Najlepsze serum z kwasem hialuronowym

Nawilżanie skóry to pierwszy punkt utrzymania jej w dobrej kondycji. Wilgoci potrzebuje skóra młoda, dojrzała, tłusta i bardzo sucha - to element pielęgnacji, który jest absolutnym must-do i punktem wyjściowym do dalszych etapów pielęgnacyjnej rutyny. A jak nawilżanie - to kwas hialuronowy. Większość z nas to właśnie temu składnikowi powierza walkę o gładką i sprężystą cerę i nic dziwnego, bo substancja ta jest jednym z najlepszych znanych nam humektantów - jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ogromne ilości wody i w zależności od swojej wielkości, przetransportować je na różne poziomach skóry.

Jednak nie tylko kwas hialurnowy posiada te „magiczne” właściwości. Świetnym humektantem jest też np. mocznik, który często dodawany jest do kremów do rąk czy stóp, czyli miejsc, których stan często pozostawia wiele do życzenia. Mocznik dobrze radzi sobie z szorstką, mocno przesuszoną skórą i potrafi zniwelować dyskomfort związany z jej odwodnieniem. Zarówno kwas hialuronowy (i to trzy wielkości tego kwasu), jak i mocznik, zawiera hitowe serum Melo, które teraz kupicie za... pół ceny:

Dlaczego hitowe? Po pierwsze dlatego, że zawiera aż dwa silne humektanty. Po drugie, ma żelową konsystencję i kwas mlekowy w składzie, dlatego jest idealne do pielęgnacji skóry trądzikowej i tłustej, którą niełatwo nawilżyć bez dodatkowego obciążenia (i zapchania porów). Po trzecie, serum ma certyfikat Cruelty Free nadany przez PĘTA i 97% składników pochodzenia naturalnego. 

Zobacz też: Prebiotyki, witamina C, a może anti-aging? Które serum Miya powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Najlepsze serum z kwasem hialuronowym dla każdego typu cery

Kolejnym, dobrze nawilżającym kosmetykiem, jest serum polskiej marki Miya Cosmetics, które zawiera 2% kwasu hialuronowego o różnych wielkościach cząsteczki, witaminy i minerały, a także substancje kojące skórę, jak wyciąg z morszczynu. To serum to świetny, pielęgnacyjny basic, który przygotuje skórę na przyjęcie innych składników aktywnych.

Skoro mowa o różnych humektantach, poza kwasem hialuronowym i mocznikiem jest nim też wszystkim nam dobrze znana gliceryna. Duet kwasu hialuronowego z gliceryną znajdziemy w nawilżającym serum Dermedic Hydrain 3 Hialuro, które ma świetne opinie wśród internautek - zwłaszcza ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Kosmetyk zawiera aż 15% stężenie kwasu hialuronowego, a także olej migdałowy, który wspaniale wygładza i zmiękcza skórę, ale niekoniecznie sprawdzi się w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.