W ten weekend 26 i 27 września swoją pierwszą odsłonę będzie miało wyjątkowe wydarzenie  tworzone przez kobiety dla kobiet - Festiwal Kręgi. Dlaczego ten festiwal jest inny niż wszystkie? Jego motywami przewodnimi jest równość i demokratyczność oraz czułość. Dlaczego? Bo twórczynie festiwalu uważają, że to właśnie ich najbardziej dziś potrzebujemy.

Jeśli w ogóle zastanawiacie się czym jest czułość i jej zasadność, to znak, że musicie się pojawić na tym festiwalu. Tam na panelach dyskusyjnych w przepięknych wnętrzach Hotelu Puro w Warszawie dowiecie się dlaczego tak potrzebujemy czułości - wobec innych, ale też wobec siebie? Jak o niej mówić? Jak się jej uczyć? Czy wraz z wiekiem uczymy się być dla siebie czułe?

Na jednym z paneli pojawi się też pojęcie czułości seksualnej - czy czułość jest niezbędną składową seksu, czy może istnieć seks bez czułości i czy czułość może nas na seks otworzyć. Tę rozmowę poprowadzi Aga Kozak z Karoliną Kuklińską z YOPE, Anią Ślusarenką z dziewczyńskiego magazynu internetowego SZAJN, która stworzyła projekt warsztatów ciałopozytywnych “Lustro” oraz Magdą Mołek i Joannę Keszkę - autorkami podcastu „Rozważna i erotyczna”, z którymi miałyśmy okazję niedawno rozmawiać. Video znajdziesz pod tym linkiem:

Zobacz też: Magda Mołek: "Znam parę osób, które mają fantastyczny seks i to są cudowni ludzie!"

Zobacz też: Women's Voices: Orina Krajewska, aktorka i aktywistka

Festiwal Kręgi polega na spotkaniach z inspirującymi ludźmi: artystami i wystawcami tworzącymi swe produkty z czułością, warsztatach rozwojowych oraz panelach dyskusyjnych. Tematem przewodnim będzie właśnie czułość. O niej rozmawiać będą psycholożki, dziennikarki, seksuolożki, artystki, badaczki, joginki i celebrytki. A wśród nich m.in. Magda Mołek, Lidia Popiel, Prezeską Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, Elżbietą Lange – psychodietetykiem z Fundacji Kobiety Bez Diety, Aleksandrą Więcką – storytellerką, socjolożką i autorką książki „Jak mówić o sobie dobrze?”, blogerką kulinarną Basią Starecką i aktorką oraz artystką sztuk wizualnych Matyldą Damięcką, znaną z niezwykle przenikliwych grafik, które odzwierciedlają aktualne problemy społeczne. 

Wejściówki na panele dyskusyjne w Hotelu Puro są bezpłatne i dostępne na platformie GoOut.net. Obowiązuje bardzo ograniczona liczba miejsc w celach zachowania bezpieczeństwa i komfortu gości – na każdy panel przewidziana jest liczba tylko 25 miejsc. Planowany jest streaming paneli dyskusyjnych na kanale Facebook Festiwal Kręgi.