Miłość po przejściach

Peter Marshall to 56-letni mężczyzna mieszkający w Connecticut. Trzy lata temu stwierdzono u niego chorobę Alzheimera. Peter powoli tracił swoje wspomnienia, również te dotyczące jego żony Lisy. W wywiadzie dla portalu „CNN” Lisa zdradziła, co czuła po tym, jak jej mąż został zdiagnozowany

- Pękło mi serce. Stworzyliśmy nowe wspomnienia, ale to boli, bo zawsze chce powiedzieć "pamiętasz ten moment, kiedy..". Chcę z nim wspominać, ale teraz Peter nic nie pamięta, a tym bardziej tego, co zdarzyło się 20 lat temu - wyznała Lisa w rozmowie z Alaą Elassar dla "CNN". 

Para poznała się, kiedy oboje mieszkali jeszcze w stanie Pensylwania. W tamtym czasie zarówno Peter, jak i Lisa, byli w innych związkach i utrzymywali ze sobą jedynie przyjacielskie stosunki. W pewnym momencie Peter przeprowadził się z rodziną do Connecticut i sąsiedzi stracili kontakt. Po roku parze udało się odnowić dawne stosunki, kiedy oboje byli już w trakcie rozwodów. Zaledwie po jednym spotkaniu zakochani odkryli, że nie mogą bez siebie żyć i szybko stali się nierozłączni. Przez osiem lat para pozostawała w związku na odległość, póki ich dzieci z poprzednich małżeństw nie poszły na studia. W 2009 roku Lisa przeniosła się do Connecticut i zakochani nareszcie się pobrali. 

ZOBACZ TEŻ:

Dlaczego Robbin Williams popełnił samobójstwo?

Mają 70 lat i ubierają się lepiej niż niejedna z nas. Swoje ubrania znajdują w pralni

Początek choroby Alzheimera

Lisa w rozmowie z Alaą Elassar dla „CNN” wspomina, że zauważyła, że coś złego dzieje się z jej mężem, kiedy zaczął zapominać kluczy, potem portfela, aż w końcu zaczął zapominać słów i ich znaczeń. Na początku kobieta starała się ignorować chorobę męża i wmawiała sobie, że jego problemy są wynikiem wieku. 

- To był mój mały sekret, który ignorowałam, dopóki przyjaciele i członkowie rodziny również nie zaczęli komentować problemu Petera - wyznała kobieta w rozmowie z "CNN".

Mężczyzna został zdiagnozowany z chorobą Alzheimera 30 kwietnia 2018 roku. Peter szybko zaczął tracić wspomnienia ze swojego życia. Peter po raz pierwszy zapomniał kim jest jego żona, podczas wspólnej wycieczki do Rhode Island. 

- Kiedy byliśmy w drodze do domu, Peter dawał mi wskazówki, a potem powtarzał rzeczy w stylu: „To jest droga do mojego domu. Skręć w prawo, aby dostać się do mojego domu”, jakbym była kimś innym i nie wiedziała, gdzie mieszkamy – powiedziała Lisa.

Drugi ślub

12 grudnia 2020 roku Peter drugi raz oświadczył się swojej żonie. Para oglądała ulubiony serial i kiedy była pokazana scena ślubu, mężczyzna wskazał palcem na telewizor i powiedział „zróbmy to”. 

- To było dla mnie takie wzruszające. Zakochał się we mnie drugi raz. Czuję się zaszczycona. Czuję się jak księżniczka, jak Kopciuszek. Jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie - przyznała Lisa.

26 kwietnia para ponownie stanęła razem na ślubnym kobiercu. Przyjęcie udało się zorganizować całkowicie za darmo, ponieważ dostawcy byli niesamowicie wzruszeni historią Petera i Lisy. Kobieta wspomina, że był to jeden z najszczęśliwszych dni w jej życiu. 

- Peter był pogodny i obecny przez cały dzień. Był po prostu taki szczęśliwy. Podczas przysięgi powiedział: „Lisa, kocham cię”. I to wszystko, czego potrzebowałam – wyznała żona Petera. 

 

Niestety choroba Petera postępuje i mężczyzna zdążył już zapomnieć o swoim drugim ślubie.  Bez względu na wszystko Lisa zamiesza zostać u boku męża do samego końca.

- Będziemy razem do końca. Nic nas nie rozerwie. Nic - przyznała Lisa w rozmowie z "CNN". 

Aktualnie Lisa prowadzi bloga „Oh Hello Alzheimer's”, w którym dokumentuje przebieg choroby Petera.  Wierzy, że w ten sposób pomaga innym opiekunom osób z chorobą Alzheimera.