wzbogacić o ozdobne spinki, które pasują do konkretnej sukienki. Od perełek sprawdzających się dobrze w połączeniu z jednolitymi kreacjami, aż po bardzo proste, białe lub czarne modele pozwalające na zestawienie z tymi bogatszymi sukniami. Takie elementy doskonale utrzymują włosy oraz nadają całej fryzurze nieco ciekawszego charakteru.

Zobacz także:

Lekkie loki na wesele hitem tego sezonu

Zwiewny charakter lekko zakręconych loków sprawdza się doskonale w połączeniu z letnimi sukienkami zakładanymi na uroczystości mające miejsce podczas ciepłych dni. Zwykle takie fryzury przyjmują formę nieco nieuporządkowanego upięcia umieszczonego z tyłu głowy i połączonego z dobieranym warkoczem rozpoczynającym się w okolicach czoła. Wówczas poszczególne kosmyki włosów zakręcone za pomocą lokówki wystają z tego lekkiego i zwiewnego koka tworząc naturalny, ale całkowicie przemyślany efekt sprawdzający się świetnie niezależnie od koloru włosów.

Lekkie loki na wesele sprawdzają się doskonale również w najprostszej, rozpuszczonej formie. Wówczas kosmyki znajdujące się przy twarzy należy spiąć z tyłu za pomocą ozdobnej spinki lub ciekawego splotu bez żadnych dodatkowych elementów. Reszta pasm powinna zostać zakręcona za pomocą lokówki i pozostawiona w rozpuszczonej postaci. Taka fryzura wygląda bardzo naturalnie i sprawdza się świetnie zarówno na długich, jak i średnich włosach.

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do ,,oklapnięcia" pod wpływem własnego ciężaru, dobrym pomysłem jest uniesienie ich u nasady poprzez zastosowanie suchego szamponu. Kosmetyk ten sprawdza się w tym celu jedynie raz, a następnego dnia należy ponownie umyć włosy.