Bezwodny szampon: co to, jak działa

Bezwodny szampon jest rozwiązaniem dla osób, którym leży na sercu dobro plany. Dzięki niemu umyjemy włosy bez zużycia choćby jednej szklanki wody. Jak dokładnie działa jego formuła? Jest to bardzo proste. Ma on zdolność pochłaniania zanieczyszczeń i łoju, które pojawiają się na skórze głowy. Dzięki temu nasze włosy znów stają się świeże.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie powinien być on mylony z suchym szamponem. Są to dwa zupełnie różne produkty, choć jedna z wersji bezwodnego szamponu może nieco przypominać starszy z produktów. Najczęściej występuje on właśnie w formie spray albo pianki, które nakładamy bezpośrednio na włosy.

Polecamy Wam również te produkty do włosów: 

Bezwodny szampon, w przeciwieństwie do suchego, może być używany do codziennej pielęgnacji. Oprócz tego, że świetnie spełnia swoje podstawowe zadanie, sprawia też, że włosy odbijają się u nasady i zyskują wspaniałą objętość. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukają ekologicznych alternatyw dla klasycznych kosmetyków, a jednocześnie są wymagające jeśli chodzi o efekty.

ZOBACZ TEŻ: Metoda modlących dłoni - tani i skuteczny sposób na zdrowe i lśniące włosy!

Jak używać bezwodnego szamponu?

Przed użyciem bezwodnego szamponu należy mocno wstrząsnąć opakowaniem, aby upewnić się, że produkt jest dobrze rozmieszany. Nakładanie go powinnaś zacząć tak, jak w przypadku klasycznego szamponu, czyli od nasady włosów. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem nachyl głowę do dołu i delikatnie wmasuj produkt w skórę głowy. Upewnij się, że jest rozłożony równomiernie. Następnie nałóż odrobinę na całą długość i na końcówki. Delikatnie rozczesz włosy, aby mieć pewność, że szampon jest równo rozprowadzony. Powoli podnieś głowę i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: Serum do włosów – 5 najlepszych produktów na rozdwojone końcówki, wypadanie i puszenie

Bezwodny szampon: wady i zalety

Bezwodny szampon ma wiele zalet. Podstawową z nich jest wspomniana już możliwość ograniczenia zużycia wody. Może być on też świetnym rozwiązaniem na wyjazdach, zwłaszcza pod namiot, lub na festiwal. Z pewnością sprawdzi się też w przypadku, kiedy goni nas czas, a my wciąż nie jesteśmy gotowi do wyjścia.

Choć mogłoby wydawać się, że jest to rozwiązanie idealne, to niestety bezwodny szampon ma też wady. Myjąc włosy bez użycia wody nie mamy możliwości, aby nałożyć głęboko nawilżającą odżywkę, albo maskę. Jeśli zrezygnujemy z tego na zbyt długi czas, może to doprowadzić do przesuszenia włosów. Jeśli chcesz na stałe wprowadzić bezwodny szampon do swojej kosmetyczki, pamiętaj, aby przynajmniej raz w tygodniu umyć głowę klasycznym szamponem i dogłębnie odżywić swoje kosmyki.

ZOBACZ TEŻ: Szampon kofeinowy: czy naprawdę zmniejsza wypadanie włosów? Eksperci nie mają złudzeń