Detox manicure: czy paznokciom potrzebny jest detoks?

Manicure hybrydowy, czy klasyczny, nie wspominając już o przedłużaniu paznokci żelem - te popularne metody stylizacji, wykonywane regularnie, nie pozostają obojętne dla kondycji płytki paznokcia. Nawet jeśli używasz delikatnych produktów, manipulowanie przy płytce paznokcia (pomyśl o zdejmowaniu hybrydy...) nie pozwala na pełną regenerację bariery ochronnej płytki. Detoks dla skóry, czyli kilka dni bez makijażu? To robiła zapewne większość z nas, dlaczego więc nie dać odetchnąć paznokciom? Na efekty musisz poczekać dłuższą chwilę, ale uwierz nam - będziesz zaskoczona. 

Detox manicure krok po kroku 

Detox manicure to nie jednorazowy zabieg. Aby Twoje paznokcie odetchnęły, potrzebujesz przynajmniej miesiąca, w którym odpuścisz stylizację na rzecz pielęgnacji paznokci i skóry dłoni. Zacznij od usunięcia lakieru z płytki i odsunięcia skórek drewnianym patyczkiem. Podczas detoksu nie wycinamy skórek, im też należy się regeneracja - to bariera chroniąca macierz paznokcia przed zanieczyszczeniami. Szklanym pilniczkiem opiłuj płytkę, nie pozostawiaj ostrych krawędzi, aby zmniejszyć ryzyko zaczepiania np. o ubranie. Wykonaj odżywczą kąpiel dłoni i paznokci (przepis podajemy niżej), lub intensywnie nawilżający zabieg za parafiną na dłonie. Codziennie (1-2 razy) aplikuj na płytkę paznokcia i skórki olejek. Może to być olejek rycynowy, lub dowolny którego używasz do pielęgnacji ciała. Dobrze sprawdzi się nawet zwykła oliwa z oliwek. Olejkiem masuj nie tylko paznokcie, pozostałości rozprowadź na skórę palców i dłoni. Gdy zauważysz różnicę w kondycji paznokci, możesz raz na kilka dni pomalować je bezbarwną odżywką, aby dodać im blasku - naturalny manicure jest szalenie modny w tym sezonie!

Detox manicure: kąpiel wzmacniająca paznokcie 

Odżywczą kąpiel paznokci i skóry dłoni wykonuj raz w tygodniu. Najprostszy sposób, to podgrzanie oliwy z sokiem z cytryny w kąpiel wodnej i moczenie w takiej mieszance dłoni przez około 20 minut. Ciepła oliwa zmiękczy naskórek, pobudzi krążenie i pozostawi na płytce paznokcia ochronna warstwę, zapobiegającą wysuszeniu. Sok z cytryny to źródło cennej witaminy C, która nie tylko odżywia, ale przy regularnym stosowaniu usuwa przebarwienia z płytki paznokcia. Innym sposobem na odżywczą kąpiel, jest zalanie siemienia lnianego gorącą wodą i moczenie w tak przygotowanej papce dłoni i paznokci, również przez około 20 minut. Uwaga: odczekaj, aż siemię ostygnie, aby nie poparzyć skóry!