Wysoki kok na wesele – jak zrobić?

Koki to bardzo klasyczne upięcia włosów na wesele, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza u kobiet z dłuższymi włosami. Te upięte bardzo wysoko na głowie pięknie wydłużają szyję i dodają nam dużo szyku. Najczęściej wybieramy te, w których włosy z przodu są zaczesane na gładko, ale świetnie prezentuje się też dobrze wykonany kok z grzywką. Jak więc wykonać wysoki kok w najprostszy możliwy sposób?

 1. Przygotuj szczotkę do włosów, cienką gumkę i wsuwki.
 2. Rozczesz dokładnie włosy, zbierz je na czubku głowy w wysoki kucyk i zwiąż gumką.
 3. Zacznij skręcać zwisające luźno włosy w spiralę i następnie zawijaj je wokół gumki, powoli tworząc kok.
 4. Na koniec upinamy powstały kok wsuwkami, przymocowując go naokoło gumki do reszty włosów.

Jeśli masz już nieco więcej wprawy takie uczesanie na wesele możesz stworzyć też bez użycia gumki, choć wymaga to już bardzo zręcznego i pewnego zawijania koka.

Niski kok na wesele – jak zrobić?

Niskie koki na wesele, nazywane również hiszpańskimi, również są bardzo eleganckim wyborem na tego typu uroczystość. Prezentują się pięknie w zestawieniu z każdego typu kreacją, ale szczególnie fenomenalnie wyglądają w połączeniu z sukienkami, które posiadają wycięcia na plecach. Choć ta fryzura weselna wygląda na dość skomplikowaną, można ją wykonać w kilku prostych krokach.

 1. Zrób sobie przedziałek, w wybranym przez siebie miejscu. Może on być zarówno na środku, jak i delikatnie na boku.
 2. Oddziel boczne pasma włosów mniej więcej na wysokości uszu, które później stworzą zakręcone boki Twojej fryzury. Możesz je spiąć klipsami lub związać gumkami.
 3. Pozostałe włosy zbierz w nisko umiejscowiony kucyk i zwiąż je gumką.
 4. Podziel włosy u nasady tuż nad gumką na dwie równe części tworząc między nimi lukę i przełóż włosy z kucyka przez jej środek.
 5. Skręć w spiralę pierwsze z bocznych pasm włosów i przypnij je na chwilę klipsem lub wsuwką z tyłu nad gumką. Następnie skręć drugie pasmo boczne i zwiąż je z pierwszym cienką gumką, tak by powstał mały kucyk tuż nad tym większym.
 6. Mały kucyk przełóż pod spodem przez środek dużego kucyka.
 7. Pozostałe włosy skręć w delikatną spiralę i przełóż je również przez środek kucyka. Przy dłuższych włosach trzeba to zwykle zrobić co najmniej dwukrotnie.
 8. Na koniec zepnij kok wsuwkami w taki sposób, aby schować wystające włosy oraz by ustabilizować fryzurę.

0

Kobiety o cienkich i rzadkich włosach często uważają, że taka fryzura weselna jak właśnie kok nie jest dla nich, co zdecydowanie mija się z prawdą! Wystarczy tylko skorzystać z bardzo popularnych teraz wypełniaczy, czyli tak zwanych donutów. Mają one okrągły kształt i pozwalają dodać objętości fryzurze sprawiając, że każda kobieta może stworzyć ze swoich włosów pięknego koka i to nie tylko na specjalne okazje. Oto najprostszy przepis na takie upięcie z użyciem wypełniacza.

 1. Rozczesz włosy i zwiąż je w kucyk na takiej wysokości, jaka najbardziej ci odpowiada.
 2. Nałóż wypełniacz na kucyk, umieszczając go u nasady włosów w miejscu, w którym znajduje się gumka.
 3. Następnie równomiernie rozłóż włosy dookoła wypełniacza, tak by dokładnie zakrywały go w całości.
 4. Na tak ukryty donut załóż cienką gumkę, dzięki czemu powstanie już ładny kok.
 5. Pozostałe, wystające włosy zbierz na jedną stronę i skręcając je delikatnie w spirale owiń je wokół nasady koka.
 6. Zepnij włosy przy pomocy wsuwek, aby kok dobrze się trzymał.
 
 
 
 
1
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3

4

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się też luźne koki na wesele, które wyglądają w pewnym sensie, jakby były zrobione od niechcenia. Delikatnie rozczochrane sprawiają, że cała stylizacja wygląda bardzo świeżo, modnie i nienachalnie. Wykonanie takiego upięcia na wesele również nie powinno nikomu sprawić większych trudności, a z używanych zwykle akcesoriów wystarczy nam tylko szczotka, gumki do włosów i wsuwki. Jak więc zrobić luźnego koka?

 1. Rozczesz włosy i zrób z nich kucyka, w wybranym przez siebie miejscu.
 2. Podziel kucyka na dwie części i i dość luźno skręcaj je ze sobą.
 3. W trakcie skręcania możesz wyciągać pasma na boki, aby uzyskać efekt jeszcze luźniejszego koka.
 4. Końcówki skręconych ze sobą pasm włosów zwiąż cienką gumką.
 5. Następnie kucyk owijamy luźno dookoła gumki u nasady włosów. Możesz go jeszcze dodatkowo nieco powyciągać dla spotęgowania efektu kontrolowanego nieładu.
 6. Upnij koka kilkoma wsuwkami, aby był on stabilny.
 
 
 
 
1
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3

Wyświetl ten post na Instagramie.0

Szukając idealnej fryzury na wesele warto też się zainteresować kokiem urozmaiconym warkoczem. Splecione włosy dodają kobiecie dziewczęcego uroku, ale dzięki nim fryzura staje się też ciekawsza i bardziej oryginalna. Możemy między innymi zapleść dobierany warkocz od karku w górę, aż do wysokiego koka albo owinąć splecionymi kosmykami włosów jego nasadę. Świetnie wygląda też kok z warkocza lub luźny kok urozmaicony splecionymi włosami po obu stronach głowy, którego instrukcję wykonania znajdziecie poniżej.

 1. W pierwszej kolejności wydziel włosy znad uszu po obu stronach głowy, na przykład z pomocą grzebienia ze szpikulcem.
 2. Pozostałe włosy zwiąż w dość niski kucyka, najlepiej kilku centymetrów nad linią włosów.
 3. Kucyk podziel na dwie równe części i skręcaj je ze sobą, w trakcie delikatnie wyciągając poszczególne pasma. Następnie kucyk związujemy na końcach gumką, zwijamy go w luźnego koka i upinamy wsuwkami.
 4. W dalszej kolejności z wydzielonego pasma włosów na boku głowy spleć warkocza, zwiąż go cieniutką gumką, przełóż go górą tuż nad kokiem i owiń go wokół, a na koniec upnij warkocz wsuwką do koka i reszty włosów.
 5. To samo zrób z pasmem po drugiej stronie głowy i Twoja fryzura na wesele będzie gotowa.

Wyświetl ten post na Instagramie.4

Koki to doskonałe fryzury ze średnich włosów na wesele, zwłaszcza jeśli podobają nam się te tworzone z boku głowy. Są one robione bardzo nisko, tuż przy uchu i wyglądają fenomenalnie w połączeniu z eleganckimi sukienkami. Szukając więc inspiracji dotyczących tego, jak wystylizować nasze włosy na wesele warto wypróbować również tę fryzurę. Jej wykonanie nie jest skomplikowane, a poniżej znajdziecie naszą instrukcję, która może okazać się bardzo przydatna.

 1. Rozczesz włosy i dla uzyskania większej objętości oddziel z czubka głowy dość szerokie pasmo, które nieco podtapiruj u nasady.
 2. Następnie zbierz wszystkie włosy nisko z boku głowy, zaraz przy uchu i zwiąż je gumką w kucyk.
 3. Zacznij zwijać włosy wokół własnej osi w kierunku od siebie do tyłu.
 4. Skręcony kucyk wywiń do góry i zacznij owijać go wokół gumki, aby stworzyć kok.
 5. Zepnij włosy wsuwkami w taki sposób, aby schować wszystkie wystające kosmyki oraz by ustabilizować koka.

Wyświetl ten post na Instagramie.8

Nasza ostatnia propozycja to idealne rozwiązanie dla osób, które mają włosy do ramion lub nawet krótsze. Pół kok nazywany też często kokiem samurajskim jest wykonywany z górnej części włosów podczas, gdy reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Fantastycznie będzie wyglądał taki kok z lokami lub bardzo delikatnymi falami, które dodadzą uroku naszej weselnej stylizacji. A zrobienie takiej fryzury, która będzie świetnym wyborem na każdą okazję nie powinno nam zająć zbyt dużo czasu. Oto nasze podpowiedzi.

 1. Za pomocą grzebienia zbierz górną partię włosów znad czoła aż po czubek głowy.
 2. W rezultacie po obu stronach zebranego pasma powstaną przedziałki, mniej więcej na linii zakończenia zewnętrznego kącika oka, dlatego postaraj się, aby były one symetryczne.
 3. Lekko podtapiruj wydzielone włosy u nasady i zwiąż je cienką gumką w kucyk.
 4. Zebrane w kitę włosy mocniej podtapiruj, aby nabrały objętości i dały efekt lekkiego nieładu.
 5. Następnie owiń kucyka wokół gumki w koka i upnij włosy przy pomocy wsuwek.
 6. Kok jest gotowy, a pozostałe włosy możesz pozostawić proste, zakręcić lub pofalować.

Wszystkie opisane przez nas koki weselne można w dość łatwy sposób wykonać samodzielnie z użyciem najbardziej podstawowych akcesoriów, takich jak szczotka, gumki do włosów i wsuwki. Oczywiście przed tą ważną uroczystością warto jest trochę poćwiczyć testując różne rozwiązania, by w dniu wesele szybko poradzić sobie z ułożeniem fryzury. Pamiętaj też, aby skorzystać z dobrego i mocnego lakieru do włosów, którego dobrze jest użyć zarówno w trakcie robienia koka, jak i na gotową fryzurę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przetrwa ona w doskonałej kondycji nawet najbardziej szaloną noc.