Miłość po przejściach

Peter Marshall to 56-letni mężczyzna mieszkający w Connecticut. Trzy lata temu stwierdzono u niego chorobę Alzheimera. Peter powoli tracił swoje wspomnienia, również te dotyczące jego żony Lisy. W wywiadzie dla portalu „CNN” Lisa zdradziła, co czuła po tym, jak jej mąż został zdiagnozowany

- Pękło mi serce. Stworzyliśmy nowe wspomnienia, ale to boli, bo zawsze chce powiedzieć "pamiętasz ten moment, kiedy..". Chcę z nim wspominać, ale teraz Peter nic nie pamięta, a tym bardziej tego, co zdarzyło się 20 lat temu - wyznała Lisa w rozmowie z Alaą Elassar dla "CNN". 

Para poznała się, kiedy oboje mieszkali jeszcze w stanie Pensylwania. W tamtym czasie zarówno Peter, jak i Lisa, byli w innych związkach i utrzymywali ze sobą jedynie przyjacielskie stosunki. W pewnym momencie Peter przeprowadził się z rodziną do Connecticut i sąsiedzi stracili kontakt. Po roku parze udało się odnowić dawne stosunki, kiedy oboje byli już w trakcie rozwodów. Zaledwie po jednym spotkaniu zakochani odkryli, że nie mogą bez siebie żyć i szybko stali się nierozłączni. Przez osiem lat para pozostawała w związku na odległość, póki ich dzieci z poprzednich małżeństw nie poszły na studia. W 2009 roku Lisa przeniosła się do Connecticut i zakochani nareszcie się pobrali. 

ZOBACZ TEŻ:

Dlaczego Robbin Williams popełnił samobójstwo?

Mają 70 lat i ubierają się lepiej niż niejedna z nas. Swoje ubrania znajdują w pralni

Początek choroby Alzheimera

Lisa w rozmowie z Alaą Elassar dla „CNN” wspomina, że zauważyła, że coś złego dzieje się z jej mężem, kiedy zaczął zapominać kluczy, potem portfela, aż w końcu zaczął zapominać słów i ich znaczeń. Na początku kobieta starała się ignorować chorobę męża i wmawiała sobie, że jego problemy są wynikiem wieku. 

- To był mój mały sekret, który ignorowałam, dopóki przyjaciele i członkowie rodziny również nie zaczęli komentować problemu Petera - wyznała kobieta w rozmowie z "CNN".

Mężczyzna został zdiagnozowany z chorobą Alzheimera 30 kwietnia 2018 roku. Peter szybko zaczął tracić wspomnienia ze swojego życia. Peter po raz pierwszy zapomniał kim jest jego żona, podczas wspólnej wycieczki do Rhode Island. 

Zobacz także:

- Kiedy byliśmy w drodze do domu, Peter dawał mi wskazówki, a potem powtarzał rzeczy w stylu: „To jest droga do mojego domu. Skręć w prawo, aby dostać się do mojego domu”, jakbym była kimś innym i nie wiedziała, gdzie mieszkamy – powiedziała Lisa.

Drugi ślub

12 grudnia 2020 roku Peter drugi raz oświadczył się swojej żonie. Para oglądała ulubiony serial i kiedy była pokazana scena ślubu, mężczyzna wskazał palcem na telewizor i powiedział „zróbmy to”. 

- To było dla mnie takie wzruszające. Zakochał się we mnie drugi raz. Czuję się zaszczycona. Czuję się jak księżniczka, jak Kopciuszek. Jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie - przyznała Lisa.

26 kwietnia para ponownie stanęła razem na ślubnym kobiercu. Przyjęcie udało się zorganizować całkowicie za darmo, ponieważ dostawcy byli niesamowicie wzruszeni historią Petera i Lisy. Kobieta wspomina, że był to jeden z najszczęśliwszych dni w jej życiu. 

- Peter był pogodny i obecny przez cały dzień. Był po prostu taki szczęśliwy. Podczas przysięgi powiedział: „Lisa, kocham cię”. I to wszystko, czego potrzebowałam – wyznała żona Petera. 

 

Niestety choroba Petera postępuje i mężczyzna zdążył już zapomnieć o swoim drugim ślubie.  Bez względu na wszystko Lisa zamiesza zostać u boku męża do samego końca.

- Będziemy razem do końca. Nic nas nie rozerwie. Nic - przyznała Lisa w rozmowie z "CNN". 

Aktualnie Lisa prowadzi bloga „Oh Hello Alzheimer's”, w którym dokumentuje przebieg choroby Petera.  Wierzy, że w ten sposób pomaga innym opiekunom osób z chorobą Alzheimera.