Kiedy są imieniny Iwony?

Imieniny Iwony wypadają trzykrotnie maju: 18., 19., oraz 23. maja, jak również 27. października, 1. i 23. grudnia.

Imieniny Iwony – życzenia

Iwony najczęściej są bardzo towarzyskie i posiadają wielu przyjaciół, stąd bardzo popularnym w Internecie stało się zapytanie o przykładowe życzenia imieninowe. Jeśli nie chcemy używać klasycznego „sto lat” lub „wszystkiego najlepszego”, możemy skorzystać z:

„W dniu imienin, mojej kochanej Iwonce,

Życzę szczęścia tyle, co kwiatów na łące,

Miłości w burzy i promieniach słońca,

Uciech bez liku i pieniędzy bez końca!

Życzę sto lat i nawet więcej,

Zobacz także:

Abyś przeżyła codziennie w nowej sukience,

A wszystko to za piękne serce,

Uczciwość i pomocne ręce!”

Iwona – pochodzenie imienia

Iwona jest imieniem o pochodzeniu germańskim lub celtyckim. To żeński odpowiednik imienia Iwo. Powstało od słowa „iwa”, które oznacza: „drzewo cisowe”, „łuk z drewna cisowego” lub „wierzba”.

Znaczenia imienia Iwona

Imię Iwona swoje korzenie ma w niemieckim słowie „iwa”, które oznacza: „drzewo cisowe”, „łuk z drewna cisowego” lub „wierzbę”.

Iwony zazwyczaj są sympatyczne i pogodne, ale jednocześnie zamknięte w sobie. Mają pozytywne podejście do życia. Są zdystansowane zarówno do świata, jak i do siebie samych. Dalekie są od narzekań i czarnych myśli.

„Iwona to nie imię” – jaka jest Iwona?

Iwona jest osobą sympatyczną, żywiołową i przebojową, przez co nie ma problemu ze znalezieniem znajomych i odnalezieniem się w dużej grupie osób. Jednocześnie ciężko znosi niepowodzenia i porażki. Traktuje je mocno osobiście i nawet najdrobniejszym przypisuje ogromną rangę. W ich obliczu zamyka się w sobie i staje niedostępna.

Na co dzień jest pełna optymizmu, a jej największym atutem jest czarujący uśmiech. Ponadto posiada dar przekonywania, szybkiego i trafnego argumentowania swoich wyborów, dlatego osoby o tym imieniu doskonale odnajdują się w roli dyplomatów.

Iwony racjonalnie podchodzą do otaczającej je rzeczywistości. Dużo czasu poświęcają jej analizie i opracowywaniu własnego stanowiska, od którego bardzo ciężko je odwieźć.

Iwony są towarzyskie i wzbudzają zaufanie, ale same są mocno zamknięte i ciężko przychodzi im zaufanie do innych, dlatego na ogół nie budują relacji o podłożu przyjacielskim. Kiedy już takie powstaną, Iwony zachowują im pełną wierność i oddanie.

Kobiety o tym imieniu są niezwykle piękne i przyciągają pozytywną energią, dlatego łatwo przychodzi im znalezienie partnerów, jednak związek z nimi wymaga wielu poświęceń i samodyscypliny. Iwony całkowicie oddają się partnerowi, obdarzają go pełnią zaufania, wiernością i najsilniejszą miłością, do jakiej są zdolne, ale dokładnie tego samego oczekują od swoich partnerów. Potrafią być mocno zaborcze i oczekiwać pełnej uwagi. Iwony nie lubią odnosić się ze swoimi uczuciami i ich uzewnętrzniać, dlatego na próżno szukać w ich przypadku chodzenia za rękę i siadania na kolanach w miejscach publicznych.

Iwona jest wprost stworzona do roli żony i matki. Kocha ludzi, zwierzęta i rośliny, dlatego w jej domu będzie wiele życia i zieleni. Kobiety te dobrze odnajdują się w roli kury domowej. Chętnie i z oddaniem oddają się obowiązkom domowym i wychowaniu gromadki dzieci. Z dumą i godnością reprezentują dom i swojego partnera. Murem stoją za swoimi najbliższymi, a jeśli Iwona wyznaj miłość, to nie puszcza słów na wiatr.

Iwona swojej pracy będzie równie oddana, jak rodzinie. Energicznie i z pełną otwartością podejdzie do każdego powierzonego jej zadania oraz z pełnym zaangażowaniem i skrupulatnością je wykona. Zdecydowanie można na niej polegać, ponieważ zawsze dotrzymuje danego słowa. Potrafi zachować takt i zimną krew w każdej sytuacji, dlatego odnajdzie się nawet w najcięższych sytuacjach. Co prawda nastawiona jest na sukces, zaszczyty i pieniądze, ale poprzez swoje zachowanie, determinację i wiedzę ma ku temu pełne prawo i pewność powodzenia. Niestety nie potrafi uporać się z porażkami, ponieważ wszystkie traktuje bardzo osobiście.

Zdrobnienia imienia Iwona

Najczęściej występującymi zdrobnieniami dla imienia Iwona są: Iwonka oraz Iwa.