Skin booster – co to jest i dlaczego warto go stosować?

Skin booster to termin zaczerpnięty z medycyny estetycznej. Odnosi się do mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego, która dogłębnie nawilża skórę od wewnątrz i jednocześnie stymuluje ją do autonaprawy, poprzez mikronakłucia. Oprócz kwasu hialuronowego podaje się także kolagen, witaminy oraz czynniki wzrostu. Dzięki iniekcjom, składniki odżywcze wnikają głęboko w skórę, zapewniając jej nawilżenie i odżywienie od wewnątrz. Podobną funkcję spełniają boostery w przemyśle kosmetycznym. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru są jednak całkowicie nieinwazyjne. Nie wymagają użycia strzykawek, mikronakłuć, ani innych procedur naruszających ciągłość skóry. To specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne, które możemy stosować na co dzień, w zaciszu domowej łazienki. 

Jak działa booster?

Do tej pory producenci skupiali się na stężeniach substancji aktywnych – i na ich ciągłym zwiększaniu. Dziś, rynek beauty staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie, a na pierwszy plan wysuwają się innowacyjne produkty, dzięki którym możemy osiągnąć większą skuteczność. Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem boostera jest przyspieszenie i usprawnienie wnikania substancji aktywnych w głąb tkanki. Boostery kosmetyczne koncentrują się nie tylko na powierzchni skóry, gdzie wzmacniają barierę ochronną, ale również w głębszych warstwach skóry. W ten sposób wspomagają one działanie kosmetyków przeciwstarzeniowych i zwiększają ich skuteczność. Często zaliczane są do tej samej kategorii co serum, ale w gruncie rzeczy to zupełnie inny typ produktu. W zależności od składu i zaleceń producenta, możemy używać go zamiennie z serum – albo nałożyć na samym początku, przed wszystkimi kosmetykami (w końcu głównym zadaniem boostera jest wzmocnienie ich działania). Niektórzy producenci rekomendują też dodawanie kilku kropli boostera bezpośrednio do kremu nawilżającego.

Dlaczego warto stosować booster?

Na stan skóry wpływa wiele negatywnych czynników, takich jak stres, zanieczyszczenie środowiska, niedobór snu czy ekspozycja na promieniowanie. Do tego, potrzeby skóry wciąż się zmieniają. Gdy już wydaje nam się, że osiągnęłyśmy pielęgnacyjną równowagę, na pierwszy plan wysuwają się nowe problemy. Nic dziwnego, że coraz więcej marek kosmetycznych stawia na daleko idącą personalizację. Linia produktów Ultim’Boost marki Maria Galland Paris to specjalistyczne kuracje będące rozwiązaniem dla aktualnie zdiagnozowanych potrzeb skóry. Ich zadaniem jest reagowanie na aktualny stan skóry i przywracanie jej równowagi. Włączenie boostera do codziennej pielęgnacji pozwala w pełni zaspokoić zarówno stałe potrzeby skóry, jak i te tymczasowe, wynikające ze stylu życia.

Jaki booster wybrać?

W serii Ultim'Boost znajdziemy sześć boosterów przeznaczonych do różnych potrzeb i rodzajów skóry:

001 ULTIM’BOOST NAWILŻENIE

Zawiera 4-cząsteczkowy kwas hialuronowy, który natychmiastowo, głęboko i długotrwale nawilża skórę. Zawarty w nim ekstrakt z jabłek dodatkowo chroni ją przed utratą wody. Produkt został też wzbogacony o kryształ górski, który ma działanie rewitalizujące. Ten wysokiej jakości booster zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie, pozostawiając skórę wygładzoną i pełną komfortu.

002 ULTIM’BOOST OCZYSZCZENIE

Zapewnia skórze głębokie oczyszczenie i świetlisty blask. Kwiat lotosu głęboko ją oczyszcza, aby inne składniki zawarte w preparacie mogły działać w głębszych warstwach skóry, zapewniając intensywną kurację. Ekstrakt z kawioru doskonale rozjaśnia, wygładza i wzmacnia skórę, a żywica z pistacji kleistej zmniejsza pory i redukuje niedoskonałości, pozostawiając skórę oczyszczoną oraz zmatowioną.

003 ULTIM’BOOST REGENERACJA

Zawarty w nim peptyd królewski stymuluje odnowę komórek skóry, wzmacniając działanie regenerujących komórek macierzystych z drzewa arganowego. Dodatkowe odżywienie to zasługa oleju z rokitnika, który dodatkowo rewitalizuje skórę twarzy. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem dla zmęczonej skóry.

004 ULTIM’BOOST ROZŚWIETLENIE

24-karatowe złoto dodaje skórze blasku i stymuluje jej aktywność. Zawarty w preparacie booster energii wzmacnia energię komórek skóry, a ekstrakt z ziarna proso napina ją, wygładza i ujędrnia. Po zastosowaniu 004 ULTIM’BOOST skóra staje się natychmiastowo rozpromieniona, jędrna i pełna energii.

005 ULTIM’BOOST LIFTING

Wyraźnie podkreślona skóra oraz podkreślony owal twarzy - to główne działanie 005 ULTIM’BOOST LIFTING. Dzięki kompleksowi diamentowemu produkt napina skórę i wygładza zmarszczki. Dodatkowe nawilżenie oraz ujędrnienie jest efektem zawartego w boosterze ekstraktu ze szwajcarskiego wina lodowego. Wystarczy 4 tygodnie, aby skóra stała się jędrna, a owal podkreślony.

006 ULTIM’BOOST UJEDNOLICENIE

Dzięki niemu skóra jest ujednolicona i promienna. Zawarty w produkcie ekstrakt z białej piwonii rozjaśnia i chroni skórę , ekstrakt perłowy nawilża ją i wygładza, a kompleks liposomów i rzeżuchy zmniejsza przebarwienia. W rezultacie skóra wygląda na promienną i pełną energii. Staje się ona wygładzona i nawilżona, a jej koloryt jest wyrównany.

Maria Galland Paris to kultowa francuska marka kosmetyczna, której głównym założeniem jest dostarczanie klientom luksusowych, spersonalizowanych rozwiązań. Już sama jej historia jest niezwykle inspirująca. Wszystko zaczęło się w Paryżu, gdy pewna młoda baletnica postanowiła stworzyć nową generację specjalistycznych kosmetyków. Zainspirowana swoim doświadczeniem scenicznym madame Maria Galland była przekonana o tym, że za sprawą odpowiednio dobranej pielęgnacji z każdej kobiety można wydobyć jej unikalną energię i blask – zupełnie tak, jak w tańcu. W 1962 roku stworzyła nową gamę kosmetyków, łączącą najnowocześniejsze badania dermatologiczne z doskonałym rzemiosłem.

Od samego początku madame Galland podkreślała jednak, że pielęgnacja to nie wszystko. Oprócz wysokiej personalizacji kosmetyków, niezwykle istotnym aspektem był dla niej także szeroko rozumiany styl życia. Najpełniejszym wyrazem tej filozofii są zbiegi Maria Galland Paris, które swoją skuteczność zawdzięczają nie tylko innowacyjnym formułom, ale również sposobowi aplikacji. Dzięki technikom modelowania, profesjonalne dłonie kosmetyczek stymulują aktywność skóry i działają liftingująco. Według „grande madame” Marii Galland „skóra to mozaika bardzo różnych potrzeb, które muszą być traktowane z indywidualną troską”. Eksperci marki rozpoczynają każdy zabieg od dokładnej analizy indywidualnych potrzeb skóry. Następnie zalecają profesjonalne zabiegi i produkty do pielęgnacji domowej zgodnie z tymi potrzebami.