Fryzjerzy korzystają z wielu technik baleyage’u, które mają sprawić, aby twoje włosy miały idealnie gładkie przejścia, przypominające naturalne. Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej i prawdopodobnie każda z nas kiedyś doświadczyła efektu tzw. „schodów” na swoich włosach. Z pomocą przychodzi ROOT MELT, prawdopodobnie jedyny rodzaj balejażu, który wart jest pieniędzy!

Pasemka na włosach - na czym polega metoda Root Melt?

Metoda ROOT MELT w przeciwieństwie od innych technik robienia pasemek, pozwala na stworzenie „miękkiej” formy baleyage’u.

Taki balejaż polega na zatuszowaniu widocznej linii między poszczególnymi odcieniami włosów, dzięki czemu efekt końcowy jest bardzo naturalny. Takie przejście można uzyskać zarówno na ciemniejszych włosach, jak i na jasnych blondach.

Wykwalifikowaniu w tworzeniu ROOT MELT koloryści włosów zalecają, by kontrast między wyjściowym kolorem włosów, a barwą pasm wynosił 2-3 tony. To jest właśnie klucz do sukcesu.

Zobacz też:

Fryzury na wiosnę 2021 - jak zrobić piękną różyczkę z włosów?

Koloryzacja włosów po francusku. Te odcienie to hit w Paryżu!

Zobacz także:

KOSMETYKI DO WŁOSÓW PO ROZJAŚNIANIU:

 

Baleyage metodą Root Melt – jak wykonać?

By pofarbować włosy metodą ROOT MELT, należy rozdzielić włosy na cztery równe części, a następnie w każdej z nich wyznaczyć się pasma, które będą farbowane. Metoda wymaga ogromnej precyzji. Odstęp między rozjaśnianymi pasmami powinien wynosić około 3-4 cm, co jest bardziej naturalne niż odstęp 2-1,5 cm. Farbę aplikuje się od nasady, aż po same końce, tworząc efekt „przetapiania się” włosów z jednego koloru w drugi.

Zobacz współczesną wersję pasemek wykonanych metodą ROOT MELT w naszej galerii!

Przeczytaj też:

Short Bob - ta fryzura to królowa nadchodzącego sezonu!

Krótkie fryzury, które podkreślą kości policzkowe i wysmuklą podbródek