Czy nasze imiona i dopasowanie w związku są od siebie zależne? Niektórzy uważają, że tak! Imię może wiele powiedzieć o człowieku. Nie bez powodu od wieków używamy łacińskiego przysłowia nomen omen oznaczającego imię jest wróżbą. Wyjaśniamy, na czym polega dopasowanie imion i co oznaczają najpopularniejsze polskie imiona.  

Miłosne dopasowanie imion – na czym polega?

W imieniu ukryta jest silna wibracja, która przechodzi na człowieka. Każde imię ma wyjątkowe znaczenie, z którego można wiele wyczytać o naturalnych predyspozycjach, a także miłosnych losach. Dopasowanie imion to jeden ze sposobów na to, aby sprawdzić, czy partner bądź partnerka są druga połówką tego samego jabłka.  

Miłosne dopasowanie imion pomaga także w poszukiwaniu ukochanej osoby i daje wskazówki, która romantyczna relacja ma szansę na to, aby rozwinąć się w poważny, oparty na szczerości i zaufaniu związek.  

Imię dookreśla człowieka i wyposaża w cechy, które wpływają na osobowość i charakter. Dzieje się to już w momencie przejęcia imienia. Zapis ciągu liter, którymi każdy człowiek posługuje się już od wczesnych lat życia, nosi w sobie wyjątkowa moc. To nie tylko identyfikator osobowy, ale również specjalny znak, który w mniejszym bądź większym stopniu oddziałuje na ludzkie przeznaczenie. Wedle dawnych tradycji wróżbiarskich niektóre imiona łączy silna wibracja, która wyzwala pozytywne odczucia i prowadzi ich posiadaczy w stronę szczęścia i miłosnego spełnienia.  

Zobacz także: 

Znaczenie imion w związkach: które imiona do siebie pasują?

Znaczenie imion i dopasowania związkowe na ich podstawie to niesamowicie ciekawe kwestie. W dawnych kulturach imiona miały być dobrą wróżbą dla nowo narodzonego dziecka i mieć kluczowy wpływ na jego charakter i przyszłe życie. Z tego powodu wiele osób wierzy, że pewne imiona są sobie przeznaczone, a inne nie stworzą udanego związku. 

Dopasowanie imion, czyli lista imion, które stworzą udany związek 

 1. Agata - powinna związać się z Bartkiem lub Łukaszem. Lepiej unikać Szymona. 

 1. Alicja - dopasowanie z Maksymilianem i Krystianem.  

 1. Agnieszka - najlepszy związek stworzy z Dawidem, Tomaszem i Krzysztofem. Unikaj Remigiusza.  

 1. Anna - dopasowanie z Mikołajem i Ksawerym.  

 1. Barbara - szukaj Adama i Michała, natomiast unikaj Aleksandra i Mikołaja.  

 1. Dorota - dopasowanie z Leszkiem i Wojciechem.  

 1. Ewa - szczęśliwy związek z Adamem lub Mariuszem. 

 1. Ewelina - dopasowanie z Oskarem, lepiej nie wiąż się z Ksawerym.  

 1. Iwona - szukaj Mariana i Szymona, a unikaj Sławomira.  

 1. Justyna - najlepszy związek z Andrzejem, Adrianem.  

 1. Julia - dopasowanie z Łukaszem i Szymonem; nie łącz się z Pawłem.  

 1. Karolina - najlepszy związek stworzysz z Dawidem, Krzysztofem i Rafałem.  

 1. Katarzyna - udana relacja z Janem i Tomaszem; nie łącz się z Konradem.  

 1. Magdalena - szukaj Bartosza, Filipa i Krzysztofa.  

 1. Małgorzata - najlepszy będzie dla ciebie Stanisław, Andrzej i Rafał.  

 1. Monika - dopasowane: Maciej, Mateusz, Michał.  

 1. Natalia - łącz się z Dawidem lub Tomaszem; unikaj Antoniego i Jacka.  

 1. Oliwia - dopasowane: Cezary, Jan, Dawid, nie łącz się z Leszkiem.  

 1. Paulina - szukaj Karol, Łukasz i Michała.  

 1. Renata - dopasowane: Piotr, Ernest; unikaj Andrzeja, Antoniego i Remigiusza.  

 1. Sylwia - najlepszy będzie dla ciebie Ireneusz i Mariusz.  

 1. Urszula - udana relacja z Piotrem, Zdzisławem i Wojciechem. Nie łącz się z Tomaszem i Pawłem 

 1. Weronika - dopasowane: Kamil, Juliusz, Jakub.  

 1. Wiktoria - najlepszy będzie dla ciebie Rafał, Wiktor, Karol; lepiej unikaj Leona.  

 1. Zuzanna - dopasowane: Zygmunt, Rafał, Adam.  

Zobacz także: 

Zobacz także:

Które imiona nie stworzą szczęśliwego związku?

Dopasowanie imion w związku nie zawsze jest szczęśliwe. Nomen omen to łacińskie powiedzenie, które oznacza imię jest wróżbą lub imię stanowi znak. Już starożytni Rzymianie wierzyli, że nazwa osobowa człowieka (imię lub nazwisko) kryje w sobie wiele informacji. Zdradza jego cechy charakteru, ale też przepowiada przyszłość i mówi o przeznaczonym mu losie. Nic więc dziwnego, że dzisiaj dalej wiele osób wierzy w moc imion, nawet jeśli z przymrużeniem oka. Jakie imiona nie powinny łączyć się w pary? 

 • Eryk – Agata 

 • Karol – Karolina 

 • Kuba – Adrianna  

 • Dominik – Judyta 

 • Krzysztof – Anna 

 • Ignacy – Ewa 

 • Kacper – Dominika 

 • Jacek – Julia 

 • Lech – Magdalena 

 • Szymon – Jagoda 

Kalkulator dopasowania imion

Dopasowanie imion i znaków zodiaku to jedne z popularnych sposobów na określenie miłosnego przeznaczenia. Zapisane w nich informacje pozwalają sprawdzić własne predyspozycje i ustalić, jakie cechy charakteru powinien mieć partner, aby związek był szczęśliwy, zgodny i trwały.  

Dopasowania imion można sprawdzić, korzystając z prostych kalkulatorów online. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę imię swoje oraz imię partnera (bądź potencjalnego kandydata). Chwilę później zostanie wygenerowany wynik – zazwyczaj podawany jest w procentach i opisuje, jak bardzo para pasuje do siebie.  

Kompatybilność znaków zodiaku można określić na podstawie horoskopu urodzeniowego dwóch osób. Nałożone na siebie wykresy pomogą ustalić, jak wygląda wspólna przyszłość. Inną i szybszą opcją jest skorzystanie z kalkulatorów dostępnych w internecie. Podobnie jak w przypadku kalkulatora dopasowania imion wynik pojawia się natychmiast po wpisaniu potrzebnych danych.

Zobacz także: 

Znaczenie najpopularniejszych polskich imion

O imionach część z nas uczy się na studiach. Onomastyka, czyli nauka o nazwach własnych, wyróżnia dwa podstawowe typy takich nazw – osobowe i miejscowe. Nauka o nazwach osobowych nazywana jest antroponimią. Mówi ona m.in. o tym, że pierwsze imiona polskie pochodzenia słowiańskiego miały konkretne znaczenie i zadanie. Na przykład Bogumił oznaczało "niech będzie miły Bogu", Gościrad – "niech się odznacza gościnnością", Mścisław – "niech będzie sławny z zemsty nad wrogiem", itp.  

Znaczenie imion w łatwy sposób można sprawdzić w imienniku, który jest cennym drogowskazem nie tylko przy wyborze imienia dla dziecka. Oto lista imion kobiecych i męskich. Wyjaśniamy nie tylko, co dane imię oznacza i jakie cechy są mu przypisane.  

Anna – imię wywodzi się z hebrajskiego hannah, oznaczającego łaska, wdzięk. Anny są łagodne i opiekuńcze. Przy tym zwykle są praktyczne i zapobiegliwe. Nie przejmuje się porażkami i są ponadprzeciętnie inteligentne.  

Katarzyna – pochodzi od greckiego słowa katharós „czysty”, „bez skazy”. Katarzyny są pełne sprzeczności - cenią sobie wolność i pociągają je nowinki, a jednocześnie są przywiązane do tradycji i wspomnień. Chociaż mogą wydawać się dumne, tak naprawdę są niespokojne i niepewne.  

Małgorzata – imię pochodzenia greckiego, które oznacza perłę. Małgorzaty są dosyć niespokojne. Mają problem z planowaniem rzeczy, wiele zadań odkładają na później. Są pełne miłości i nie lubią samotności. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa i stałego towarzystwa.  

Barbara – imię pochodzenia greckiego rozpowszechnione dzięki łacinie. Wywodzi się od przymiotnika barbaros oznaczającego „barbarzyńcę”, czyli obcego. Barbary są bardzo rodzinne, w trudnych sytuacjach opiekuńcze i odpowiedzialne Są towarzyskie i lubią otaczać się ludźmi, ale nie przeszkadzają jej chwile samotności, które najczęściej poświęca na doskonalenie pasji czy zajęcia hobbystyczne.  

Zofia – imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia oznaczającego „mądrość. Zofie są najczęściej bardzo utalentowane artystycznie i kochają robótki ręczne. Są obdarzone zdrowym rozsądkiem są ostrożne i rzadko popełniają błędy. Mają wielkie serce i ciężko jest im przejść obojętnie obok potrzebujących.  

Aleksandra – żeńska formą greckiego imienia Aleksander, które pochodzi od słowa "aleksandros" – obrońca ludzi. Aleksandry to kobiety ambitne, z dużymi ambicjami, które mierzą wysoko. Kocha podróże i odkrywanie nowych rzeczy. Potrafi być zaborcza i może zbyt mocno pragnąć władzy.  

Piotr – imię pochodzenia grecko-łacińskiego, oznaczające „skała”, „głaz” . Osoby o tym imieniu są opiekuńcze, szczere i Piotr dba o swoją rodzinę i unika skrajności. Jest opanowany i łagodny. Ma doskonałą intuicję i urok osobisty. Wyobraźnia góruje u niego nad racjonalizmem.  

Jan – imię pochodzenia biblijnego. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza człowieka cieszącego się łaską Bożą. Osoby noszące imię Jan znają swoją wartość, są wierne własnym zasadom, nie pociąga ich sława czy kariera. Lubią towarzystwo innych osób, jednak rzadko okazują czułość.  

Grzegorz – imię pochodzenia greckiego oznaczające mężczyznę czujnego i obowiązkowego. Wywodzi się od słowa "gregoriós". Oznacza osobę gotową do nocnego czuwania i modlitwy. Jest obiektywny, uwielbia pracę w zespole i ma bardzo silną wolę. Nie lubi sprzeciwu, przez co często prowokuje kłótnie. Nienawidzi niesprawiedliwości.  

Zbigniew – imię słowiańskie tłumaczone jako „zgodny” lub „pozbawiony gniewu”. Zbigniew to osoba szybko podejmują decyzje, lubiąca ryzyko i współzawodnictwo. Jest bardzo towarzyscy i lubi być podziwiany. Nie lubi porażek i często nie wie, jak sobie z nimi radzić. Kocha przyrodę, spacery na wsi, pikniki, itp.  

Wojciech – imię starosłowiańskie oznaczające kogoś, komu radość przynosi wojaczka. Imię oznaczające osobę ufną, prostolinijną i uczciwą. Kiedy trzeba, potrafi być bardzo opanowany. Nie podąża za instynktem, a raczej za rozumiem i logiką. Ma bardzo praktyczny umysł.  

Zobacz także: 

Dopasowanie numerologiczne imion

Inną metodą na sprawdzenie tego, czy twoja wielka miłość krąży w pobliżu, jest numerologiczne dopasowanie imion. Polega ono na tym, aby obliczyć jaką cyfrę nosi twoje imię oraz imię wybranka, a następnie rozpoznać, czy są one kompatybilne.  

Cała koncepcja opiera się więc na klasycznej numerologii imion. Najpopularniejszym sposobem obliczania liczby przypisanej do imienia jest metoda pitagorejska, która nadaje każdej literze alfabetu cyfrę od 1 do 9.  

Aby sprawdzić zgodność imion, najpierw należy zapoznać się z tym, jakie liczby noszą poszczególne litery: 

 • 1 – A, J, S  

 • 2 – B, K, T  

 • 3 – C, L, Ł, U  

 • 4 – D, M, V 

 • 5 – E, N, W  

 • 6 – F, O, X  

 • 7 – G, P, Y  

 • 8 – H, Q, Z, Ż  

 • 9 – I, R 

Aby obliczyć numerologię imienia, wystarczy odczytać i zsumować ze sobą wszystkie liczby przyporządkowane do liter tworzących imię. W przypadku, gdy wynik wyjdzie dwucyfrowy, należy dodawać do siebie obie liczby. Następnie takie samo obliczenie należy wykonać dla imienia ukochanej osoby.  

Oto połączenia, które wskazują na idealne dopasowanie numerologiczne imion:  

 • Numerologiczna 1 – połączenie partnerskie z 1, 3 i 7; 

 • Numerologiczna 2 – połączenie partnerskie z 2, 4 i 6; 

 • Numerologiczna 3 – połączenie partnerskie z 1, 5 i 3; 

 • Numerologiczna 4 – połączenie partnerskie z 2, 8, 6 i 9; 

 • Numerologiczna 5 – połączenie partnerskie z 3 oraz 5; 

 • Numerologiczna 6 – połączenie partnerskie z 2, 4, 6; 

 • Numerologiczna 7 – połączenie partnerskie z 1, 4, 7 i 9; 

 • Numerologiczna 8 – połączenie partnerskie z 4, 7 i 9; 

 • Numerologiczna 9 – połączenie partnerskie z 4, 7, 8 i 9.  

 

Treść artykułu opublikowana pierwotnie 18 czerwca 2022 roku.