Filmy z Leonardo DiCaprio: jak zaczęła się kariera?

Kariera tego słynnego aktora rozpoczęła się dość wcześnie, bo w roku 1985. To właśnie wtedy, w wieku 11 lat, młody Leonardo DiCaprio zagrał w familijnym serialu telewizyjnym "Dzieciaki, kłopoty i my".  Kolejne lata przyniosły kolejne role, ale jego talent aktorski krytycy dostrzegli 8 lat później. Rola w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a", u boku Johny'ego Deppa zaowocowała nagrodami, w tym od Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles.

Potem przyszły kolejne sukcesy. Film z udziałem Leonardo DiCaprio z 1997 roku, czyli kultowy "Titanic" okazał się komercyjnym hitem, a rola Jacka Dawsona sprawiła, że Leonardo stał się aktorem rozpoznawanym na całym świecie.

Wiele osób wróżyło DiCaprio role filmowych amantów. Tymczasem aktor coraz rozważniej dobierał scenariusze i grywał nie tylko w komediach romantycznych, ale też w nagradzanych dramatach, thrillerach i filmach sensacyjnych. Dziś DiCaprio jest nie tylko uznanym artystą filmowym z Oscarem na koncie, ale także działaczem na rzecz ekologii.

Filmy z Leonardo DiCaprio: Wyspa tajemnic

Ten film, w którym gra Leonardo DiCaprio, to kwintesencja dobrego dreszczowca. Fantastyczny klimat, psychologiczna zagadka do rozwiązania i tajemnice, które widz musi odkryć wraz z głównym bohaterem to niewątpliwe atuty tej produkcji.

O czym jest ten film? Grany przez DiCaprio szeryf federalny próbuje dowiedzieć się, dlaczego z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pewna pacjentka. Czy to spisek personelu? A może nieznane siły, które działają na tajemniczej wyspie? Propozycja obowiązkowa dla miłośniczek filmów trzymających w napięciu już od pierwszej sekundy!

Filmy z Leonardo DiCaprio: Romeo i Julia

Filmy z DiCaprio to także wzruszające melodramaty. Jednym z nich jest "Romeo i Julia", czyli nakręcona w 1996 roku adaptacja słynnego Szekspirowskiego dramatu. Fabuły nie trzeba opisywać, bo chyba każdemu znana jest historia miłosna dwojga zakochanych z Werony. W wersji filmowej bohaterowie znajdują się jednak w czasach współczesnych.

DiCaprio, u boku pięknej Claire Danes, rewelacyjnie sprawdził się w roli przystojnego Romeo. Film można potraktować jako przyjemną odskocznię od codzienności. W sam raz na romantyczny wieczór we dwoje!

Zobacz także:

Filmy z Leonardo DiCaprio: Zjawa

Ten film z udziałem Leonardo DiCaprio wzbudził niemałe kontrowersje. Część osób uznaje "Zjawę" za arcydzieło kinowe, a druga połowa uważa, że film jest nudny i przereklamowany. Po której stronie stanąć? Warto obejrzeć produkcję i samodzielnie zdecydować, czy jest wart uwagi.

Wysiłek aktorski DiCaprio w filmie "Zjawa" został doceniony. Aktor otrzymał za tę rolę Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" i tym samym, po wielu latach kariery, dołączył do elitarnego grona najbardziej utalentowanych sław.

Filmy z Leonardo DiCaprio: Pewnego razu... w Hollywood

Produkcja Quentina Tarantino to nowy film z Leonardo DiCaprio, którzy polscy kinomaniacy mogli obejrzeć na początku 2020 roku. To przewrotny kryminał z dwoma fantastycznymi rolami męskimi. Duet Leonardo DiCaprio i Brad Pitt w jednym kadrze? To musiało się sprawdzić.

O czym jest ten film? Aktor i kaskader powracają do Hollywood, chcąc na nowo odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował w czasie ich nieobecności. W tle prezentowana jest kultura, moda i obyczajowość ery hipisów. Warto obejrzeć.

Filmy z Leonardo DiCaprio: Wilk z Wall Street

Wiele osób uważa, że jeśli chodzi o filmy z Leonardo DiCaprio, to "Wilk z Wall Street" jest najlepszą propozycją. Już wtedy, w 2013 roku, czyli wtedy, gdy produkcja pojawiła się na ekranach kin, spekulowano o Oscarze dla DiCaprio.

Jak się okazało, przewidywania się nie spełniły, choć bez wątpienia rola ekscentrycznego i charyzmatycznego brokera giełdowego zapewniły aktorowi ogromne uznanie. "Wilk z Wall Street" to stworzona z rozmachem komedia biograficzna, która pokazuje, jak zgubny i kuszący zarazem może być błyskawiczny sukces finansowy. Dobre kino dla wielbicielek wyszukanej rozrywki.

Filmy z Leonardo DiCaprio: Incepcja

Kolejny, ostatnim już wyborem filmowym jest "Incepcja", czyli surrealistyczny thriller science fiction w reżyserii słynnego Christophera Nolana ("Batman: Mroczny Rycerz", "Interstellar"). Ten film z udziałem Leonardo DiCaprio otrzymał aż 4 Oscary i na stałe wszedł do kanonu pozycji obowiązkowych u kinomanów na całym świecie.

To opowieść o upływającym czasie i próba odpowiedzi na pytanie o to, co tak naprawdę jest rzeczywistością. Czy świat, w którym żyjemy, nie jest wiecznym, nieskończonym snem? Czy można się z niego uwolnić? Jeśli lubisz taki klimat, to "Incepcja" na pewno ci się spodoba.

Sprawdź też: