Serial "Czarnobyl" HBO: o czym jest?

Chyba nie ma takiej osoby, która nie słyszałaby o katastrofie w Czarnobylu i skutkach, które są odczuwalne po dziś dzień. 28 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie doszło do ogromnej eksplozji. Chmura radioaktywna z elektrowni spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

HBO pokaże miniserial "Czarnobyl", który pokaże wydarzenia z tamtych lat i bohaterską walkę ratowników, którzy poświęcili własne zdrowie i życie, aby ratować Europę przed skutkami tego niewyobrażalnego kataklizmu.

Serial "Czarnobyl" HBO: kogo zobaczymy w serialu?

W nowym serialu HBO "Czarnobyl" główne role zagrali Jared Harris, Stellan Skarsgård i Emily Watson. 

Jared Harris, znany między innymi z seriali "The Crown", czy "Mad Men" wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård ("Melancholia", "Buntownik z wyboru") gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Natomiast Emily Watson ("Hilary i Jackie" i "Przełamując fale") zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

Autorem scenariusza i producentem wykonawczym serialu "Czarnobyl" jest Craig Mazin ("Łowca" i "Królowa Lodu"), a reżyserem - Johan Renck ("Breaking Bad").

Serial "Czarnobyl" HBO: kiedy premiera?

Serial HBO "Czarnobyl" będzie liczył pięć odcinków, a premiera serialu odbędzie się dzień po amerykańskiej premierze - 7 maja 2019 na HBO i HBO GO. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 21.10.

Serial "Czarnobyl" HBO: zwiastun

Czy będziecie oglądać nowy serial HBO "Czarnobyl"?