Katarzyna Dacyszyn usłyszała wyrok dla swojego stalkera

"Jestem bezpieczna. Mogę żyć dalej i planować przyszłość" - napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Dacyszyn, która właśnie usłyszała ostateczny wyrok 25 lat więzienia dla stalkera Roberta W.

Mężczyzna w sierpniu 2016 roku w łódzkim sądzie oblał modelkę kwasem siarkowym. Kobieta z licznymi poparzeniami twarzy, oka, klatki piersiowej oraz tułowia trafiła do jednego z łódzkich szpitali, a następnie została przetransportowana do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Przeszła wielomiesięczne leczenie, a następnie rehabilitację.

Pod koniec października 2017 r. Sąd Okręgowy w Łodzi skazał mężczyznę na 25 lat więzienia oraz zasądził 12-letni zakaz zbliżania się do ofiary na mniej niż 100 metrów. Obrońca skazanego wniósł kasację o uchylenie orzeczenia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Adwokat oskarżonego chciał zmiany kwalifikacji czynu z usiłowania zabójstwa na ciężkie obrażenie ciała pokrzywdzonej (za to ostatnie grozi kara 15 lat więzienia). Teraz Sąd apelacyjny utrzymał ten wyrok w mocy.

Pokrzywdzona została ograbiona z dotychczasowego życia. Z cierpieniem psychicznym i fizycznym będzie zmagała się do końca życia - mówił sędzia Sądu Najwyższego, Piotr Mirek.

"To co można było w tej sprawie maksymalnie uzyskać, jeżeli chodzi o kwalifikację prawną czynu i wymiar kary, osiągnięto" - podkreślił Bartosz Tiutiunik, pełnomocnik poszkodowanej.

Przeczytaj także: „Jestem ofiarą ataku stalkera, ale nie jestem ofiarą w życiu. Jestem Wojowniczką” - wywiad z Katarzyną Dacyszyn, modelką, która przeżyła atak kwasem

Katarzyna Dacyszyn: "Jestem bezpieczna na kolejne 20 lat"

Po usłyszeniu wyroku dla stalkera, Katarzyna Dacyszyn w mediach społecznościowych napisała:

Kochani!!!!! Jestem szczęśliwa! Wzruszona i bezpieczna na kolejne 20 lat! Pierwszy taki prawomocny wyrok w kraju został podtrzymany!!! Jestem bezpieczna. Mogę żyć dalej i planować przyszłość. Dziękuję Wam za wasze wsparcie!!!

Modelka przez ten czas dostawała niesamowite wsparcie ze strony wielu osób, za co teraz podziękowała: "Jesteście wspaniali! Czuję, że wygrałam 4-letnią batalię ze złem, batalię o siebie. Po latach operacji i zabiegów, cierpienia i lęku (...) Po długiej niechcianej drodze wracam do siebie Kochani! To piękne zwieńczenie 4 lat powracającego w rozprawach koszmaru. Już się skończył. Bez Was nie dałabym rady!"

Przeczytaj także: Polska modelka oblana kwasem TWARZĄ niezwykłej kampanii: o co chodzi?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leżę na kanapie i czytam Wasze wiadomości. Nie wiem kiedy odpiszę na wszystkie. Jesteście wspaniali!!!! Czuję, że wygrałam 4letnią batalię ze złem, batalię o siebie. Po latach operacji i zabiegow, cierpienia i lęku. Pracując nad sobą, wydałam książkę"Kobieta z blizną", zainincjowalam akcję STOPSTALKING, otrzymałam nagrodę TVN'u, wzięłam udział w kampanii FAKEOFF @dominikacuda i wróciłam do marki z króliczkiem @BunnyBlanc i mimo blizn mogę stać z podniesionym czołem. Po długiej niechcianej drodze wracam do siebie Kochani! To piękne zwieńczenie 4lat powracajacego w rozprawach koszmaru. Już się skończył. Bez Was nie dałabym rady! . . . #dziśuśmiech #radość #szczęście #satysfakcja #zwieńczenie #lataprocesów #zezłem #złozostajewwięzieniu #powyrokusądunajwyzszego #wielkidzień #miesiącprzed4rocznicąataku

Post udostępniony przez Katarzyna Dacyszyn (@katarzyna.dacyszyn) Lip 22, 2020 o 6:40 PDT