Kiedy u Amber Jean Rowan zdiagnozowano łysienie, chorobę immunologiczną, w związku z którą tracimy owłosienie, dziewczyna straciła grunt pod nogami. Ta wiadomość była szokiem dla niej i dla jej bliskich. Amber znalazła jednak w sobie odpowiednie pokłady siły. Jej strach przerodził się w walkę o dobre życie dla siebie i wielu innych osób borykających się z tym problemem. Internetowa społeczność Hair Free stała się dla nich psychologicznym ratunkiem.

Łysienie immunologiczne. Hair Free

Gdy 13 lat temu Amber Jean Rowan dowiedziała się o swojej chorobie, nie poddała się. Stworzyła społeczność Hair Free, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i poczuć, że nie jest w tej chorobie sam.

- Odsłonięcie przed kimś swojej łysej głowy po raz pierwszy sprawiło, że ​​poczułam się całkowicie bezbronna i całkowicie naga. By to zrobić, naprawdę musisz ufać tej osobie - wspominała Amber Jean Rowan, opowiadając o tym z jakimi emocjami zmagają się osoby walczące z łysieniem immunologicznym.

Właśnie te lęki, wątpliwości i poczucie wykluczenia były podstawą do powstania społeczności Hair Free, na której znaleźć można nie tylko historie dzielnych, choć doświadczonych okrutną chorobą kobiet, ale też wiele porad, jak radzić sobie ze skutkami łysienia immunologicznego.

Zobacz też:

Grażyna Wolszczak walczy z trudnymi skutkami koronawirusa. Chodzi o włosy

Kobiety chore na raka tracą włosy. To ważna lekcja kobiecości

Jak stres wpływa na włosy? Możesz być zaskoczona!

Zobacz także:

Jak namalować brwi?

Wśród wielu porad Amber Jean Rowan wyjaśnia również, jak zrobić perfekcyjny makijaż, imitujący rzęsy czy brwi. Okazuje się, że stworzenie idealnych, naturalnie wyglądających brwi z niczego jest możliwe. Co więcej, wyglądają fenomenalnie! Jak osiągnąć wymarzony efekt, który możesz podziwiać na Instagramie Amber Jean Rowan? Wystarczy, że zaopatrzymy się w cieniutki pędzelek i puder. Ten sposób jest jak najbardziej bezpieczny i nieinwazyjny, dzięki czemu każda osoba, która boryka się z problemem łysienia lub utratą włosów może z niego korzystać do woli. Microblading tworzy niesamowicie naturalny efekt.

- Mikroblading jest fantastyczny! Zrobiłam go lata temu i bardzo polecam. Jestem osobą, która ceni sobie wolność. Dlatego lubię mikroblanding, bo w każdej chwili mogę z niego zrezygnować - wyjaśnia Amber Jean Rowan.

W naszej galerii znajdziecie wiele zdjęć Amber Jean Rowan, na których widać jak pięknie mogą wyglądać namalowane brwi! Wbrew pozorom, nie jest to propozycja tylko i wyłącznie dla osób, które całkowicie straciły owłosienie. Makijaże Amber Jean Rowan to wielka inspiracja dla wszystkich fanek makijażu!

Zobacz też: 

 Agata Buzek o swojej walce z nowotworem: "W chorobie doświadczałam momentów załamania"

Her Story: "Tej choroby nie wygrywa się bez ludzi" - mówi Joanna, u której zdiagnozowano glejaka w rdzeniu kręgowym