Film "Magnezja" - nowy film Maćka Bochniaka

"Magnezja" to najnowszy film Maćka Bochniaka - prywatnie męża aktorki Joanny Kulig, zaś zawodowo reżysera takich filmów jak: "Disco Polo", czy "Miliard szczęśliwych ludzi". Scenariusz do filmu powstał we współpracy z aktorem Mateuszem Kościukiewiczem. Niedawno w Nowej Suchej niedaleko Siedlec ruszyły zdjęcia do tej produkcji.

Film "Magnezja" będzie osadzony w dwudziestoleciu międzywojennym i jak zapewniają producenci będzie to gangsterski kryminał w poetyce westernu i ze sporą dawką czarnego humoru.

Film "Magnezja" przyciąga gwiazdorską obsadą

Już sam gatunek filmu zdaje się być zaskakujący, a jeśli do tego dodamy aktorów występujących w tej produkcji, to możemy spodziewać się ciekawych efektów. W filmie bowiem zobaczymy: Dawida Ogrodnika, Maję Ostaszewską, Mateusza Kościukiewicz, Agatę Kuleszę, Magdalenę Boczarską, czy Andrzeja Chyrę. Jaką historię tym razem pokaże nam Maciej Bochniak?

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (w tej roli Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami Róża kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan.

Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.

"Magnezja" - kiedy premiera?

Premiera filmu "Magnezja" zaplanowana jest na początek października 2020 roku, a już teraz zobaczcie zdjęcia z palnu. Musimy przyznać, że metamorfoza Mai Ostaszewskiej i innych aktorów jest spektakularna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wreszcie mogę się z Wami podzielić pierwszymi oficjalnymi fotosami i informacją o filmie, do którego zdjęcia zaczęłam pod koniec lipca. Film „Magnezja” w reż. Maćka Bochniaka to gangsterski kryminał w poetyce westernu. Akcja rozgrywa się w 20-leciu międzywojennym. Na ekranie zobaczycie również #agatakulesza #małgorzatagorol @andrzejchyra_official @dawidogrodnikofficial #mateuszkościukiewicz @magda_boczarska @borys.szyc #andriejbagirow @dominik_sawio @spokuj Producentem jest @aurumfilmproduction zdjęcia Paweł Chorzępa Make-up Waldemar Pokromski, kostiumy Dorota Roqueplo, scenografia Marek Warszewski. Premiera planowana jest na paźdźernik 2020. Przed nami jeszcze sporo dni zdjęciowych, trzymajcie proszę za nas kciuki. #newmovie #magnezja #newproject #actress #ontheset #soexcited #lovemyjob Anna Włoch

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) Sie 13, 2019 o 12:39 PDT