Czym jest zespół rozluźnienia pochwy?

Zespół rozluźnienia pochwy, brak jędrności oraz dodatkowy problem – nietrzymanie moczu - to często spotykane dolegliwości doskwierające kobietom po urodzeniu dziecka. Z kolei suchość i zaburzenia zanikowe pochwy (cieńsze ściany pochwy), występują niemal zawsze w okresie pomenopauzalnym i są fizjologicznym, głównym objawem starzenia. Wynikają z naturalnych zmian w gospodarce hormonalnej, które zachodzą z wiekiem.

Problem stanowi również wygląd miejsc intymnych. Te delikatne okolice, zmieniają się po porodach i na skutek starzenia. Zmiany obniżają satysfakcję seksualną, powodują spadek samooceny i wstyd, nawet przed najbliższą osobą.

Masz kłopot? Zwierz się lekarzowi.

Nasz laser można spotkać w klinikach ginekologicznych i medycyny estetyczne, dlatego jeśli martwisz się wyglądem okolic intymnych lub masz problemy związane z nietrzymaniem moczu - zwierz się swojemu lekarzowi, on będzie wiedział co zrobić.

Laser intymny czy zabieg ginekomastii?

Operacja okolic intymnych, do niedawna jedyna alternatywa opisanych problemów, jest rozległym wymagającym długiej rekonwalescencji zabiegiem. Przełomem stało się dopiero wprowadzenie do praktyki ginekologicznej zabiegów laserowych. Okazuje się bowiem, że jeśli problem ogranicza się do pochwy (a tak jest zazwyczaj), często można go zażegnać lub przynajmniej znacznie zredukować, już po jednej niedługiej wizycie u ginekologa. Ta bezinwazyjna metoda, ma małą liczbę przeciwwskazań, zabieg jest wykonywany w gabinecie, podczas zwykłej wizyty u ginekologa i ma krótki czas trwania. Terapia jest bezbolesna również po zabiegu i nie wymaga znieczulenia a pacjentka w przeciągu tygodnia dochodzi do siebie.  

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wytworzeniu za pomocą lasera Beladona, w pochwie lub na wargach sromowych, wielu, bardzo płytkich „mikro dziurek”, wokół których tkanka ulega przegrzaniu. W tych miejscach, organizm po niedługim czasie regeneruje się i odbudowuje nową nieuszkodzoną tkankę, o prawidłowej budowie i właściwościach. Całość trwa 15 minut a pacjent nie odczuwa bólu. Zabieg wygląda jak zwykłe badanie u ginekologa. Tyle, że zamiast wziernika, lekarz wprowadza do pochwy aplikator lasera, który ma podobny kształt. W przypadku odmładzania warg sromowych jest bardzo podobnie. Tylko jeszcze prościej, bo lekarz jedynie przykłada aplikator lasera do powierzchni sromu i analogicznie naświetla tkankę. Wcześniej na odmładzane okolice nakładany jest specjalny krem znieczulający (np znana w medycynie estetycznej Emla), który znieczula naświetlane miejsca.

Kiedy widać efekty zabiegu laserem?

Zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji, od razu wraca się do normalnego funkcjonowania. Odczuwalna poprawa nadchodzi mniej więcej po miesiącu - tyle potrzebuje tkanka do całkowitej regeneracji. Chociaż często satysfakcjonująca zmiana przychodzi już po pierwszym zabiegu, to czasem zaleca się przeprowadzenie ok trzech zabiegów z użyciem Beladony - wszystko zależy od konkretnego przypadku. Efekt po zabiegu jest bardzo trwały i utrzymuje się nawet kilka lat. Oczywiście zależy to od predyspozycji konkretnej pacjentki, wieku, trybu życia, przebytych porodów itp.

Zobacz także:

Gdy czas „zniweluje” naturalne właściwości tkanki już raz odbudowanej za pomocą lasera, nie ma przeszkód, by terapię znów powtórzyć i ponownie się odmłodzić.

TUTAJ znajdziecie listę certyfikowanych gabinetów, w których wykonacie zabiegi