Najlepsze filmy animowane

Czy powstanie wkrótce film animowany na miarę Shreka, Krainy Lodu albo Madagaskaru i Epoki Lodowcowej? Czy można oczekiwać przełomu w postaci filmu mogącego skutecznie konkurować z Królem Lwem? Bez wątpienia wskazane produkcje to top filmy animowane, jakie dotychczas powstały. To najśmieszniejsze takie produkcje, pełne zabawnych gagów i tekstów, które przeszły już do historii i są wykorzystywane przez nas na co dzień, chociaż czasem nie jesteśmy tego świadomi.

W 2020 roku do kin wejdą nowe bajki animowane, które również będą pretendować do miana najlepszych filmów w swoim gatunku. Dzieci je kochają, a i wśród dorosłych z pewnością nie brakuje osób, które z chęcią sięgają po nie, nawet kiedy nie ma ich pociech. Jakie filmy animowane przyniesie nam 2020 rok? Kiedy należy spodziewać się ich premiery?

Najlepsze filmy animowane: najnowsze produkcje

Z początkiem roku pojawiły się nowe animowane bajki dla dzieci. Jedną z nich jest „Urwis”, który premierę w Polsce miał 3 stycznia 2020 roku. Film wyreżyserował Kevin Johnson, a scenariusz napisali Rob Muir i Judah Miller oraz John Paul Murphy i Harland Williams. Dialogami w polskim dubbingu zajął się Bartek Fukiet. „Urwis” jest historią małego pieska, który po śmierci bogatej, rozpieszczającej go na każdym kroku właścicielki, musi sobie zacząć sam radzić. Na szczęście nie zostaje tak zupełnie sam, bo w pewnym momencie poznaje młodą, początkującą piosenkarkę o wielkim sercu. Zaprzyjaźnia się z nią, ale nie udaje mu się tak do końca unikać kłopotów.

Kolejnym filmem animowanym 2020 roku jest „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka”. Animacja wyprodukowana w Korei Południowej polską premierę będzie miała 24 stycznia 2020 roku, a światową już 10 stycznia. To przewrotna opowieść o znanej wszystkim dzieciom, ale i dorosłym Królewnie Śnieżce. Jednak nic nie jest tu takie, jak pamiętamy z książek i innych filmów animowanych. Wygląd Śnieżki odbiega od przyjętego wzorca – jest niższa i bardziej okrągła. W pewnym dniu w jej ręce wpada para magicznych pantofelków i za ich sprawą Królewna Śnieżka przybiera postać bajkowej królewny. Poznaje osobliwą bandę – zawadiackie krasnoludki, których – jak możesz się domyślać, jest dokładnie siedmiu. Co ciekawe, każdy z nich jest zaczarowanym księciem, przystojnym młodzieńcem, który zostanie odczarowany, jeśli pocałuje najpiękniejszą kobietę na świecie. Przemieniona śnieżka jak ulał pasuje do tego opisu. Co czeka ekipę krasnoludków i Śnieżkę skrywającą swój sekret? Zobaczysz być może wraz ze swoim dzieckiem na ekranach polskich kin.

W maju czeka cię wyprawa w bajkowy świat trolli. Jeśli widziałaś z dzieckiem pierwszą część Trolli, to powinieneś się obowiązkowo wybrać na drugą. Amerykańska animacja pod tytułem „Trolle 2. Trolls World Tour” ma zaplanowaną premierę światową na 19 marca 2020 roku, ale w Polsce pojawi się w kinach dopiero 29 maja 2020 roku. Tym razem Trolle, zaliczane do top filmów animowanych ostatnich lat, wyruszą w specyficzną trasę koncertową.

Królowa trolli, Poppy wraz z Branchem odkryją, że poza ich rodzinną wioską istnieją światy, które również zamieszkują trolle, ale nie są z nimi zaprzyjaźnieni. Pojawia się niebezpieczeństwo dla całej populacji trolli, dlatego Poppy i Branch, wraz z przyjaciółmi wyruszają w podróż, by dokonać tego, co wydaje się niemal niemożliwym zadaniem – pogodzić wszystkie trolle, aby stawić skutecznie czoła wspólnym wrogom. W filmie tym ponownie w rolach głównych usłyszymy Annę Kendrick oraz Justina Timberlake'a.

Najlepsze filmy animowane: śmieszne bajki

Chcesz zobaczyć najśmieszniejsze filmy animowane, ale już znudziły ci się dotychczasowe produkcje? Wybierz się z dziećmi do kina na komediowe filmy animowane 2020. Tego rodzaju nowe bajki animowane z pewnością obejmują produkcję „Tajni i fajni”. To animowana komedia, która dotyczy z pozoru bardzo ważnej sprawy – ratowania świata. Główni bohaterowie są szpiegami najwyższej klasy – to super agent Lance Sterling, któremu głosu użyczył sam Will Smith oraz naukowiec Walter Beckett, który w animacji mówi głosem Toma Hollanda. Są oni swoimi przeciwieństwami, a jednak muszą ze sobą współpracować. W obliczu niebezpieczeństwa dla całego świata stają się zgranym duetem. Pełna zabawnych dialogów bajka nie raz przywoła uśmiech na twojej twarzy. Film „Tajni i fajni” miał swoją premierę w Polsce 10 stycznia 2020 roku.

Zobacz także:

Filmy animowane 2020 to również „Gang zwierzaków”, czyli komedia animowana traktująca o paczce czworonogów, którzy mają ocalić miasto. Przyszłość ludzkości i całej planety spoczywa na barkach zwierzaków domowych, kiedy w Robopolis, mieście przyszłości władze obejmują zbuntowane roboty. Jak poradzi sobie elegancka kotka Bella, bezpański pies Roger czy zadzierający nosa kompani kotki?

Animowane bajki kierowane są zwykle do dzieci, ale dlaczego i my nie miałybyśmy się przy nich dobrze bawić?