Ślub księżniczki Eugenii: suknia ślubna

Ślub księżniczki Eugenii, oraz jej narzeczonego, Jacka Brooksbank odbywa się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze - tej samej, w której sakramentalne "tak" powiedzieli sobie Meghan Markle i książę Harry. 28-letnia księżniczka Eugenia jest wnuczką królowej Elżbiety i córką księcia Yorku, Andrzeja, oraz Sary Ferguson. Para ogłosiła swoje zaręczyny 22 stycznia 2018 roku po niemal sześciu latach znajomości. Wybranek księżniczki Eugenii, 32-letni Jack Brooksbank jest menadżerem klubu nocnego w Londynie i organizatorem imprez, Eugenię poznał podczas wyjazdu na narty w szwajcarskim kurorcie Verbier. Jak wyglądała suknia ślubna księżniczki Eugenii? Panna młoda pojawiła się w kaplicy św. Jerzego w bardzo klasycznej sukni z portretowym dekoltem, zaprojektowanej przez Petera Piloto i Christophera de Vos. Księżniczka Eugenia nie założyła welonu, zamiast tego jej głowę zdobi tiara ze szmaragdami i diamentami, która należała do Królowej Matki, mamy Elżbiety II. Tiara pochodzi z 1919 roku i została wykonana w stylu "kokosznik", popularnym w carskiej Rosji. Suknię zdobi długi tren i dekolt w kształcie V na plecach. Suknia ślubna Eugenii jest wykonana z żakardowego jedwabiu, bawełny i wiskozy. 

Ślub księżniczki Eugenii: goście

Na ślubie księżniczki Eugenii pojawiła się brytyjska śmietanka towarzyska, na czele z członkami rodziny królewskiej. Na uroczystości pojawiła się królowa Elżbieta i książę Filip, matka księżniczki Eugenii, księżna Yorku Sarah Ferguson i jej siostra, księżniczka Beatrice, a także Meghan Markle i książę Harry, księżna Kate i książę William wraz z dziećmi, a także książę Karol. Na uroczystości zabrakło natomiast Camilli Parker Bowles. Pannę młodą do ołtarza prowadził jej ojciej, książę Andrzej. Zaproszono też Pippę Middleton i James'a Matthews, a także byłe partnerki Harry'ego, Cressidę Bonas i Chelsy Davy. Nie zabrakło też znamienitych gości ze świata kultury i mody, wśród których pojawili się m.in. Robbie Williams, Demi Moore, James Blunt, Poppy i Cara Delevingne, Ellie Goulding, Naomi Campbell, Kate Moss czy Liv Tyler. 

Ślub księżniczki Eugenii: uroczystość

Ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbank'a odbył się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Druhną panny młodej była jej siostra, księżniczka Beatrycze, a drużbą pana młodego jego brat - Thomas. Księżniczkę Eugenię poprowadził do ołtarza ojciec, książę Yorku, Andrzej. Wśród drużby znalazły się też dzieci księcia i księżnej Cambridge, książę George i księżniczka Charlotte. Towarzyszyli im Mia Tindall (córka Zary Tindall), jej kuzynki Savannah i Isla, córka chrzestna Eugenii, Maud Windsor i córka Robbiego Williamsa, Theodora. Podczas uroczystości, księżniczka Beatrice czytała fragment pochodzący z "Wielkiego Gatsby'ego". Królewski ślub uświetnił swoim występem słynny włoski tenor, Andrea Boccelli. Po ceremonii zaślubin księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank udali się w tradycyjną przejażdżkę karetą po ulicach Windsoru. Po południu odbędzie się jeszcze uroczystość na zamku wydawana przez królową oraz wieczorne przyjęcie w Royal Lodge, rodzinnej posiadłości księcia i księżnej Yorku.