Fryzury ślubne – trendy

Ślubna fryzura musi współgrać z wieloma innymi elementami samego stroju. Uczesanie ślubne powinno pasować do sukienki, harmonizować z rysami twarzy i oczywiście, odpowiadać głównym trendom sezonu. Jakie fryzury ślubne będą modne w 2021 roku?

W 2021 roku moda na naturalne piękno stanie się jeszcze bardziej aktualna. Panny młode coraz częściej rezygnują ze skomplikowanych fryzur "na wysoki lakier" na rzecz prostszych upięć i uczesań w stylu romantycznym czy boho. W tym sezonie najwięcej fryzur buduje się w formie delikatnych węzłów, ogonów i warkoczy. W trendach ślubnych na 2021 królują też fryzury zdobione spinkami, wsuwkami, a nawet diademami.

Photo: Instagram

Zobacz też:

Przesądy ślubne - co warto wiedzieć?

7 pięknych zapachów dla panny młodej

Piękne kolczyki dla panny młodej:

 

Modne fryzury ślubne

Jak zrobić fryzurę ślubną krok po kroku, tak aby połączyć wygodę, piękno i modę? Modne fryzury ślubne najczęściej wykonuje się w profesjonalnych zakładach fryzjerskich, ale możemy podpowiedzieć wam, jak indywidualnie dobrać fryzurę w tym sezonie.

Wkrótce najważniejszy dzień w twoim życiu, a ty nie możesz zdecydować, jaką fryzurę wybierzesz? Wybierając fryzurę ślubną bardzo ważne jest, aby zacząć od stylu sukni ślubnej. Wizerunek panny młodej powinien być harmonijny. (Wraz z wyborem fryzury, trzeba też dobrać do niej odpowiedni makijaż.) Każdy szczegół wyglądu panny młodej powinien się uzupełniać, jeśli chcemy uzyskać zachwycający efekt końcowy.

Jeśli chodzi o propozycje na sezon 2021 to lekko opadające, delikatnie skręcone loki wyglądają bardzo delikatnie i wyrafinowanie. Taka fryzura ślubna nadaje się do włosów o dowolnej długości, zarówno średnich, jak i krótkich. Fryzurę można ozdobić np. szpilkami z perełkami, aby bez problemu przymocować welon.

Popularnym trendem we fryzurach ślubnych jest zebranie włosów ku górze. Możesz uzupełnić taką fryzurę biżuterią i welonem lub pozostawić splot bez zmian. Ta fryzura nadaje się do włosów długich i średnich. Dziś uważa się, że proste fryzury ślubne są najbardziej eleganckie i wyrafinowane.

Photo: Instagram

Zobacz też: Te zdjęcia ślubne rozczulą Cię do łez!

Uczesania ślubne - hity tego sezonu

Inspiracje na fryzury ślubne? Prostota przede wszystkim. Obserwuje się odejście od przepychu i wesel w „królewskim” stylu. Podobnie jest z fryzurami.

Fryzury na ślub w 2021 roku mają w jak największym stopniu nawiązać do naturalnego charakteru włosów. Uczesania ślubne powinny harmonizować z suknią ślubną, a w tym aspekcie od dawna obserwujemy odejście od olbrzymich, „balowych” sukien. Tym samym należy też zredukować sam przepych fryzury.

Nieprawidłowo dobrana fryzura ślubna może zepsuć całą stylizację panny młodej. Jeśli suknia ślubna ma piękny dekolt na plecach - warto postawić na to, by włosy odsłaniały go. Luźne i długie loki będą bardziej pasować do sukienki z głębokim dekoltem z przodu. Jeśli suknia ślubna jest haftowana kamieniami i ma dużo dżetów - fryzura ślubna powinna być skromna.

Jeśli wybierzesz tradycyjny wizerunek panny młodej, nie możesz obejść się bez głównego atrybutu ślubu - welonu. Tu fryzura ślubna będzie zależeć od rodzaju samego welonu, który może być krótki, długi, okrągły lub wielowarstwowy. Coraz większą popularność zyskują fryzury ślubne z welonem w stylu "ślubnej czapki". Jako alternatywę dla welonów, można zastąpić je wiankiem ze świeżych kwiatów. Szczególnie dobrze to wygląda, gdy ślub odbywa się w miesiącach letnich. Taki efekt prezentuje się u panny młodej bardzo romantycznie i jest odpowiedni na ślub np. w stylu rustykalnym lub wiejskim. Ponadto świeże kwiaty we fryzurze ślubnej mogą mieć nie tylko formę wieńca. Mogą po prostu ozdobić każdą fryzurę ślubną, dzięki czemu stanie się ona ciekawsza. Często do uczesania wykorzystuje się takie same kwiaty, z których składa się sam bukiet ślubny.

Photo: Instagram

Zobacz najpiękniejsze fryzury ślubne, które znalazłyśmy na Instagramie i wybierz tę jedną, jedyną!