Krótkie fryzury, które optycznie wyszczuplają twarz

Wiele dziewczyn staje przed poważnym dylematem, czy zaryzykować i obciąć włosy, czy może lepiej pozostać przy ich obecnej długości. Większość boi się drastycznej zmiany i późniejszego niezadowolenia. Pokutują mity, że krótkie fryzury optycznie powiększają naszą buzię i nadają jej bardziej okrągły kształt. Ale to nieprawda! W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót! Wystarczy dobrać odpowiednią długość i stylizację, aby nasza fryzura pięknie podkreśliła nasze kości policzkowe i wysmukliła podbródek. Ścięcie włosów na krótko, nie tylko doda nam świeżości, ale też idealnie podkreśli nasze rysy twarzy. Oto kilka pomysłów na modne krótkie fryzury.

Zobacz też: Fryzury wyszczuplające twarz: najmodniejsze cięcia na jesień 2020

Krótkie wyszczuplające fryzury: long bob

Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłej buzi, a bardzo chciałabyś nosić boba, nie rezygnuj od razu z tej fryzury. Zamiast tego, postaw na delikatnie dłuższą długość włosów. Najlepiej będzie Ci w takim, który sięga ramion. Do tej fryzury warto nosić równy przedziałek na środku głowy, tak aby pasma po obu stronach twarzy były tej samej długości. Ta fryzura nie tylko jest niesamowicie modna i noszona przez takie gwiazdy, jak chociażby Dua Lipa, ale także doskonale wyszczupli Twoją buzię.

Krótkie wyszczuplające fryzury: bardzo krótkie włosy

Zbyt okrągłą buzię idealnie wyszczuplą też bardzo krótkie włosy. Mówi się, że to fryzura „na chłopaka”, ale nie ma to wiele wspólnego z prawdą, bo wygląda się w niej niesamowicie kobieco i atrakcyjnie. Udowadnia to chociażby Ruby Rose, czy Małgorzata Kożuchowska, które wyglądają oszałamiająco w takiej długości włosów. Przede wszystkim, nie warto bać się odsłonić całej twarzy!  Podniesione i zaczesane do tyłu włosy optycznie wyszczuplą naszą twarz oraz podkreślą kości policzkowe.

Zobacz też: Modne fryzury dla kobiet dojrzałych - top 10!

Zobacz też: Te kolory włosów są odporne na lockdown. Wyglądają świetnie nawet z odrostami

Krótkie wyszczuplające fryzury. Pixie cut

Ta krótka fryzura przeżywa swoje wielkie odrodzenie w 2020 roku. Popularna stylizacja włosów, której sekret polega na tym, że grzywka jest dłuższa od reszty włosów, jest prawdziwym hitem tego sezonu. To właśnie długość grzywki decyduje o ostatecznym wyglądzie naszej fryzury. Jest to idealna opcja dla dziewczyn niskich, tych w średnim wieku oraz posiadaczek okrągłego kształtu twarzy, ponieważ nie tylko dodaje dziewczęcego uroku i delikatności, ale także wysmukla twarz i podkreśla jej rysy. To, jak fantastycznie można wyglądać w pixie cut udowadnia wiele gwiazd, między innymi znana piosenkarka Katy Perry.

Zobacz też: MODNE FRYZURY: To będzie najmodniejsza grzywka 2021. Komu pasuje Swoop fringe?

Najważniejsza kwestia to dobrać odpowiednią długość i stylizację włosów do kształtu i rysów naszej twarzy. Nie trzeba się bać eksperymentów z długością naszej fryzury, bo może to wyjść nam na dobre! Krótkie fryzury dodają uroku i wyszczuplają naszą buzię. Warto się odważyć i spróbować zaszaleć ze swoim wyglądem, w końcu, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!