Pretty shag – jak wygląda?

Trendy zmieniają się szybko nie tylko w modzie. Jeszcze niedawno pisałyśmy o shaggy hair, a teraz najmodniejszą fryzurą 2021 roku stał się pretty shag. Jak wygląda to superstylowe uczesanie?

Pretty shag dalej utrzymany jest w buntowniczym stylu, ale jego struktura jest zdecydowanie luźniejsza od tradycyjnych shaggy hair. Nowa odmiana łączy swój pierwowzór z klasycznym „beachy hair”, czyli fryzurą prosto z plaży. 

Kluczową sprawą, która sprawia, że shag jest shagiem, są warstwy z przodu, po bokach i przy czubku głowy, które nadają fryzurze objętości. Im warstwy są krótsze, tym shag wygląda bardziej ekstremalnie. Jeśli chcesz więc, żeby fryzura wyglądała delikatniej, trzymaj się dłuższych warstw. – powiedział zagranicznemu „Glamour” Luke Hersheson, konsultant i dyrektor generalny Kerastase. 

Pretty shag dalej charakteryzuje się „postrzępionymi” włosami, ale w mniejszym stopniu niż oryginalny shag. Dzięki temu fryzura dalej zachowuje swój rockowy charakter, ale jest delikatna. 

Pretty shag – komu będzie pasować

Shaggy hair to fryzura inspirowana latami 70. Nosili ją Mick Jagger, David Bowie, Jane Birkin czy Jane Fonda. Dla wielu była symbolem buntu i rock'n'rolla, dlatego dzisiaj wybierana jest zazwyczaj przez odważniejsze dziewczyny. Na szczęście na miejscu shaggy hair pojawił się pretty shag, który cechuje się subtelniejszym podejściem do łobuzerskiego stylu postrzępionych włosów. Pretty shag spodoba się wszystkim miłośniczkom romantycznych fryzur, które chcą nadać swoim włosom lekkości i objętości. Pretty shag nie ma określonej długości i ilości warstw, dlatego ostateczny wygląd fryzury zależy od waszych preferencji. Jeśli szukacie inspiracji, spójrzcie na Instagrama największych modelek, które już dawno pokochały pretty shag: Julian Machann,  Suki Waterhouse czy Gigi Ringiel.