Mowa ciała mężczyzny - oczy

Mowa ciała mężczyzny jest o wiele bardziej oszczędna, niż w przypadku kobiet. U facetów warto jednak zwrócić uwagę nie tyle na samą mimikę, co na wyraz oczu oraz wielkość źrenicy. Często sam ruch gałek ocznych może powiedzieć więcej, niż najbardziej pompatyczne gesty i słowa.

Mowa oczu mężczyzny to przede wszystkim odruchy bezwarunkowe. Do sygnałów tego typu można na przykład zaliczyć rozszerzanie się źrenic za każdym razem, gdy obiekt westchnień chłopaka znajdzie się w jego zasięgu. Jest to naturalna reakcja organizmu, mająca na celu umożliwienie dokładniejszego obserwowania kobiety. Rozszerzanie się źrenic jest także ściśle związane z przyspieszonym tętnem. Jeśli więc zaobserwujesz takie zjawisko u mężczyzny, może to być znak, że twoja obecność powoduje u niego szybsze bicie serca.

Często mowa oczu faceta zdradza więcej niż słowa, które wypowiada. Zwróć uwagę na to, czy mężczyzna utrzymuje kontakt wzrokowy, oraz czy zwraca on uwagę na twoje usta. Jeśli wodzi on wzrokiem pomiędzy jednym a drugim, najprawdopodobniej myśli o pocałunku.

Wyraz oczu również mówi wiele o uczuciach, jakie skrywa męskie serce. Często wokół oczu zakochanego mężczyzny, patrzącego na obiekt westchnień pojawiają się drobne, niemal niezauważalne zmarszczki mimiczne. Same oczy mogą natomiast przybrać wesoły wyraz lub wydawać się nieco nieobecne, w zależności od sytuacji oraz sposobu komunikacji.

Mowa oczu mężczyzny zainteresowanego kobietą niemal zawsze zdradza jego intencje. Faceci są wzrokowcami, dlatego gdy zainteresuje ich jakaś konkretna osoba, najczęściej po prostu dużo i często na nią patrzą. Może być to pierwszy sygnał, że jest on zainteresowany konkretną kobietą. Warto jednak pamiętać, że sama mowa oczu mężczyzny nie powinna być odczytywana jako bezpośredni sygnał. Aby otrzymać poprawną interpretację, najlepiej zwrócić uwagę również na mimikę, pracę rąk oraz postawę.

Mowa ciała mężczyzny - postawa

Mowa ciała mężczyzny mówi wiele o jego intencjach. O tym, jakie sygnały wysyła i jak pewnie czuje się w towarzystwie osoby, którą jest zauroczony najwięcej mówi jego postawa oraz to, jakie pozycje przyjmuje.

Najprostszym sygnałem, wysyłanym przez język ciała mężczyzny jest rozszerzenie nóg w pozycji siedzącej. Świadczy to o tym, że chciałby on być postrzegany jako ktoś ważny, budzący respekt, potrzebujący dużej przestrzeni. Często taka postawa ma za zadanie dodać mężczyźnie odwagi i pewności siebie, a także zwrócić na niego uwagę kobiety. Niestety, niejednokrotnie świadczy ona również o wybujałym ego i zbyt wysokim mniemaniu o sobie.

Zobacz także:

Dzięki sygnałom, wysyłanym przez mowę ciała faceta możesz również dowiedzieć się, na ile jesteś mu bliska. Jeśli podczas rozmowy przyjmuje on postawę sztywno wyprostowaną lub lekko odchyloną do tyłu, prawdopodobnie dystansuje się od ciebie. Jeśli jednak pochyla się lekko do przodu, a nie wymagają tego inne okoliczności (np. hałas), może to oznaczać, że chce być bliżej ciebie. Technika ta jest stosowana również w przypadku manipulacji, gdy mężczyzna chce przekonać cię do swojego zdania, dlatego warto zwrócić uwagę również na wyraz jego oczu oraz ogólną mimikę.

Mowa ciała mężczyzny - gesty

Mowa ciała mężczyzny, wyrażona w postaci przesadnej lub oszczędnej gestykulacji wiele zdradza na temat tego, co sądzą na temat swojej rozmówczyni. Istotne jest również to, jakie mniej lub bardziej świadome ruchy wykonują oni w towarzystwie osoby, którą są zauroczeni.

Często język ciała mężczyzny może zdradzać jego podenerwowanie, jak również chęć zrobienia dobrego wrażenia na kobiecie. Do takich sygnałów można zaliczyć na przykład nadmierną potliwość rąk, ciągłe poprawianie włosów czy dotykanie twarzy. Mężczyzna chce upewnić się, że wygląda odpowiednio, dlatego często nawet nieświadomie wykonuje gesty, mające na celu utwierdzić go w tym przekonaniu.

Kolejnym z sygnałów, wysyłanych przez język ciała faceta jest szukanie okazji do kontaktu fizycznego. Pozornie przypadkowy dotyk, złapanie za rękę czy odgarnięcie włosów z twarzy mogą być oznaką tego, że mężczyzna pragnie bliskości tej osoby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak często zdarza mu się dotykać danej kobiety, ponieważ może to być również zbieg okoliczności.

Mowa ciała mężczyzny - mimika

Mowa ciała mężczyzny oraz jego pragnienia w zaledwie kilku procentach przekazywane są za pomocą mimiki. Faceci są raczej oszczędni w okazywaniu skrajnych emocji, nie wszystkie jednak są w stanie ukryć.

Podczas obserwacji mowy ciała mężczyzny warto zwrócić uwagę na to, czy często się uśmiecha oraz w jaki sposób to robi. Faceci na co dzień raczej nie uśmiechają się bez wyraźnego powodu, warto więc zwrócić uwagę na ten rodzaj mimiki. Ponadto, jeśli na jego ustach gości choć lekki uśmiech przez większość czasu, w trakcie którego rozmawia z kobietą, to prawdopodobnie jest on nią zainteresowany. Język ciała mężczyzny w ten sposób przekazuje informacje o tym, że facet ten ma przyjazne zamiary oraz że rozmówczyni jest dla niego istotną osobą.

Kolejną oznaką zainteresowania kobietą są drobne zmiany w mimice mężczyzny. Język jego ciała sygnalizuje, że w pobliżu pojawił się obiekt jego westchnień za pomocą lekkiego, trwającego około 3 sekundy uniesienia brwi. Jest to całkowicie podświadoma reakcja, mająca na celu otwarcie oczu szczerzej, oraz w efekcie lepsze przyjrzenie się kobiecie. Innym, niepozornym sygnałem zainteresowania daną osobą jest delikatny ruch nozdrzy lub ich rozszerzanie. Pocieranie nozdrzy lub szarpanie ucha mogą być oznaką, że mężczyzna czuje się podenerowany w towarzystwie kobiety. Może to być oznaka zarówno zainteresowania, jak i strachu.

Mowa ciała mężczyzny - ręce i nogi

Mowa ciała mężczyzny jest znacznie łatwiejsza do odczytania, gdy znasz podstawowe zasady dotyczące podświadomej gestulacji ciała. Jeśli facet zakłada nogę na nogę lub krzyżuje je w kostkach, prawdopodobnie nie czuje się pewnie w obecnym towarzystwie lub jest skrępowany. Jest to pozycja "zamknięcia się na świat".

Podobne sygnały język ciała mężczyzny może wysyłać za pomocą ułożenia rąk lub samych dłoni. Jeśli facet krzyżuje ręce na piersiach, dodatkowo odchylając się do tyłu, to prawdopodobnie czuje się źle i chce się zdystansować od sytuacji, w której się znalazł. Jeśli z kolei jego ręce ułożone są na stoliku lub kolanach i wysunięte w kierunku kobiety, może to oznaczać jego zainteresowanie.

Ważne jest to, w jaki sposób mężczyzna prezentuje swoje dłonie. Jeśli odsłania wewnętrzną część nadgarstka, prawdopodobnie chce przekazać kobiecie, że można mu ufać i nie ma on złych intencji. Ukazywanie zewnętrznych części dłoni przez cały czas trwania rozmowy mówi o tym, że facet może mieć coś do ukrycia.