Kiedy są imieniny Julii?

Imieniny Julii obchodzone są wiele razy w ciągu całego roku. Najpopularniejsze są imieniny Julii w maju, przypadające na 22 dzień tego miesiąca, kiedy to kościół katolicki, a także prawosławny wspomina św. Julię z Korsyki. Julia może świętować również 15, 20 i 28 lutego, 8 i 16 kwietnia, 21 i 27 lipca, 1 i 18 października oraz 10, 11 lub 13 grudnia.

Imieniny Julii – życzenia

Imieniny Julii to doskonała okazja, aby złożyć solenizantce oryginalne i niepowtarzalne życzenia. Jeśli nie masz pomysłu na ich treść możesz zainspirować się jedną z naszych propozycji:

Imię Julia w kalendarzu,

To jest ten szczęśliwy dzień,

Pełno kwiatów w korytarzu,

Już za chwilę spotka Cię!

Zobacz także:

 

Kochana Juleńko,

Wyglądasz dziś jak cudeńko!

Życzę Ci, by Twój cudowny uśmiech zawsze na Twojej twarzy gościł

Zdrowia, szczęścia, pomyślności, 

Wiele chwil pełnych radości!

Uśmiechaj się często i życiem się ciesz,

Pełnymi garściami z niego bierz!

 

Wszystko, co dobre Tobie dziś podaruję,

I nigdy tych życzeń nie pożałuję.

Ciesz się z imienin, bo tylko raz masz je w roku.

Postaram się Julio dotrzymać Ci kroku.

Dam Ci swoje towarzystwo i humoru poczucie,

Niech inne Julie odczują zazdrości ukłucie.

Bo ja dzisiaj z Tobą spędzam Twe imieniny,

Nie chce adorować żadnej innej dziewczyny.

Bądź, oryginalna i zawsze szczęśliwa,

Miła, wesoła i niekłótliwa.

Julia – pochodzenie imienia

Imię Julia pochodzi ze starożytnego Rzymu i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Juliusz. Wywodzi się od słowa Julii będącego przydomkiem od nazwy rodowej (po polsku możemy przetłumaczyć je jako „Juliusze”). W Polsce imię Julia znane jest od XVIII wieku. Na początku XXI wieku było to najpopularniejsze imię nadawane dziewczynkom. Znane jest na całym świecie, a wielką sławę zawdzięcza m.in. dramatowi Williama Szekspira „Romeo i Julia” o tragicznej historii kochanków z Werony.

Znaczenie imienia Julia

Imię Julia oznacza „różę”, „piękny kwiat” lub kobietę z rodu Juliuszów. Bywa też czasem tłumaczone jako „młoda”, „promienista”. Wszystkie te określenia doskonale pasują do kobiet noszących to imię, które mają w sobie delikatne piękno i niesamowity wdzięk.

"Julia to nie imię" – jaka jest Julia?

Kobieta o imieniu Julia jest pełna wdzięku i uroku osobistego. Wyróżnia się dużą siłą. Jest zawsze opanowana i spokojna. Na pierwszy rzut oka może wydawać się chłodna, obojętna i skupiona na sobie, jednak są to tylko pozory.

Julia ma bardzo bogate życie wewnętrzne i łatwo przejmuje się różnymi sytuacjami, jednak potrafi panować nad swoimi emocjami i nie lubi ich okazywać, szczególnie przy ludziach, których dobrze nie zna. Nie najlepiej radzi sobie z krytyką. Nawet niewielkie, negatywne uwagi powodują u niej zniechęcenie. Jest dumna i ambitna, źle znosi życiowe porażki czy nielojalność.

Julia wyróżnia się wielkim taktem, a cała jej postawa jest pełna godności w każdej sytuacji. Raczej skryta i tajemnicza, nie lubi zwierzać się ze swoich prywatnych spraw i przemyśleń. Nie ocenia też pochopnie innych i nie jest skłonna do moralizowania czy krytykowania czyichś zachowań. Julia jest też bardzo dyskretna. Nie interesują jej plotki i nigdy nie zdradza powierzonych jej tajemnic.

Choć jest nieśmiała, posiada wrodzony wdzięk i czar który działa na wielu mężczyzn. Julia wierzy w romantyczną miłość i czeka na prawdziwego księcia z bajki. Kiedy ktoś ją zainteresuje, potrafi być uwodzicielska i zmysłowa. Bardzo dobrze sprawdza się w roli oddanej żony i matki, a udane życie rodzinne jest dla niej źródłem życiowej energii i motywacji do działania w innych dziedzinach. Jest bardzo troskliwa i opiekuńcza, a dla dobra najbliższych z łatwością potrafi poświecić własne potrzeby. Kobieta o imieniu Julia jest niezwykle wierną i lojalną żoną, jednak trzeba pamiętać, że jest też bardzo delikatna i łatwo ją zranić.

Choć Julia nie jest duszą towarzystwa, potrafi być ciepłą i empatyczną przyjaciółką. Zanim się przed kimś otworzy, musi tą osobę dobrze poznać, a zawierane przyjaźnie traktuje niezwykle poważnie i pozostaje im wierna do końca życia. Ważne dla niej jest pokrewieństwo dusz i głębokie relacje. Jest osobą, w której towarzystwie ludzie czują się miło i komfortowo.

Julia jest poukładana, punktualna i odpowiedzialna. W pracy zawodowej potrafi dobrze się zorganizować i podejmować samodzielne decyzje. Wierzy w siebie i jeśli jest taka potrzeba wykazuje się niezwykłą siłą i determinacją w dążeniu do celu. Julia jest dumna i ambitna, jako szefowa bywa czasem nieco despotyczna.

Zdrobnienia imienia Julia

Jula, Julcia, Juleczka, Julciak, Julcik, Juleńka, Juli, Juliana, Julianeczka, Julianka, Julianna, Julianoszka, Juliczek, Julii, Julija, Julijka, Julik, Julineczka, Julinek, Julinka, Julka, Luija, Luja, Lujka, Luka, Lula, Luli, Lulka, Lulu, Lusia.