Tiktokerka pokazuje życie w amazońskiej dżungli 

Cunhaporanga Tatuyo ma dopiero 22 lata, a już stała się sensacją na całym świecie. Dziewczyna zaczęła publikować filmy na popularnej aplikacji Tik Tok w 2020 roku. W ciągu 18 miesięcy zdobyła ponad 6 milionów obserwujących i tym samym jej profil stał się jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się kanałów na całej platformie.  Czym mieszkanka amazońskiej dżungli przekonała do siebie ludzi? 

Cunhaporanga Tatuyo należy do plemienia Tatuyo. W Internecie pokazuje jedynie swoją codzienność, ale jest ona tak niezwykła, że fascynuje ludzi na całym świecie. Dziewczyna zdobyła pierwszą rzeszę fanów po tym, jak nagrała swój posiłek, który składał się z.. żywej larwy! 

Ludzie pytają, czy to prawda, że jemy larwy. Jasne, że tak! Chcecie zobaczyć? – mówiła na nagraniu. 

Pokazując codzienność swojego plemienia Cunhaporanga wyjawiła, że malują oni twarze na jasnoczerwono, noszą duże pióropusze i żyją w sąsiedztwie różnych zwierząt, w szczególności papug ara. 

@cunhaporangaoficial

Responder a @sara_santos_soares @dicksontatuyo_oficial @tatuyo_oficial @kaviripo_oficial @edsontatuyo_oficial ##indígenass ##tiktokindigenous ##tiktok

阿吉拉姆 - JLD

Tiktokerka pokazała niedostępny dotąd świat

The Washington Post pisząc artykuł o niezwykłej dziewczynie z amazońskiej dżungli zauważył, że media społecznościowe to świetny sposób na pokazanie życia plemienia z perspektywy samych mieszkańców, nie obcych dziennikarzy. Internet stał się oknem na świat i w tym przypadku rdzenną ludność Ameryki Południowej. Usuwa granice niegdyś wyznaczone przez geografię. 

To ważna okazja. Brazylijczycy nie znają rdzennych mieszkańców, a z tego braku informacji wynikają wszelkiego rodzaju okropne stereotypy, np. to, że rdzenni mieszkańcy są leniwi, leniwi lub nieszczęśliwi – powiedział Beto Marubo, członek ludu Marubo.