Bajki dla dzieci: co warto obejrzeć?

Zamknięte szkół, przedszkoli, kin i wielu instytucji kulturalnych z powodu koronawirusa sprawiły, że rodzice szukają coraz to nowych pomysłów dla dzieci na spędzanie wolnego czasu. Jednym z nich jest pokazanie dziecku ciekawych, wzruszających i pouczających bajek. Oczywiście nie zachęcamy do tego, żeby dziecko spędzało całe dnie na oglądaniu bajek, ale może to być jeden z pomysłów na nudę. Wybrałyśmy dla was bajki dla dzieci, które nie tylko wciągną małego widza. Możecie być przekonani, że sami chętnie usiądziecie obok waszego dziecka i wspólnie obejrzycie bajkę czy film. Będzie to okazja do dalszej dyskusji i wymieniania się wrażeniami. 

Bajki dla dzieci na Netflix: "Łowcy Trolli. Opowieść z Arkadii"

„Łowcy trolli" to epicka saga autorstwa niezrównanego mistrza narracji Guillermo del Toro. Grupa przyjaciół odkrywa fantastyczny nowy świat skrywający się pod ich rodzinnym miastem, w którym toczy się walka pomiędzy dobrymi a złymi trollami. Na Netflix dostępne są już trzy części sagi, a każda ma po kilkanaście odcinków. Jesteśmy przekonane, że młodzi widzowie wciągną się w sagę już od pierwszego odcinka.

Bajki dla dzieci na Netflix: "Mała syrenka"

Nowa wersja klasycznej baśni opowiada historię schwytanej syrenki, która pokazywana w cyrku odmieni serce sceptycznego dziennikarza i jego bardziej otwartej na świat młodszej siostry. Ten familijny film wciągnie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Bajki dla dzieci na Netflix: "Księżniczka i smok"

Kiedy w dniu swoich urodzin księżniczka znajduje magiczną księgę, zostaje przeniesiona do magicznej krainy gdzie spotyka przyjaznego smoka i śmiertelnego wroga.

Wzruszająca opowieść, która skradnie uwagę twojego dziecka już od pierwszych minut.

Bajki dla dzieci na Netflix: "Piotruś Królik"

Familijny film o Piotrusiu Króliku rywalizującym o warzywa w ogrodzie Pana McGregora. Dla dzieci fajnym połączeniem będzie fakt, że obok animowanych postaci występują prawdziwi aktorzy.

Bajki dla dzieci na Netflix: "Dzieciak rządzi"

Dwa sezony niesamowitych przygód Szefa Bobasa i jego ekipy, którzy mają niejedną misję do wypełnienia. Ciekawa koncepcja pokazania świata oczami dziecka.

Bajki dla dzieci na HBO: "Król lew"

Najnowsza kinowa wersja bajki z czasów naszego dzieciństwa we współczesnym wydaniu. Niezwykle poruszająca historia małego Simby, który nie boi się stawić czoła wyzwaniom, które na niego spadły. "Król lew" to przepiękna podróż, którą możemy odbyć razem z naszym dzieckiem.

Bajki dla dzieci na HBO: "Kraina cudów"

June jest urodzoną optymistką, dla której każdy dzień jest nową przygodą. Pewnego dnia dziewczynka o niezwykle rozwiniętej wyobraźni odkrywa ukryte w lesie wesołe miasteczko, które pełne jest niezwykłych atrakcji i mówiących zwierząt. Otwórz razem ze swoim dzieckiem drzwi do krainy cudów, a zapewniamy, że tak łatwo z niej nie wyjdziesz.

Bajki dla dzieci na HBO: "Aladyn"

Kolejna produkcja Disneya we współczesnej wersji. To historia rozrabiaki Aladyna i księżniczki Dżasminy - córki Sułtana, których drogi nie przypadkowo spotkały się na miejskim targowisku. Jeśli nie pamiętacie tej historii, gdzie znaczącą rolę odgrywa jeszcze Dżin mieszkający w lampie, to koniecznie obejrzyjcie tę bajkę razem ze swoim dzieckiem.

Bajki dla dzieci na HBO: "Księga Dżungli"

Niesamowite przygody chłopca i imieniu Mowgli - sieroty wychowanego w dżungli przez wilki. To remake klasycznej animacji Disneya z 1967 roku, opartej na książce Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem.

Bajki dla dzieci na HBO: "Dumbo"

Przepiękna historia małego słonia Dumbo, który choć z początku wydaje się być pośmiewiskiem da wszystkich z powodu swoich dużych uszu, z czasem staje się główną atrakcją cyrku za sprawą tego, że potrafi latać. Ta historia wciągnie i zachwyci zarówno małych, jak i dorosłych widzów.

Macie już swoje typy, które bajki dla dzieci wybierzecie?