W jaki sposób faceci okazują zainteresowanie? Odpowiedź na to pytanie może was zaskoczyć! Męskie zaloty mają tak wiele oblicz, że czasami trudno zorientować się, o co im chodzi (a podobno kobiety są bardziej skomplikowane). Co chcą nam przekazać faceci poprzez mowę ciała? Jak podrywają nieśmiali? Jakie zamiary sugerują nam konkretne komplementy? Sprawdźcie w artykule!

"Po czym poznać, że mu się podobam?"

Wpisywałaś tę frazę w wyszukiwarkę? Mamy odpowiedź!

1. Patrzy na ciebie dłużej niż na inne kobiety.

2. Uważnie cię słucha i nie gubi wątku podczas rozmowy z tobą.

3. Prawi ci nieoczywiste komplementy.

4. Szuka innych opcji kontaktu z tobą - już nie tylko obserwuje cię w social mediach, ale też chodzi do tych samych miejsc.

5. Szybko odpisuje na wiadomości.

Zobacz także:

6. Rozmawia o tobie z waszymi wspólnymi znajomymi - ma pewność, że ci to przekażą.

7. Próbuje cię rozbawić na wiele sposobów i pokazuje, że ma do siebie dystans.

8. Lepiej się ubiera i dba o siebie bardziej niż wcześniej.

9. Jest na każde twoje zawołanie. 

10. Robi wszystko, aby cię poderwać. Co mamy na myśli? Patrz punkt kolejny!

Jak podrywa facet? Męskie sztuczki stosowane wobec kobiet

1. FACET GADA GŁUPOTY? CHCE CIĘ ZDOBYĆ, ALE PRZESZKADZA MU STRES! 

Kiedy z tobą rozmawia, przypomina niektórych skacowanych polityków, funkcjonujących w mediach według zasady: „nie znam się, więc się wypowiem”. Czyli niby coś mówi, ale kompletnie nie ma to sensu ani składu. A im bardziej chce dobrze wypaść, tym bardziej się pogrąża, w skrajnych przypadkach bełkocząc jak jeden ze znanych polityków. To stres egzaminacyjny. Niepewność, jak go oceniasz i czy ma u ciebie szanse.

2. SPOTYKASZ GO W DZIWNYCH MIEJSCACH? CHCE BYĆ BLISKO CIEBIE!

Zaczynasz go spotykać w różnych, wydawałoby się przypadkowych i zaskakujących sytuacjach. Nagle pojawia się pod twoim blokiem, chociaż mieszka na drugim końcu miasta. Albo wpada na ciebie na kursie zumby, chociaż wiesz, że do niedawna to słowo kojarzyło mu się co najwyżej z jakąś wegetariańską potrawą. Szuka kontaktu.

3. Facet miły czy zainteresowany? Poznaj odpowiedź!

Podczas niezobowiązujących pogaduszek orientujesz się, że wie o tobie więcej, niż mu kiedykolwiek zdradziłaś. Kojarzy, jakiej muzyki słuchasz i co sądzisz o ostatnim filmie Allena, ale wie również, gdzie spędziłaś wakacje i jakie liceum skończyłaś. Zna nawet imię twojego eks. Jasnowidz? Nie, facet, który wie, jak wykorzystać Google, Facebooka i Instagrama.

4. FACET SZUKA WASZYCH WSPÓLNYCH CECH? CHCE WYDAĆ SIĘ BARDZIEJ PRZYSTĘPNY!

Z groteskową skwapliwością próbuje nawiązywać do czegoś, co byłoby dla was wspólne. Kiedy zwierzasz się koleżance, że używasz ekologicznego zmywacza do paznokci, on ni z tego, ni z owego wtrąca: „Doskonale to rozumiem, miałem kiedyś dziewczynę, której palce ciągle pachniały acetonem. Jestem na niego uczulony. Z tego powodu musieliśmy się rozstać”. Kiedy porozmawiasz z nim dłużej, przekonasz się, że w dzieciństwie cierpiał na te same choroby co ty, a jego pierwszy pies też wabił się Koko.

5. FACET MÓWI CI O SWOICH DZIWACTWACH? CHCE SPRAWIAĆ WRAŻENIE "ZWYCZAJNEGO"

 Próbuje nawiązać z tobą intymną więź, przyznając się do swoich słabości i dziwactw. Podczas wspólnego lunchu, patrząc ci głęboko w oczy, z pełną powagą deklaruje: „Nigdy tego nikomu nie mówiłem, ale od kilku lat zbieram te bawełniane kłaczki, które pod koniec dnia zostają w pępku. Wrzucam je do słoika. Mam już ich tyle, że mógłbym nimi wypchać poduszkę”.

6. JEGO KOLEDZY CIĘ Z NIM SWATAJĄ? NA PEWNO MACZAŁ W TYM PALCE!

 Jego koledzy zaczynają przemycać ci dziwne aluzje na jego temat. Oni już wiedzą, że mu się podobasz. Uważaj, jak zareagujesz. Relacja na pewno do niego trafi.

7. Faza wycofania u faceta

Po fazie względnego zainteresowania nagle zaczyna cię olewać. Na twoje serdeczne „dzień dobry” ledwie odpowiada „cześć”. Ostentacyjnie patrzy w przeciwnym kierunku. Jeśli już musi, rozmawia z tobą chłodnym tonem beznamiętnego profesjonalisty. Bywa wobec ciebie dupkiem. To kamuflaż. Zorientował się, że za bardzo odkrył karty. Jest w fazie wycofania, by nie wyszło, że mu za bardzo zależy. Co oznacza, że mu bardzo zależy. Teraz twoja kolej.