Andrea Bocelli był muzyczną gwiazdą na ślubie księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank'a. Ceremonia zaślubin to wydarzenie, którym jeszcze długo będą żyły brytyjskie media. Nic dziwnego. W końcu księżniczka Eugenia należy do grona zaledwie sześciorga wnuków Królowej Elżbiety. Księżniczka Eugenia jest córką księcia Andrzeja i Sary Ferguson. Zajmuje dziewiąte miejsce w kolejce do objęcia tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Na jej ślubie pojawiło się wielu znamienitych gości: członków rodziny królewskiej oraz osób znanych ze świata show-biznesu, m.in. Kate Moss, Naomi Campbell, Demi Moore, James Blunt, Ellie Goulding, czy Robbie Williams z żoną. James, Ellie i Robbie nie byli jedynymi gwiazdami muzyki, które pojawiły się na ceremonii. Podczas zaślubin Eugenii i Jacka zaśpiewał bowiem Andrea Bocelli. Światowej sławy gwiazdor włoskiej opery wystąpił aż z dwoma utworami!

Andrea Bocelli śpiewa na ślubie księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank'a.

Andrea Bocelli był gwiazdą muzyczną ślubu księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank'a. Włoski gwiazdor opery pojawiły się w czasie ceremonii w towarzystwie księżniczki Beatrycze i dał krótki występ operowy, podczas którego zaśpiewał aż dwa utwory operowe.

Kim jest Andrea Bocelli?

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych. Wśród najważniejszych znajdują się Złoty Glob, World Music Award, Brit Awards, Billboard Latin Music Awards, Bambi Award. Był nominowany do Emmy, Nagrody Grammy i Latin Grammy Awards.

W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej (Grande Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana), natomiast w 2009 Orderem Zasługi Duarte, Sáncheza i Melli (Dominikana) za wkład w międzynarodową kulturę i sztukę. W 2010 roku jego gwiazda znalazła się w Hollywood Walk of Fame.

Zdjęcia ze ślubu księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank'a znajdziecie w naszej GALERII--->