Spis treści:

  1. Księżyc tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Księżyc tarot – czas
  3. Księżyc tarot – osoba
  4. Księżyc tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Księżyc tarot – finanse, praca
  6. Księżyc tarot – zdrowie
  7. Księżyc tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Księżyc tarot – karta dnia, rada

Księżyc tarot – jak odczytywać kartę?

Karta tarota Księżyc to jedna z kart, które zapowiadają przemianę w życiu człowieka, któremu się wróży. W pozycji prostej karta ta stanowi symbol instynktownej energii, inteligencji, ale też symbolizuje pewne iluzje, którym się poddajemy. Dajemy się zwieść pewnym ułudom. Karta jest symbolem sił rządzących światem i będącym często poza możliwościami człowieka do ich pojęcia. Kartę należy więc odczytywać jako symbol pewnych tajemnic. W pozycji prostej jest związana również z kobiecością - nasz satelita wpływa przecież na kobiety i jest z nimi powiązany poprzez cykl miesięczny. Co oznacza odwrócony Księżyc? W takim znaczeniu karta tarota mówi o rozpaczy, kłamstwach, groźbach, fałszywych oskarżeniach.

Podczas przygotowania rozkładu tarota należy wstępnie oczyścić atmosferę oraz aurę. To pomoże zwłaszcza tym początkującym zainteresowanym tarotem. Najlepszym sposobem jest okadzanie miejsca ziołami, takimi jak szałwia, rozmaryn czy tymianek. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kamienie szlachetne, które wspomogą podczas seansu. Dobrym wyborem jest turmalin, który odgania złe energie oraz nie pozwala na aktywację wampirów energetycznych. Kolejnym wyborem jest ametyst, który wzmacnia intuicję oraz pomaga skupić się na aspektach duchowych.

Księżyc tarot – czas

Znaczenie karty Księżyc uzależnione jest od otoczenia w danym rozdaniu i musi być interpretowane zgodnie z pytaniem, jakie zadała kartom dana osoba. Warto jednak pamiętać, że karty tarota wskazują zarówno na pewne wydarzenia, jak i na czas, kiedy mają się one wydarzyć. Księżyc przypisany jest do okresu od 20 lutego do 20 marca. Jeśli w danym rozkładzie pojawi się Księżyc, tarot sugeruje że dana sytuacja będzie mieć miejsce za około miesiąc, albo wydarzy się do miesiąca czasu. Pod tym względem jej znaczenie jest podobne jak karty Kapłanka. 

Księżyc tarot – osoba

Karty tarota mogą dać dobre rady na przyszłość, sugerując że coś się wydarzy, albo że pewne sytuacje będą związane z jakimiś osobami. Karta Księżyc odnosi się do osób o dużej intuicji oraz sporej wyobraźni i kreatywności. Mogą to być zatem osoby, które zawodowo zajmują się sztuką lub jest to ich hobby. Mogą to być też osoby zajmujące się naukami ezoterycznymi, terapeuci, ale i wszyscy ci, którzy nie mówią prawdy, oszukują w życiu. Karta wskazuje na osoby, które są bardzo wrażliwe na swoim punkcie - wręcz przewrażliwione. Księżyc może też wskazywać na kobietę w ciąży, opiekunkę, a nawet na kucharza czy restauratora. 

Księżyc tarot – uczucia, miłość, związek

Księżyc w tarocie a uczucia - wiele osób zastanawia się co oznacza pojawienie się tej karty w rozkładzie. Księżyc dotyczy pewnych tajemnic, niepewności, ale i mówi o pewnym idealizmie, a nawet śnieniu na jawie. W uczuciach wskazuje więc, iż nie wszystko jest takie jakie się wydaje i że być może dana osoba ma skłonność do widzenia rzeczy innymi niż są w rzeczywistości. Może istnieją pewne tajemnice, które w końcu wyjdą na jaw i wszystko zmienią? Karta Księżyc to także symbol niepokoju uczuciowego, niestabilności związku. Może pojawi się zazdrość? Może chodzi o pewnego rodzaju obsesję na punkcie danej osoby?

Karta może też wskazywać na marzenia o kimś nieosiągalnym. Chcielibyśmy je porzucić, jednak nie umiemy. To symbol osoby, która jest bardzo romantyczna i idealizuje bądź samą miłość, bądź też swój związek. Uczucia w związku, któremu patronuje karta Księżyc, są bardzo intensywne, ale nie są to podwaliny pod prawdziwy, dojrzały związek. Warto też uzbroić się w większą czujność. Jest całkiem możliwe, że bliska osoba nas oszukuje. Księżyc w rozdaniu może nawet świadczyć o zdradzie! Tutaj bardzo pomocny będzie rozkład w układzie tak lub nie, który poda dość konkretną odpowiedź.

Zobacz także:

Księżyc tarot – finanse, praca

Rozkład tarota może dotyczyć różnych sfer życia - uczuć, zdrowia, przyjaźni, ale też kwestii zawodowych i finansowych. Kiedy w rozdaniu pojawia się Księżyc, tarot sugeruje dużą ostrożność w kwestiach finansowych. Nic nie jest bowiem takie, jak się wydaje. Ktoś może chcieć nas oszukać! Istnieje także duże ryzyko straty - lepiej więc bardzo uważać! Wiele zależy od pozycji karty - odwrócony Księżyc jest gorszą wróżbą niż Księżyc w położeniu normalnym. W tym drugim wypadku może oznaczać jedynie okres, w którym pojawią się jakieś nowe koncepcje i plany, i w związku z tym trzeba wytężyć umysł, żeby podjąć odpowiednie decyzje. W kwestiach zawodowych nie można się kierować emocjami. 

Księżyc tarot – zdrowie

Znaczenie kart tarota może być różne - w zależności od tego jaka jest pozycja karty, a także jakie karty pojawiają się obok niej. Są jednak pewne cechy szczególne, charakterystyczne dla danej karty, które są z nią zawsze łączone. Warto posługiwać się tą interpretacją by lepiej zrozumieć przesłanie związane z konkretną dziedziną życia. Księżyc jest zawsze symbolem pewnych spraw ukrytych i iluzji. Być może więc dana osoba pozornie cieszy się dobrym zdrowiem, ale tak naprawdę cierpi na jakąś chorobę - na przykład alergię pokarmową - co też jest przecież uciążliwe. Może też chodzić o inne pozory - o wmawianie sobie choroby. Księżyc w rozkładzie dotyczącym zdrowia wskazuje też na możliwe problemy natury psychologicznej - nerwice, depresje, fobie. 

Księżyc tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Szczegółowy opis kart tarota pozwala lepiej przyjrzeć się danej sytuacji, zinterpretować pewne wydarzenia i sygnały, jak też mieć się na baczności przed różnymi zagrożeniami. Karta Księżyc w tarocie przypisana jest do wszystkich sytuacji, które wiążą się ze zmianami. Chodzi tu o różne przełomowe momenty w życiu. Może to być zmiana miejsca zamieszkania, spotkanie osoby, która w istotny sposób wpłynie na życie danego człowieka, ale też na przykład zmiana planów i celów. Gdy w rozkładzie pojawia się Księżyc, tarot wskazuje, że zmieni się coś istotnego. 

Księżyc tarot – karta dnia, rada

Karta tarota Księżyc może zostać wylosowana jako karta dnia. Co w takim wypadku zapowiada? To będzie dzień, w którym uda się pokonać jakieś przeszkody, coś zmienić, zdziałać. Karta przestrzega jednak przed poddawaniem się iluzji - trzeba zachować trzeźwość umysłu, a nie śnić na jawie. Gdy w jakiejś sprawie ma pomóc tarot, karta Księżyc radzi, by wsłuchać się w swoją podświadomość i szukać rozwiązania problemów w snach.

Czytaj też:

Karta Słońce - co oznacza w tarocie?

Rycerz Kielichów - co oznacza w tarocie?