Każda z kobiet, która wzięła udział w castingu to inna historia, inne problemy ale jeden cel – uwierzyć w siebie, odkryć w sobie piękno na nowo i iść do przodu z podniesioną głową.

Jury w składzie: redakcja Claudii wraz z redaktor naczelną magazynu Agnieszką Wierzbicką, przedstawiciele Croma Pharma – Katarzyna Potocka i Tatiana Kuligowska, Medicover – pani doktor Liliana Kot, Małgosia Mikulik - Ekspert od Metamorfozy Ciała i Umysłu wybrały 8 kobiet, które zmienią siebie i swój wygląd.

Każda z uczestniczek musiała odbyć rozmowę z Jury, przedstawiając swoją sytuację oraz argumentując, dlaczego zgłosiła się do Metamorfoz Claudii. Te rozmowy były czasem bardzo trudne, pojawiały się łzy, wzruszenie, smutek.

Następnie pod okiem stomatologa oceniany był stan uzębienia uczestniczki.

Kolejny etap to wizyta w studio fotograficznym, gdzie oprócz zdjęć trzeba było odpowiedzieć na wiele pytań odnośnie swoich zainteresowań, mocnych i słabych stron, dbania o urodę, zdrowie itp... i oczywiście dlaczego właśnie ta Pani powinna zostać wybrana do Metamorfoz Claudii, a wszystko rejestrowane kamerą.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z kulis castingu do Metamorfoz Claudii ->>

Redakcja Claudii wraz z ekspertami pomoże 8 wybranym uczestniczkom spełnić jedno z marzeń. Panie zaproszone do współpracy przejdą głęboką metamorfozę. Od zabiegów w ramach medycyny estetycznej i leczenia stomatologicznego, po zastosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń, zmianę fryzury oraz dobór odpowiednich stylizacji i makijażu. To wszystko w ramach programu Metamorfozy Claudii, który każdego roku pomaga uczestniczkom odnaleźć kobiecą siłę.

Jest to ogromna szansa przeżycia pozytywnej przemiany nie tylko dla uczestniczek, ale również dla lekarza - towarzyszenie i prowadzenie takiej metamorfozy daje ogromną satysfakcję. Kobiety, które miałyśmy przyjemność poznać, często nie miały czasu zadbać o swój wygląd, a w tym właśnie o uśmiech. Często musiały mierzyć się z przeciwnościami losu, a ich wygląd schodził na dalszy plan. Uśmiech jest niezwykle ważny, zarażamy właśnie uśmiechem. Przez skrywane defekty w naszym uzębieniu nie chcemy się uśmiechać i sprawiamy wrażenie osoby smutnej, zamkniętej dla otoczenia, dlatego ważne jest wyzbycie się kompleksów, które nas blokują do bycia w pełni sobą. Wybierając uczestniczki kierowałam się głównie motywacją do działania oraz ich świadomością, że proces metamorfozy uśmiechu to proces współpracy pacjenta z lekarzem, który wymaga czasu, ale niesie za sobą niezwykłe efekty - powiedziała lek. dent. Liliana Kot

Zobacz także:

Obecna na castingu Małgosia Mikulik jest pełna determinacji aby pomóc wybranym kobietom: Każda ze zgłoszonych Pań jest cudowna i jedyna w swoim rodzaju. Miałam poważny dylemat przy głosowaniu i wyborach. Każda z kobiet wzruszyła mnie swoją historią dogłębnie. Z każdą z Pań podjęłabym współpracę, gdyby tylko czas i środki na to pozwoliły. Cieszę się, że mogę brać udział w tak ważnej dla mnie i dla kobiet akcji. Nie zdawałam sobie sprawy ile kobiet potrzebuje wsparcia, pomocy, motywacji, ciepła, dobrego słowa, nadziei i pokazania światełka w tunelu. Będę walczyć o te kobiety jak LEW i ich lepsze JUTRO. To było piękne przeżycie.

W czasach przedłużającej się pandemii Covid-19, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, ze swoimi bliskimi, bardzo często łącząc role zawodowe z prywatnymi, chciałybyśmy po prostu odpocząć fizycznie i psychicznie, zrobić coś dla siebie, by znów poczuć siłę mobilizującą do działania! Nie tylko nasz zmęczony organizm potrzebuje energii, ale również skóra. Suche i nagrzane powietrze w zaciszu domowym niestety nie pomaga w jej regeneracji.

Katarzyna Potocka Dyrektor Zarządzająca Croma Pharma zauważyła, że skóra większości kobiet wymaga przywrócenia blasku i silnej regeneracji. Kobiety zaczęły dbać o skórę, nie tylko pod względem uzupełnienia ubytków objętości w okolicy kości policzkowych, brody czy ust, ale również pod względem przywrócenia skórze dobrej kondycji. Miałyśmy tego bardzo dobry przykład podczas castingu do akcji Metamorfozy Claudii. Bohaterki wskazywały na fakt, że czas lockdownu i pandemii Covid-19 nie sprzyjał właściwemu dbaniu o skórę. Patrząc na Panie widoczny jest stres oksytacyjny, który w sobie noszą, a cera nie jest promienista. Działanie antyoksydantami jest teraz bardzo ważne. Nie tylko w kontekście suplementacji witaminami i mikroelementami -  ale również w kierunku odżywienia skóry właściwie i indywidualnie dobraną pielęgnacją, złuszczenia i oczyszczenia.

Finałowa sesja zdjęciowa dla naszych bohaterek to nie lada wyzwanie. Z przygaszonych i smutnych zmieniają się w uśmiechnięte i pewne siebie kobiety! To również zasługa ekspertki marki AA Wings of color, która wykona naszym bohaterkom idealny makijaż, ale także podpowie jak malować się na co dzień, aby zachować blask i radość.

Zapraszamy do śledzenia losów naszych 8 bohaterek. Towarzysząc każdej uczestniczce, będziecie mieli okazję przekonać się jak różne są kobiety, z jakimi problemami borykają się na co dzień, ale jednocześnie będzie można dostrzec jak wiele je łączy – chęć odzyskania równowagi życiowej i pewności siebie!

Już w kwietniu, w wydaniu nr 5 magazynu Claudia pojawi się publikacja pierwszej metamorfozy. Nie możemy doczekać się efektów!