Szampon kofeinowy: Czy kofeina naprawdę może mieć wpływ na twoje włosy?

Kofeina jest jedną z najbardziej naturalnych i zarazem pobudzających substancji. Przede wszystkim hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost, wydłuża cykl życia włosa i wzmacnia jego cebulki, co sprawia, że stają się mocniejsze i zdrowsze. Aby miała realny wpływ na kondycję włosów, należy aplikować ją miejscowo i bezpośrednio na skórę głowy. Niemieccy specjaliści odkryli, że kofeina zawarta w kosmetyku wnika do mieszków włosowych i do skóry głowy już po 2 minutach mycia włosów.

Kofeina odmładza mieszki włosowe i sprzyja optymalnemu wzrostowi włosów- mówi Michele Burgess, dyrektor ds. rozwoju produktów jednej z firm wytwarzających kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Zobacz także: Jak przyspieszyć porost włosów? Te szampony i odżywki działają jak booster!

Jak samodzielnie zrobić wcierkę kofeinową na włosy?

Na polskim rynku istnieje już wiele produktów do pielęgnacji włosów z kofeiną w roli głównej. Oprócz szamponów, coraz większą popularność zyskują także wcierki kofeinowe. Niestety ich skład często odbiega od ideału. Ze względu na zawartość alkoholu nie są przeznaczone dla każdego. Na szczęście mamy na to sposób! Zrób własną wcierkę kofeinową. W jaki sposób?

Przede wszystkim musisz zaopatrzeć się w farmaceutyczną kofeinę. Rozpuść ją w wodzie, najlepiej zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na etykiecie. Stężenie kofeiny w twojej wcierce powinno wynosić od 2 do 4,5%. Kolejnym składnikiem jest witamina B3, której stężenie powinno wynosić ok. 2-5%. Na 100g wody lub hydrolatu zaleca się proporcje: 4g kofeiny i dokładnie tyle samo witaminy B3. Do takiej mieszanki trzeba dodać dowolny konserwant i opcjonalnie ulubione składniki, według uznania. Tak przygotowana wcierka jest gotowa do użycia.

Jeśli chcecie skorzystać z gotowych wcierek do włosów, my szczególnie polecamy:

 

To Cię również zainteresuje:

Zobacz także:

Peeling trychologiczny - najlepszy sposób na wypadanie i przetłuszczanie się włosów. Jak go zrobić?

Jak zatrzymać wypadanie włosów? - 5 profesjonalnych kosmetyków do stosowania w domu