Kiedy są imieniny Agnieszki?

Agnieszka obchodzi imieniny aż 14 razy w ciągu roku, z czego aż 10 razy w pierwszej połowie. Najpopularniejsza data to 21 stycznia, jednak imieniny Agnieszki można świętować także w następujących dniach:

  • 1 i 28 stycznia,
  • 28 lutego,
  • 2, 6 i 26 marca,
  • 20 kwietnia,
  • 13 maja,
  • 17 czerwca,
  • 27 lipca,
  • 27 sierpnia,
  • 4 września,
  • 11 listopada. 

Życzenia imieninowe dla Agnieszki

Kochana Agusiu!

Dziś powinnaś być królową,

Wypoczywać cały dzień,

Komplementów dużo słuchać,

Wszystkich na skinienie mieć.

Nawet kiedy spojrzysz w niebo

Zobacz także:

I wypowiesz "tę chcę mieć",

Dzisiaj będziesz miała wszystko,

bo to właśnie jest Twój dzień.

***

Imieniny ma Agnieszka, każdy wielce z tego rad.

Życzeń złożyć nie omieszka dziś Agnieszce cały świat.

Pozdrawiają Cię Agnieszko,

Kwiaty, drzewa, kot, pies, miś...

Dawny władca Polski, Mieszko, wstał w tym celu z grobu dziś.

Szczęścia Tobie życzą szczerze i ci ze wsi, i ci z miast,

Każda z roślin, każde zwierzę,

Nawet Mieszko - pierwszy Piast. 

***

Dzień imienin Twych się zbliża,

więc życzenia kreślę Ci,

by się wszystko Ci spełniło,

o czym marzysz, o czym śnisz.

Byś pogodne miała sny,

z głębi serca życzę Ci.

Wszystkiego najlepszego Agusiu!

***

Dziś są Twoje imieniny,

spośród wszystkich - dzień jedyny,

który blaskiem Twym od rana cały lśni,

Twym wspomnieniem się uśmiecha,

budząc w duszy tęskne echa

szczęścia, Tobą wypełnionych, jasnych dni.

Więc życzenia te gorące,

w południowe ślę Ci słońce.

by opadły cichym szmerem moich słów,

a w nich miłość najwierniejsza,

w nich słów kilka tego wiersza,

i tęsknoty łzą zmoczony bukiet bzów. 

Znaczenie imienia Agnieszka

Agnieszka jest imieniem pochodzącym od greckiego słowa hagnos, co należy tłumaczyć jako "bez skazy" albo "czysty". W polsce pojawiło się w okresie późnego średniowiecza, a "przywędrowało" na nasze ziemie z terenu Czech, w niemal nieznanych dziś formach Jagnieszka, Jagna i Agna. 

"Agnieszka to nie imię" – jaka jest Agnieszka?

Agnieszka jest kobietą, która nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu. Jest ruchliwa, żywiołowa, a przy tym - ciekawa świata. W pierwszym kontakcie, Agnieszka sprawia wrażenie osoby pewnej siebie, jednak w wielu przypadkach (choć należy wyraźnie podkreślić, że nie we wszystkich), nie ma to nic wspólnego z prawdą.

W każdym zadaniu, którego się podejmuje, Agnieszka wykazuje silne zaangażowanie. Jest jednak osobą emocjonalną, która długo przeżywa swoje niepowodzenia. Charakterystyczne dla niej są wahania nastrojów - w jednej chwili potrafi być radosna i spokojna, a w drugiej - daje się ponieść złości. Gdy negatywne emocje wezmą górę, potrzeba sporego wysiłku, by ją uspokoić.

Agnieszkę zwykle otacza wiele osób, jednak stałość w przyjaźni nie jest jej mocną stroną. Bywa uparta i za wszleką cenę stara się bronić swojego zdania, nawet gdy wie, że nie ma racji. Sprawia to, że zawieranie nowych znajomości przychodzi jej z niemałym trudem, zresztą - to samo dotyczy utrzymania przyjaźni. Wynika to z faktu, że Agnieszka jest zmienna niczym rzeka. Należy jednak wiedzieć, że palenie mostów nie jest w jej stylu. Nawet gdy ochładza relacje i dystansuje od siebie znajomych, nigdy definitywnie nie zrywa kontaktów. Mało tego, często po latach odnawia dawne znajomości. 

W życiu zawodowym, Agnieszka wykazuje się dużym zaangażowaniem. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to typ niespokojnego ducha, który nie zniesie pracy monotonnej i w odosobnieniu. Agnieszka potrzebuje kontaktu z ludźmi, a praca musi bezwzględnie dawać jej możliwość obcowania z innymi. Kobieta nosząca to imię lubi nieszablonowe metody pracy. Jednocześnie, nie brakuje jej intuicji i pomysłowości, co sprawia, że w życiu zawodowym jest w stanie zająć mocną pozycję. Niestety, nawet najdrobniejsze niepowodzenie może wytrącić ją z równowagi i skutecznie zniechęcić do podejmowania dalszych działań. Nie można jednak powiedzieć, że Agnieszce brakuje odpowiedzialności i samodzielności. Wszystkie te cechy sprawiają, że Agnieszka doskonale nadaje się do pracy w obsłudze klienta i w dziale reklamy i marketingu. Dobrze czuje się też w roli rzecznika prasowego. 

Życiowy partner Agnieszki musi wykazywać się olbrzymią wyrozumiałością i cierpliwością, ale w zamian, jego wybranka obdarzy go szczerym i głębokim uczuciem. Zanim Agnieszka znajdzie mężczyznę, z którym spędzi resztę życia, będzie długo szukać, łamiąc przy tym wiele serc.  Nie brakuje jej wdzięku, potrafi kusić i uwodzić, jednak jej burzliwe usposobienie i wynikające z tego zmienne nastroje, nie ułatwiają jej nawiązania trwałej relacji. Jeżeli jednak uda jej się stworzyć parę, swojej drugiej połówce przychyli nieba, a dla swoich dzieci - będzie wspaniałą matką.  

Poznaj znaczenie innych imion ->>

Zdrobnienia imienia Agnieszka

Agnieszka najczęściej jest zdrabniana do formy Aga, Agunia i Agusia. Inne popularne zdrobnienia to Aguś, Agulek, Agula i Agniesia. 

Imię Agnieszka w innych językach

Agnieszka jest popularnym imieniem żeńskim, które jest tłumaczone na wiele języków. Po angielsku, Agnieszka to Agnes, zresztą - podobnie jak po niemiecku. W języku włoskim, Agnieszka to Agnese lub Ines, a w fińskim - Aune.

Znane osoby o imieniu Agnieszka

Agnieszka to imię wielu kobiet sukcesu, które zdobyły sławę na małym i wielkim ekranie, na sportowych arenach, wybiegach dla modelek i w wielu innych dziedzinach. Mówiąc o znanych Agnieszkach, należy wskazać na następujące osoby:

Agnieszka Radwańska - tenisistka,

Agnieszka Rylik - pięściarka,

Agnieszka Maciąg - modelka,

Agnieszka Dygant - aktorka,

Agnieszka Holland - reżyser,

Agnieszka Szydłowska - dziennikarka,

Agnieszka Graff - publicystka.