Netflix nowości na maj 2020

Raczej nie planujemy spędzać całej majówki przed ekranem - ale w razie kiepskiej pogody, z pewnością nie będziemy narzekać na brak rozrywki. Dla pocieszenia - większość nowości stanowią miniseriale. Już pierwszego maja na Netflix czekają nas dwie serialowe premiery. Pierwsza z nich, "Hollywood" to nowy miniserial Bryana Murphy'ego, który ma na koncie takie produkcje jak „American Crime Story: Zabójstwo Gianniego Versace”, "American Horror Story" czy „Glee”. Jego najnowsze dzieło to alternatywna wersja historii Hollywood, w której powojenny filmowy świat podbijają młodzi twórcy o różnym kolorze skóry i orientacji seksualnej, rzucający wyzwanie zdominowanym przez uprzedzenia elitom. Drugi premierowy miniserial, "Kierunek: Noc", to produkcja inspirowana książką "Starość Aksolotla" Jacka Dukaja. Bohaterami opowieści są pasażerowie nocnego lotu z Brukseli, którzy uciekają przed niszczycielskim zjawiskiem słonecznym, niszczącym wszystko na swojej drodze. Producentem serialu jest Tomasz Bagiński ("Wiedźmin", "Katedra"). 

8 maja na Netflix premierę będzie mieć także długo wyczekiwany serial "The Eddy" z Joanną Kulig w jednej z głównych ról. Produkcja Damiena Chazelle ("La La Land") to obraz pełen muzyki, osadzony w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Fabuła "The Eddy" toczy się w tytułowym klubie muzycznym, prowadzonym przez byłego pianistę jazzowego, Elliota Udo (André Holland). Jego partnerka Maja (Joanna Kulig) oprócz niezwykłego talentu wokalnego ma także poważny problem z alkoholem. Nieoczekiwanie na jaw wychodzą szemrane interesy wspólnika Udo, a w Paryżu pojawia się jego nastoletnia córka. Muzyk będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i uratować swoje życie prywatne oraz zawodowe. Wśród majowych nowości na Netflix nie zabraknie też filmowych hitów, na czele z "Mamma Mia! Here We Go Again", czy "Mandy'm" z Nicolasem Cagem.

HBO i HBO GO: nowości na maj 2020

Na zaplanowaną na maj produkcją z Nicole Kidman i Hugh Grantem będziemy musieli niestety poczekać do jesieni. Zamiast niej, 10 maja na HBO pojawi się sześcioodcinkowy serial "To wiem na pewno" na podstawie bestsellerowej powieści Wally'ego Lamba. Opowiada historię dwóch braci bliźniaków, w których brawurowo wcielił się Mark Ruffalo („Odruch serca”, „Avengers”, „Wyspa tajemnic”). Towarzyszą mu nagrodzona Oscarem Melissa Leo i Juliette Lewis. Na HBO obejrzymy także dokument o Natalie Wood, tragicznie zmarłej gwieździe Hollywood, która wystąpiła u boku takich aktorów jak James Dean („Buntownik bez powodu”) John Wayne („Poszukiwacze”) czy Jack Lemmon i Tony Curtis („Wielki wyścig”). W serialu poznajemy ją oczami bliskich osób, m.in. córki, Natashy Gregson Wagner.

2 i 9 maja na HBO GO pojawią się także kolejne odcinki "Mrs. America" z Cate Blanchett, produkcji opowiadającej historię ruchu walczącego w latach 60. ubiegłego wieku o zrównanie praw kobiet i mężczyzn. Nie zabraknie też filmowych nowości. Obejrzymy m.in. "Złą edukację" z Hugh Jackmanem - film opowiadający o jednej z największych defraudacji w historii edukacji Stanów Zjednoczonych. Na HBO GO pojawią się też takie tytuły jak "Czarna pantera", "Doktor Strange" czy "Strażnicy Galaktyki" (obydwie części).